82-LATKA ŚMIERTELNIE POTRACONA NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH

Dodano: 2019-11-14

Świebodzin.  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o wypadku drogowym ze skutkiem śmiertelnym,  do którego doszło  12.11.2019 r. w Kargowej.
Z dotychczasowych ustaleń wynika, że tego dnia  około godziny 16.40 przy padającym deszczu i zapadającym zmroku,  na oznakowanym przejściu dla pieszych,  samochód dostawczy m-ki Dacia Dokker kierowany przez 37 letniego mieszkańca gminy Wolsztyn, jadący od strony Sulechowa w kierunku na Wolszytn, potrącił przechodzącą przejściem dla pieszych (przejście oświetlone) 82 letnią ubraną na ciemno kobietę. Piesza przechodziła z lewej strony na prawą patrząc w kierunku ruchu  pojazdu m-ki Dacia Dokker. Piesza mimo reanimacji podjętej przez obsługę karetki pogotowia zmarła na miejscu wypadku.

Na miejscu wypadku wykonano oględziny miejsca wypadku i oględziny zwłok z udziałem prokuratora dyżurnego. Pojazd zabezpieczono do oględzin. Badanie alkometrem wykazało, że kierujący był trzeźwy, pobrano od niego jednak krew na obecność narkotyków i alkoholu. Kierującego pojazdem m-ki Dacia procesowo zatrzymano jako sprawcę wypadku. Zwłoki zmarłej zabezpieczono do sekcji.
O kolejnych ustaleniach w sprawie poinformujemy w odrębnych komunikatach. /jcz