KOMUNIKAT - PROŚBA PROKURATORA O POMOC W UJĘCIU POSZUKIWANEGO

Dodano: 2017-02-06

Zielona Góra. Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze w dniu 24 stycznia 2017 r. wydała postanowienie o poszukiwaniu listem gończym :

Grzegorza Fedorowicza
syna Bronisława i Teresy
ur. 28 stycznia 1973 r. w Sulechowie
bez znaków szczególnych

Grzegorz Fedorowicz podejrzany jest o wprowadzenie  od początku 2016 r. do października 2016 r. na terenie Zielonej Góry i innych miejscowości woj. lubuskiego  do obrotu co najmniej 6600 gram amfetaminy i 553 gram marihuany - to jest o popełnienie przestępstwa  z art. 56 ust. 3  ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii w zw. z art. 12 kk i w zw. z art. 65  par. 1 kk. Stoi on także pod zarzutem działania w zorganizowanej grupie przestępczej - to jest popełnienia  przestępstwa z art. 258 par. 1 kk.

Grzegorz

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Sąd Rejonowy w Zielonej Górze  w dniu 19 stycznia 2017 r. wydał postanowienie o jego tymczasowym aresztowaniu.

Wzywa się każdego, kto zna miejsce pobytu poszukiwanego do zawiadomienia o tym najbliższej jednostki Policji.
Udziela się zapewnienia o utrzymaniu w tajemnicy danych osoby, której informacje przyczynić się mogą do ujęcia poszukiwanego.


Poszukiwany był już wielokrotnie  karany i może być niebezpieczny.

Jednocześnie ostrzega się, że za ukrywanie poszukiwanego lub dopomaganie jej w ucieczce grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 (art. 239 par 1 kk). ast/jcz