MŁODZI ZŁODZIEJE OSKARŻENI

Dodano: 2004-09-03. Sulechów.

-Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 4 osobom w wieku 18-19 lat :3 kobietom i 1 mężczyźnie. Prokurator oskarżył ich o to, że 15 lipca 2004 r. w Sulechowie, po uprzednim doprowadzeniu do stanu bezbronności Czesława H. przebywającego w swoim domu jednorodzinnym, poprzez zarzucenie mu na głowę kołdry i obezwładnienie go - okradli jego mieszkanie.

Jak ustalono feralnego dnia około godz. 5 rano do domu pokrzywdzonego przyszła znana mu dziewczyna wraz z koleżankami. Mężczyzna zauważył w pokoju obok jeszcze dwie postacie. Udał się tam by upewnić się czy na pewno dobrze widział kogoś jeszcze. W tej samej chwili został obezwładniony przez dwóch mężczyzn, poprzez zarzucenie mu na głowę kołdry i przewróceniu go na wersalkę. W tym czasie kobiety dokonały kradzieży pieniędzy w kwocie 1 600 zł, telefonu komórkowego, stacjonarnego oraz radiomagnetofonu o łącznej wartości 2 500 zł. Młodzi sprawcy uciekli.

Czterech podejrzanych wkrótce zatrzymano, wobec jednego z nich zastosowano dozór Policji. Oskarżonym grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.