TRAGICZNY WYPADEK POD NOWĄ SOLĄ

Dodano: 2020-01-21

Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli poinformował o tragicznym wypadku drogowym. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że  20.01.2020 r., około godziny 6:00, w rejonie skrzyżowania drogi DW333 z drogą DW283, kierujący pojazdem marki Opel Vectra 44-letni mężczyzna, nie stosując się do znaku pionowego STOP , nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się pojazdowi ciężarowemu marki IVECO uderzając w niego, w wyniku czego pojazd ciężarowy zjechał na przeciwległy pas ruchu zderzając się następnie z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem osobowym marki Opel Corsa.

W wyniku odniesionych obrażeń kierująca pojazdem Opel Corsa zginęła na miejscu zdarzenia. Pasażerka tego pojazdu zmarła po przewiezieniu do szpitalu w Nowej Soli. Przeprowadzone u kierującego pojazdem Opel Vectra badania na zwartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazały, iż znajdował się w stanie nietrzeźwości - 0,45 mg/l. Kierujący pojazdem ciężarowym był trzeźwy.    

Na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny zwłok oraz oględziny miejsca wypadku, zabezpieczono pojazdy, z pojazdu ciężarowego zabezpieczono kartę pamięci z video rejestratora. Dzisiaj tj.  21.01.2020 r. zaplanowano sekcję zwłok ofiar wypadku. Od sprawcy pobrano krew do dalszych badań laboratoryjnych, wszczęto śledztwo o czyn z art. 177 par. 2 kk. 

W przypadku wyrażenia przez lekarzy zgody na czynności z udziałem sprawcy (przebywa w szpitalu) zostanie ogłoszony zarzut po czym podjęta zostanie decyzja w przedmiocie środków zapobiegawczych (wniosek o areszt)./jcz