ZADAŁ RODAKOWI Z UKRAINY TRZYKROTNIE CIOSY NOŻEM W KLATKĘ PIERSIOWĄ

Dodano: 2020-01-09

Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 49 -letniemu mężczyźnie.

Oskarżonemu zarzucono, że 28 stycznia 2019 roku w Zielonej Górze, w jednym z mieszkań, działając z zamiarem bezpośrednim usiłował pozbawić życia obywatela Ukrainy trzykrotnie uderzając go nożem w klatkę piersiową, powodując obrażenia ciała w postaci rany kłutej klatki piersiowej z uszkodzeniem lewego płuca, co stanowiło narażenie mężczyzny na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienia ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Jak ustalono, oskarżony (również obywatel Ukrainy) podjął pracę w Polsce i wspólnie z innymi pracownikami z Ukrainy zamieszkał w Zielonej Górze na jednym z osiedli.
W mieszkaniu  zamieszkiwało łącznie 7 osób. Oskarżony zajmował jeden z pokoi wspólnie z pokrzywdzonym.
W nocy z 28 na 29 stycznia 2019 roku wszyscy mieszkańcy przebywali w tym lokalu.
Oskarżony wspólnie z kolegą oglądał w kuchni film na tablecie. Do pomieszczenia wszedł pokrzywdzony i  pomiędzy mężczyznami doszło do kłótni. Powodem kłótni - jak ustalono - był brak reakcji na uwagę o ściszenie odbioru oglądanego filmu.

W pewnym momencie oskarżony podszedł do pokrzywdzonego i pchnął go nożem w lewy bok, mężczyźni zaczęli się szarpać, oskarżony wyciągnął nóż z ciała współlokatora, po czym ugodził go jeszcze nim dwukrotnie.
Pomocy pokrzywdzonemu udzielili pozostali domownicy, którzy o zdarzeniu powiadomili swojego pracodawcę, a następnie wezwali pomoc medyczną.

Na miejsce przyjechała karetka pogotowia, która przetransportowana pokrzywdzonego do szpitala.
Sprawca zdarzenia został zatrzymany, a po przedstawieniu mu zarzutu usiłowania zabójstwa - na wniosek prokuratora - został tymczasowo aresztowany decyzją sądu.

Oskarżonemu grozi  kara  pozbawienia  wolności  na  czas  nie  krótszy  niż 12  lat  pozbawienia wolności,  oraz kara  25lat pozbawienia wolności i kara dożywotniego pozbawienia wolności./jcz