W WYPADKU SAMOCHODOWYM ZGINĄŁ 46-LETNI FUNKCJONARIUSZ POLICJI. W SPRAWIE WSZCZĘTO ŚLEDZTWO

Dodano: 2017-03-20

Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu poinformował o  tragicznym wypadku drogowym, do którego doszło w godzinach wieczornych w dniu 16 marca 2017r. w m. Bobrzany.
Kierujący samochodem osobowym marki Fiat Stilo funkcjonariusz Policji  z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad kierowanym przez siebie samochodem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z drzewem. W wyniku odniesionych obrażeń 46-letni mężczyzna doznał ciężkich obrażeń ciała w wyniku których zmarł.
 
Na polecenie prokuratora w dniu 17 marca br. przeprowadzono sekcję zwłok zmarłego. Sekcja wykazała rozległe zmiany urazowe będące wynikiem uderzenia w trwałą przeszkodę. Obrażenie typowe do odnoszonych w wypadkach komunikacyjnych.  Wykazano również zmiany chorobowe, których ewentualne potwierdzenie nastąpi po wykonaniu dalszych zleconych badań. Podczas sekcji pobrano od zmarłego krew na zawartość alkoholu i innych środków.
 
O kolejnych ustaleniach w sprawie będziemy informowali w odrębnych komunikatach. /jcz

 zobacz także:

- w Ciekawie..nie tylko o prawie:

-Oględziny miejsca zdarzenia - Zwrot "Już starożytni ..." pasuje do tematyki oględzinowej wyjątkowo dobrze. Faktycznie, jak podaje prof. Brunon Hołyst, już w Starożytnym Egipcie powoływano w razie potrzeby specjalne komisje do prowadzenia oględzin miejsca zdarzenia oraz do zabezpieczania i oceny śladów [P. Horoszowski, Niewłaściwe tendencje we współczesnej kryminalistyce, Problemy Kryminalistyki 1957 nr 10, s. 512]. Co ciekawe, protokoły oględzin z tamtego okresu wskazują na pewne elementy łączenia oględzin z eksperymentem i z drobiazgową dokładnością opisują te czynności śledcze.więcej..

- Sekcja zwłok -Właściwiej należałoby powiedzieć sądowo-lekarska sekcja zwłok, albowiem do tego rodzaju badania zwłok ludzkich odnoszą się przytoczone tu uwagi. Proponowane przez różnych autorów definicje można podsumować następująco: sądowo-lekarska sekcja zwłok to otwarcie i zbadanie co najmniej trzech jam ciała tj. czaszki, klatki piersiowej i szyi oraz jamy brzusznej w celu ustalenia przyczyny śmierci, jej charakteru i związku przyczynowego z działaniem innych osób.  więcej..