SIŁĄ DOPROWADZIŁ KOBIETĘ DO OBCOWANIA PŁCIOWEGO, POTEM ZAMKNĄŁ W MIESZKANIU

Dodano: 2017-03-14

Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia wobec 35 letniego mężczyzny, który 25 maja 2016 roku w jednej z miejscowości koło Żar stosując przemoc wobec pokrzywdzonej, przewracając ją na łóżko, przytrzymując za ręce, zatykając usta siłą ściągnął z niej odzież i bieliznę, a następnie doprowadził ją do obcowania płciowego. Mężczyzna działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa.

Nadto oskarżony pozbawił pokrzywdzoną wolności, w ten sposób, że zabrał ją do swojego mieszkania, zamknął drzwi wejściowe, po czym ukrył klucze i nie reagował na prośby pokrzywdzonej o wypuszczenie z mieszkania.

Ponadto w dniu zatrzymania oskarżonego w należącym do niego mieszkania ujawniono dwa woreczki foliowe zawierający środek odurzający w postaci konopi innych niż włókniste w ilości 4,218 grama.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Żarach zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności od 2 do nawet 15 lat pozbawienia wolności./AP

Czytaj więcej:

- w Ciekawie.nie tylko o prawie:

Przemoc
(ostatnia aktualizacja tekstu 2015.01.21)-  Jest przejawem negatywnych relacji zachodzących pomiędzy jednostkami ludzkimi, pomiędzy zespołem ludzi, a jednostką lub pomiędzy zespołami ludzkimi. Polega na stosowaniu siły lub groźbie jej zastosowania. W zasadzie każde zachowanie agresywne wobec innego człowieka jest formą przemocy, a typowym jej skutkiem są bardzo różne i występujące z różnym nasileniem przejawy destrukcji fizycznej i psychicznej u ofiary. Więcej

Areszt tymczasowy
Jest izolacyjnym środkiem przymusu stosowanym w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania karnego. Areszt tymczasowy nie jest - wbrew rozpowszechnionemu przekonaniu - karą i nie zastępuje kary, jakkolwiek po jej orzeczeniu zaliczany jest na poczet kary już odbytej. Jedynym dopuszczonym przez prawo wyjątkiem od wskazanego tu celu stosowania aresztu tymczasowego i innych środków zapobiegawczych jest zapobieżenie popełnieniu przez oskarżonego [podejrzanego] nowego, ciężkiego przestępstwa. Uzasadnia to np. zastosowanie aresztu wobec znanego, przyznającego się do czynu sprawcy usiłowania pozbawienia życia innej osoby czy zdeterminowanego podpalacza, którego zachowanie świadczy o zamiarze konsekwentnej realizacji zbrodni. Więcej