CZERPAŁ DOCHÓD Z PRZEMYTU LUDZI

Dodano: 2004-08-31

Prokuratura Rejonowa w Krośnie Odrzańskim poinformowała, że został skierowany do sadu akt oskarżenia przeciwko 35 letniemu obywatelowi Wietnamu. Prokurator oskarżył go o to, że w okresie od września 2002 r. do kwietnia 2003 r. na terenie woj. mazowieckiego, wielkopolskiego i lubuskiego zorganizował nielegalne przekroczenie granicy z Polski do Niemiec dla co najmniej 60 obcokrajowców.

Podejrzany odbierał ich z Warszawy, podczas podróży do Poznania i Zielonej Góry, zapewniał noclegi, wyżywienie i bilety kolejowe a także dotarcie przy pomocy bezpośrednich wykonawców poprzez rzekę Nysę Łużycką i Odrę do Niemiec. Dzieki temu procederowi Wietnamczyk miał stałe źródło dochodu. Jak ustalono od każdego z cudzoziemców oskarżony ściągał po 500 USD.

Wobec powyższego prokurator wniósł o wydanie wyroku bez przeprowadzenia rozprawy i orzeczenie uzgodnionej z oskarżonym kary 8 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 3 lat próby i orzeczenie grzywny w wysokości 1280 zł.