MATKA PRÓBOWAŁA TARGNĄĆ SIĘ NA SWOJE ŻYCIE BO SYN SIĘ NAD NIĄ ZNĘCAŁ – NA WNIOSEK PROKURATORA TRAFIŁ DO ARESZTU

Dodano: 2014-07-21

 Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec mieszkańca miejscowości pod Zieloną Górą. Podejrzanemu zarzucono, że w okresie od marca do 6 lipca 2014r. znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką w ten sposób, że wszczynał awantury w trakcie których ubliżał jej słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, zakłócał spoczynek nocny przez "głośne" odtwarzanie muzyki, groził pozbawieniem życia, bił pokrzywdzoną otwartą i zamkniętą dłonią po głowie.

W następstwie jednego z takich zachowań pokrzywdzona w czerwcu 2014r. targnęła się na swoje życie zażywając tabletki relanium i antybiotyki.

 Ustalono nadto, że podejrzany uderzając 6.07.2014 roku dłonią po głowie i ciele spowodował u matki obrażenia ciała w postaci krwiaka okularowego oka lewego oraz podbiegnięcia krwawe prawego przedramienia, które to obrażenia naruszyły prawidłowe funkcje narządu ciała na okres poniżej 7 dni.

 Podejrzany został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji w dniu 7 lipca 2014r. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze w ostatnich dniach zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

 O ewentualnych kolejnych ustaleniach w sprawie będziemy informowali w odrębnych komunikatach. /jcz

Zobacz także;
 W Ciekawie..nie tylko o prawie;

 - Samobójstwo- Jest uważane za symptom społecznego nieprzystosowania. Powszechnie uważa się, że samobójca z przyczyn środowiskowych [zewnętrznych] lub tkwiących w jego psychice [endogennych, wewnętrznych] nie potrafi prawidłowo ukształtować sobie relacji ze środowiskiem społecznym, w którym przyszło mu egzystować. Samobójstwo jest działaniem godzącym w jedną z najważniejszych wartości - ludzkie życie. Unicestwienie własnego życia wymaga przezwyciężenia jednego z najsilniejszych popędów, jakim jest instynkt życia. Jego następstwa dotykają nie tylko osobę samobójcy.czytaj więcej..


W zagadnieniach problemowych:
 - Nadal te same przyczyny samobójstw