KOPNĄŁ PSA O ŚCIANĘ - ODPOWIE PRZED SĄDEM ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD ZWIERZĘCIEM

Dodano: 2019-02-22

Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mężczyźnie.
Oskarżonemu zarzucono, że znęcał się nad psem rasy York kopiąc go w wyniku czego spowodował u zwierzęcia uraz prawej przedniej kończyny, czym naraził go na utratę życia lub zdrowia.
 
Zgodnie z przepisami art. 35 ust. 1 a ustawy o ochronie zwierząt kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów art. 6 ust. 1, art.33 lub art. 34 ust. 14 podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do  lat 2. Art. 1a.Tej samej karze podlega ten, kto znęca się nad zwierzęciem./jcz
 
Czytaj więcej:
 
- w Ciekawie...nie tylko o prawie:

Znęcanie się nad zwierzętami- Dla wielu osób problematyka odpowiedniego traktowania zwierząt ma wciąż znaczenie marginalne. Pokutuje przekonanie, że zwierzęta to istoty którym nie zawsze należy się właściwy szacunek człowieka i pomoc z jego strony. Tymczasem już z art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o ochronie zwierząt [Dz. U. z 2003 r. nr 106, poz. 1002 ze zm.] wynika, że zwierzę, jako istota zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę. Każde zwierzę wymaga też humanitarnego traktowania przez co rozumie się traktowanie uwzględniające potrzeby zwierzęcia i zapewniające mu opiekę i ochronę.
więcej..