WYBIŁ SZYBĘ WYSTAWOWĄ WARTOŚCI 5000 ZŁ - CHCIAŁ UKRAŚĆ ŁAŃCUSZEK ZA ... 64 ZŁ

Dodano: 2020-05-21

Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek o wydanie wyroku skazującego na podstawie artykułu 335 par. 1 kk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 39 letniego mężczyzny. Oskarżonemu zarzucono, że 7 marca 2020 roku w Żarach przez rozbicie szyby w drzwiach wejściowych sklepu obuwniczo-odzieżowego włamał się do pomieszczeń sklepowych, a następnie z jednego ze stoisk dokonał zaboru w celu przywłaszczenia łańcuszka koloru żółtego wraz z zawieszką o wartości 64 zł.

W wyniku włamania sprawca spowodował łączne straty w wysokości 5564 zł (5000 zł - wartość rozbitej szyby, 500 zł wartość uszkodzonej odzieży, 64 zł - wartość łańcuszka) na szkodę właściciela sklepu.

Oskarżony przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Prokurator wniósł o skazanie go na karę 1 roku pozbawienia wolności oraz obowiązek naprawienia szkody poprzez zapłatę na rzecz właścicielki sklepu kwoty 5500 zł. Skradziony łańcuszek odzyskano.

W  przypadku odrzucenia wniosku przez sąd - zgodnie z art.284.§1 kk - kto przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą lub prawo majątkowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. /jcz