Informacja dla osób niepełnosprawnych - Prokuratura Rejonowa w Żarach

Dodano: 2018-09-19

Masz w Prokuraturze Rejonowej w Żarach sprawę wymagającą osobistego stawiennictwa ?
 
zr2        

ZADZWOŃ pod numer WSPARCIA : 68 363 93 51

- Po tym, jak podasz pracownikowi prokuratury numer sprawy lub określisz cel wizyty, udzieli Ci on pomocy w skontaktowaniu z odpowiednim prokuratorem, bądź też sekretariatem, który zajmie się Twoją sprawą, ustali datę i godzinę Twojego przybycia do prokuratury.

- Po przyjeździe do prokuratury skontaktuj się z tym samym pracownikiem, będzie oczekiwał na Ciebie w miejscu parkingowym zarezerwowanym wyłącznie dla Ciebie.

-  Następnie udzieli Ci wszechstronnej pomocy w poruszaniu się po budynku oraz znalezieniu osób upoważnionych do zajęcia się Twoją sprawą.Prokuratura Rejonowa w Żarach mieści się przy ul. Górnośląskiej 17 w Żarach.

Przed siedzibą Prokuratury znajduje się oznakowane miejsce  parkingowe dla osoby niepełnosprawnej- pierwsze po lewej stronie schodów wejścia głównego do budynku.

zr3
Domofon, zamontowany na elewacji frontowej budynku  po lewej stronie od schodów, umożliwia bezpośredni kontakt osoby niepełnosprawnej z pracownikiem biura ochrony. 

Wejście dla osób, które nie mogą poruszać się po schodach znajduje się na bocznej ścianie budynku z lewej strony. Czynności z udziałem osób z niepełnosprawnością ruchową prowadzone są  na najniższej kondygnacji budynku.


zr4

W budynku nie ma innych udogodnień dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Celem uzyskania wsparcia  należy  zadzwonić pod numer 68 363 93 51
W związku z wejściem w życie, w dniu 1 kwietnia 2012 roku, ustawy z 19 sierpnia 2011 roku o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz.U. Nr 209, poz.1243 z późn. zm.), regulującą, między innymi, zasady obsługi w kontaktach z organami administracji publicznej, Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze informuje, że zgodnie z treścią art. 3 ust. 5 wyżej cytowanej ustawy osobom uprawnionym, a więc doświadczającym trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się z powodu dysfunkcji narządu słuchu, wzroku lub łącznego wystąpienia tych dysfunkcji, zapewnia kontakt, w szczególności poprzez możliwość korzystania z poczty elektronicznej, przesyłania wiadomości tekstowych z wykorzystaniem SMS, MMS, przesyłania faksów oraz poprzez stronę internetową, spełniającą standardy dostępności dla osób niepełnosprawnych.

Prokuratura  zapewnia również możliwość korzystania z bezpłatnej pomocy wybranego tłumacza migowego lub tłumacza przewodnika, na zasadach określonych w art. 12 ustawy - w taki sposób, by osoby uprawnione miały prawo do swobodnego korzystania w kontaktach z organami prokuratury w wybranej przez siebie formie komunikowania się. Pełny tekst ustawy można pobrać  tutajzobacz także:
- opracowanie  Rzecznika Praw Obywatelskich  - Równe traktowanie uczestników postępowań. Przewodnik dla sędziów i prokuratorów