USIŁOWAŁ POZBAWIĆ ŻYCIA POKRZYWDZONĄ ZADAJĄC JEJ 6 CIOSÓW NOŻEM

Dodano: 2017-10-13

Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 54 letniemu mężczyźnie, który w dniu 18 kwietnia 2017 r. groził pozbawienia życia pokrzywdzonej a następnie działając w zamiarze bezpośrednim, usiłował pozbawić ją życia przy pomocy noża, zadając 6 ciosów nożem w okolice piersiową dolnej klatki piersiowej. Siłę uderzeń nożem osłabiły warstwy odzieży ubranej pokrzywdzonej. W tym samym czasie zaatakowana kobieta próbowała osłabiać siłę uderzeń przytrzymując rękę uzbrojoną w nóż oraz zaczęła wołać o pomoc swoją wnuczkę, która zaczęła odpychać oskarżonego krzycząc "dziadek, dziadek". Widząc swoją wnuczkę oskarżony odstąpił od pokrzywdzonej, która wykorzystując jego wahanie, z pomocą wnuczki wypchnęła go na zewnątrz budynku.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Świebodzinie zastosował tymczasowy areszt wobec mężczyzny na 3 miesiące, a  następnie przedłużył o kolejne 3 miesiące.

Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 8 lat, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności./AP