3 LATA POZBAWIENIA WOLNOŚCI ZA UGODZENIE KONKUBENTA NOŻEM

Dodano: 2020-09-22

Zielona Góra. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze skazał  52 letnią kobietę na karę 3 lat pozbawienia wolności.

W skierowanym w kwietniu br do sądu akcie oskarżenia prokurator zarzucił jej, że  12 stycznia 2020 roku w Zielonej Górze usiłowała spowodować ciężki uszczerbek na zdrowiu konkubenta w postaci choroby realnie zagrażającej życiu w ten sposób, że ugodziła pokrzywdzonego nożem kuchennym w klatkę piersiową powodując obrażenia w postaci rany kłutej okolicy ciała z krwiakiem ściany klatki piersiowej, które to obrażenie naruszało  prawidłowe funkcjonowanie narządów ciała na okres powyżej dni siedmiu.

Jak ustalono w zebranym materiale dowodowym,  oskarżona  zamieszkiwała z pokrzywdzonym.  
12 stycznia br. pokrzywdzony powrócił do swojego miejsca zamieszkania wraz ze swoją siostrą  i jej mężem.  W mieszkaniu przebywała wówczas oskarżona, która wpuściła konkubenta ale na widok  członków jego rodziny wszczęła awanturę.
Kobieta znajdowała się pod wyraźnym działaniem alkoholu. Pokrzywdzony mężczyzna usiadł na fotelu znajdującym się w pokoju, w tym czasie kobieta ciągle powtarzała, że nie chce widzieć mężczyzny w domu i wyzywała go słowami wulgarnymi przemieszczając się po pokoju. Nagle, spod sterty  rzeczy leżących na podłodze wyjęła ona znajdujący się tam nóż kuchenny, obróciła się w stronę konkubenta, a następnie  jednym ciosem ugodziła go w plecy na wysokości łopatki. Pokrzywdzony  usunął się na fotel.  Siostra pokrzywdzonego niezwłocznie zaczęła udzielać mu pomocy,  natomiast jej mąż wyrwał oskarżonej nóż z ręki.

Pokrzywdzony był hospitalizowany w szpitalu, gdzie udzielono mu  pomocy medycznej. Kobiecie przedstawiono zarzut z artykułu 156 par. 1 pkt 2 Kodeksu Karnego i 157 par. 1 Kodeksu Karnego. Oskarżona przyznała  się do popełnienia zarzucanego jej czynu i wyjaśniła że od tygodnia spożywała alkohol, następnie  doszło do kłótni, na skutek której ugodziła nożem konkubenta. Oskarżona była osobą niekaraną, sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. /jcz