FUNKCJONARIUSZ OSKARŻONY

Dodano: 2004-09-20. Kożuchów.

Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do Sądu Rejonowego w Nowej Soli akt oskarżenia przeciwko 39 letniemu funkcjonariuszowi Policji Markowi K. Prokurator oskarżył go o to, że 17 marca 2004 r. w Kożuchowie przekroczył swoje uprawnienia bezprawnie pozbawiając wolności Adama G.

Jak ustalono 23 marca 2004 r. do Prokuratury Rejonowej w Nowej Soli wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez w/w funkcjonariusza Policji, który pobił oraz zmuszał do złożenia fałszywych zeznań i oświadczeń dotyczących narkotyków Adama G. Funkcjonariusz zabrał siłą przebywającego na ulicy wraz z kolegami - pokrzywdzonego - do nie oznakowanego radiowozu, po czym bez podania przyczyny zawiózł na Komisariat Policji a tam zadał mu cios w kark, powodując u niego kilka obrażeń ciała. Potwierdziła to wykonana następnego dnia obdukcja lekarska.

Na skutek tegoż zawiadomienia zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze w formie śledztwa przez Prokuraturę Rejonową w Nowej Soli, które następnie było kontynuowane przez Prokuraturę Rejonową w Świebodzinie.

Postanowieniem Prokuratora Rejonowego w Świebodzinie z 25 czerwca 2004 r. wobec funkcjonariusza zastosowano środek zapobiegawczy w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych.

Oskarżonemu funkcjonariuszowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.