OBYWATEL ROSJI BEZ KONCESJI I POZA KASYNEM URZĄDZAŁ GRY NA AUTOMATACH

Dodano: 2016-12-30

Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w  Zielonej Górze  skierował w ostatnim czasie do sądu akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mężczyźnie, obywatelowi Federacji Rosyjskiej. Oskarżony będąc prezesem zarządu jednej ze spółek spoza woj. lubuskiego,  w okresie od 1 do 9 września 2015 r. urządzał gry w jednym z zielonogórskich barów, poza kasynem , bez koncesji na prowadzenie kasyna gry, wbrew warunkom określonym w ustawie z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, na automatach o wygrane pieniężne, w których gry zawierają element losowości.
 
Ponadto oskarżonemu zarzucono, że w dniu 6 sierpnia 2015 r. w Szprotawie w jednym z lokali, także urządzał gry na automatach bez koncesji.
 
Zgodnie z przepisami kodeksu karno skarbowego, art. 107.§ 1 kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową, grę na automacie lub zakład wzajemny, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie. /jcz