PONAD 100 ZARZUTÓW KRADZIEŻY PIENIĘDZY Z BANKOMATU PRZY POMOCY KARTY BANKOMATOWEJ POKRZYWDZONEJ

Dodano: 2019-01-10

Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 63-letniemu mężczyźnie.
Oskarżony  wielokrotnie w 2015 i 2016 r.  posługując się kartą płatniczą wydaną do konta pokrzywdzonej, dokonywał włamań do bankomatów poprzez przełamanie zabezpieczeń funkcjonujących w bankomacie oraz w sieci bankowej wpisując kod PIN i dokonywał kradzieży pieniędzy  w kwotach każdorazowo około 300 zł.

Ustalono także, iż mężczyzna przy pomocy karty pokrzywdzonej dokonywał płatności bezgotówkowych w różnych sklepach.

W trakcie śledztwa ustalono również, że oskarżony wielokrotnie doprowadził pokrzywdzoną do niekorzystnego rozporządzenia mieniem  w postaci  pożyczek , których dokonywał u pokrzywdzonej, a których zwrócić nie zamierzał, na łączną kwotę  kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zabrał jej także złotą biżuterię.
W marcu 2018 r. podczas rozmowy telefonicznej oskarżony zagroził nadto pokrzywdzonej upublicznieniem jej intymnych zdjęć na portalu mediów społecznościowych , przy czym groźba ta wzbudziła w pokrzywdzonej  realną obawę, że zostanie spełniona.

Prokurator przedstawił oskarżonemu łącznie 116 zarzutów.
Wobec oskarżonego zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość mniejszą niż 100 metrów. 

Za kradzieże, groźby i oszustwa oskarżonemu grozi kara  od roku do 10 lat pozbawienia wolności. /jcz