ŚLEDZTWO PRZECIWKO PAWŁOWI P., SPRAWCY DWÓCH ZGWAŁCEŃ ZAKOŃCZONE

Dodano: 2019-12-27

Zielona Góra. Prokuratura Okręgowa - Wydział Śledczy - w Zielonej Górze zakończyła śledztwo prowadzone p-ko Pawłowi P. podejrzanemu o dokonanie w warunkach powrotu do przestępstwa (recydywa) dwóch przestępstw zgwałcenia z art. 197 par 1 kk w zw. z art. 64 par. 1 kk.

Pawła P. prokurator oskarżył o to, że :

 - w nocy z 29/30 .10. 2013 roku działając w warunkach powrotu do przestępstwa (art. 64 par 1 kk) czyli tzw. recydywy doprowadził przemocą pokrzywdzoną do obcowania płciowego w ten sposób, że kilkakrotnie uderzył ją młotkiem i przytrzymywał uniemożliwiając poruszanie się, przy czym pokrzywdzona doznała obrażeń w postaci zasinienia szyi, pleców i innych części ciała - art. 197 par 1 w zw. z art. 64 par 1 kk,

 - 4 kwietnia 2014 roku działając w warunkach powrotu do przestępstwa (art. 64 par 1 kk) czyli tzw. recydywy przemocą polegającą na szarpaniu, uderzaniu w twarz, ciągnięciu za włosy, popychaniu na łóżko i przyciskaniu ciężarem swojego ciała, a także grożąc pozbawieniem życia doprowadził pokrzywdzoną do obcowania płciowego - art. 197 par. 1 kk w zw. z art. 64 par 1 kk.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Paweł. P. nie przyznał się do dokonania zarzucanych mu przestępstw.

W toku śledztwa obie pokrzywdzone przesłuchano przed sądem w trybie art. 185 c kpk. Biegła psycholog w opiniach sporządzonych na okoliczność oceny wiarygodności psychologicznej zeznających kobiet nie stwierdziła u nich tendencji do konfabulacji.

Dzisiaj w tej sprawie skierowany zostanie do Sądu Rejonowego w Poznaniu akt oskarżenia.