Informacja dla osób niepełnosprawnych - Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie

Dodano: 2018-09-19

Masz w Prokuraturze Rejonowej w Świebodzinie  sprawę wymagającą osobistego stawiennictwa ?

 sb2    sb1

ZADZWOŃ pod numer  WSPARCIA: 68 383 34 31

- Po tym, jak podasz pracownikowi prokuratury numer sprawy lub określisz cel wizyty, udzieli Ci on pomocy w skontaktowaniu z odpowiednim prokuratorem, bądź też sekretariatem, który zajmie się Twoją sprawą.

 
Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie mieści się przy ul. Poznańskiej 10 w budynku wynajmowanym od Lasów Państwowych - Ośrodek Transportu Leśnego w Świebodzinie.

Budynek nie jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.


sb3    sb4

Czynności z udziałem osób niepełnosprawnych wykonywane są w siedzibie Komendy Powiatowej Policji przy ul. Zielonej 2 w Świebodzinie.

 


W związku z wejściem w życie, w dniu 1 kwietnia 2012 roku, ustawy z 19 sierpnia 2011 roku o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz.U. Nr 209, poz.1243 z późn. zm.), regulującą, między innymi, zasady obsługi w kontaktach z organami administracji publicznej, Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze informuje, że zgodnie z treścią art. 3 ust. 5 wyżej cytowanej ustawy osobom uprawnionym, a więc doświadczającym trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się z powodu dysfunkcji narządu słuchu, wzroku lub łącznego wystąpienia tych dysfunkcji, zapewnia kontakt, w szczególności poprzez możliwość korzystania z poczty elektronicznej, przesyłania wiadomości tekstowych z wykorzystaniem SMS, MMS, przesyłania faksów oraz poprzez stronę internetową, spełniającą standardy dostępności dla osób niepełnosprawnych.

Prokuratura  zapewnia również możliwość korzystania z bezpłatnej pomocy wybranego tłumacza migowego lub tłumacza przewodnika, na zasadach określonych w art. 12 ustawy - w taki sposób, by osoby uprawnione miały prawo do swobodnego korzystania w kontaktach z organami prokuratury w wybranej przez siebie formie komunikowania się. Pełny tekst ustawy można pobrać  tutajzobacz także:
- opracowanie  Rzecznika Praw Obywatelskich  - Równe traktowanie uczestników postępowań. Przewodnik dla sędziów i prokuratorów