ZABÓJSTWO BABCI

Dodano: 2004-09-16. Żary.

Prokuratura Rejonowa w Żarach w dniu 15 września 2004 r. wszczęła śledztwo przeciwko 15-letniemu uczniowi Mateuszowi Ś., 17-letniemu uczniowi Grzegorzowi Ś. i 23-letniemu bezrobotnemu Jarosławowi T., o to, że w nocy z 14 na 15 września 2004 r. dokonali zabójstwa 67-letniej Franciszki Ś.

W nocy z 14 na 15 września 2004 r. dyżurny KPP w Żarach otrzymał anonimowy telefon, że w mieszkaniu w Żarach coś się stało, ponieważ na podłodze leży kobieta. Po przybyciu na miejsce ustalono, że drzwi do mieszkania są uchylone, a w dużym pokoju na podłodze twarzą do podłogi leżą ubrane zwłoki kobiety. Na głowie posiadała rany. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że przyczyną zgonu były masywne obrażenia czaszkowo-mózgowe.Jak ustalono podejrzani planowali zabójstwo "babci" od tygodnia, żeby "mieć luzy", oraz aby ukraść jej pieniądze, gdyż wnuki twierdziły, że ma 100 baniek.

W dniu 15 września 2004 r. wszyscy sprawcy zostali zatrzymani i przesłuchani przez Policję. Przyznali się do popełnienia czynu i opisali szczegółowo przebieg zdarzenia. W tym samym dniu Wydział Rodzinny i nieletnich Sądu Rejonowego w Żarach zastosował wobec Mateusza Ś. umieszczenie w Schronisku dla nieletnich. W dniu dzisiejszym Prokurator wystąpi z wnioskiem do Sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania w stosunku do dwóch pozostałych sprawców.