PEDOFIL ARESZTOWANY

Dodano: 2004-09-08. Sulechów.

. Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie nadzoruje śledztwo wszczęte 5 września 2004 r. przeciwko Wiesławowi K. Podejrzany w dniu 4 września 2004 r. w Sulechowie przemocą, w celu zmuszenia do obcowania płciowego zabrał 8 letnią dziewczynkę wbrew jej woli do opuszczonego magazynu nieopodal dworca PKS.

Jak ustalono podejrzany trzymając za rękę dziewczynkę i wykorzystując jej bezradność wynikającą z małoletniości zabrał ją sprzed jej domu i w opuszczonym magazynie postawił przed ścianą. Po chwili zaczął dotykać ciała dziewczynki i używając siły ściągnął jej bieliznę. Na szczęście zamierzonego celu nie osiągnął ze względu na zjawienie się na miejscu zdarzenia babci dziewczynki, która chwyciła napastnika za sweter, uwolniła wnuczkę i pobiegła z nią do domu. Podejrzany, po tym jak wybiegł z magazynu został zatrzymany przez ludzi tam stojących i przekazany w niedługim czasie Policji.

Przy podejrzanym zabezpieczono płyty DVD o treści erotycznej, prezerwatywy, oraz damską bieliznę.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Świebodzinie postanowieniem z dnia 6 wrzesnia zastosował wobec Wiesława K. tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.