39-LATKA ZNĘCAŁA SIĘ NAD PSEM, POZOSTAWIŁA GO BEZ DOSTĘPU DO WODY I POŻYWIENIA

Dodano: 2018-11-30

Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował  do sądu akt oskarżenia przeciwko 39-letniej kobiecie.
Oskarżona  w okresie od 16 do 18 sierpnia 2018 r.   w jednej z miejscowości powiatu żarskiego  znęcała się nad psem rasy mieszanej w ten sposób, że pozostawiła go w miejscu zamieszkania bez żadnej opieki, bez dostępu do wody oraz pożywienia, czym naraziła go na utratę życia lub zdrowia.

Oskarżona przyznała się do zarzucanego jej czynu. Złożyła wniosek o dobrowolne  poddanie się karze. Prokurator wniósł o skazanie jej na karę 6 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem pracy na cele społeczne wskazane przez sąd w wymiarze 20 godzin w stosunku miesięcznym , przepadek zwierzęcia, orzeczenie nawiązki w wysokości 500 zł na cel społeczny związany z ochroną zwierząt wskazany przez sąd.

W razie odrzucenia wniosku przez sąd , zgodnie z przepisami ustawy o ochronie zwierząt oskarżonej  grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2./jcz

Czytaj więcej:
 
- w Ciekawie...nie tylko o prawie:

Znęcanie się nad zwierzętami- Dla wielu osób problematyka odpowiedniego traktowania zwierząt ma wciąż znaczenie marginalne. Pokutuje przekonanie, że zwierzęta to istoty którym nie zawsze należy się właściwy szacunek człowieka i pomoc z jego strony. Tymczasem już z art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o ochronie zwierząt [Dz. U. z 2003 r. nr 106, poz. 1002 ze zm.] wynika, że zwierzę, jako istota zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę. Każde zwierzę wymaga też humanitarnego traktowania przez co rozumie się traktowanie uwzględniające potrzeby zwierzęcia i zapewniające mu opiekę i ochronę.
więcej..