NIEUDANY ROZBÓJ W KOŻUCHOWIE ... 19 LETNI NOŻOWNIK GROZIŁ 7 LATCE. ... DZIELNA POSTAWA ŚWIADKÓW.... NAPASTNIK W ARESZCIE

Dodano: 2019-03-28

Nowa Sól. Sąd Rejonowy w  Nowej Soli w II Wydziale Karnym zastosował na wniosek Prokuratora Rejonowego w Nowej Soli areszt  tymczasowy na okres 3 miesięcy wobec 19-letniego mężczyzny.
Mężczyzna podejrzany jest o to, że  23 marca 2019 roku w Kożuchowie, używając maskującej twarz tzw. kominiarki, działając  w zamiarze osiągnięcia korzyści majątkowej wtargnął do sklepu jednej z sieci handlowej,  trzymanym w ręce nożem uderzył jego ostrzem w okolice pleców 34-letnią oraz 66-letnią  klientki sklepu, a następnie wykonując gesty sugerujące zadawanie uderzeń nożem, groził niezwłocznym i ponownym użyciem noża wobec 7-letniej dziewczynki. Sprawca jednocześnie zażądał wydania mu pieniędzy znajdujących się w kasie sklepu.

W wyniku odważnej interwencji innych świadków napadu, w tym przebywającego w sklepie  po cywilnemu przedstawiciela służb mundurowych  napastnik został obezwładniony i przekazany policji.

Sprawca swoim działaniem  spowodował obrażenia ciała u 34 i 66 letniej kobiety,  naruszające czynności ciała i organizmu na okres poniżej siedmiu dni.

Czyn zarzucany sprawcy zagrożony jest karą  od 3 lat pozbawienia wolności. /jcz

zobacz także:
w Ciekawie..nie tylko o prawie:
- Rany
- Rozbój, rabunek, napad rabunkowy