Komunikaty audiowizualne

 • PROKURATURA OKRĘGOWA W ZIELONEJ GÓRZE PRZEJĘŁA DO DALSZEGO PROWADZENIA SPRAWĘ DOTYCZĄCĄ POWOŁYWANIA SIĘ NA WPŁYWY W INSTYTUCJACH PAŃSTWOWYCH

  Dodano: 2012-09-26

  Zielona Góra - Gdańsk. W dniu dzisiejszym do Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze z Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu, wpłynęły akta postępowania dotyczącego powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych. Postępowanie to dotyczy zawiadomienia o przestępstwie złożonym przez Prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku.

  Akta te zostały zarejestrowane i przekazane Wydziałowi Śledczemu do dalszego prowadzenia.

 • PEDOFIL ZWABIŁ CHŁOPCÓW DO LASU I ZMUSIŁ DO WYKONYWANIA CZYNNOŚCI SEKSUALNYCH – NAGRAŁ JE TELEFONEM

  Dodano: 2012-09-26

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 44-letniemu mężczyźnie. Oskarżony ustalonego dnia września 2011 r. w Zielonej Górze, przemocą i groźbą doprowadził dwóch małoletnich w wieku 10 i 11 lat do obcowania płciowego. Nadto ustalono, że oskarżony w okresie od tamtego okresu do czerwca 2012 r. przechowywał na swoim telefonie komórkowym filmy, na których był nagrany pokrzywdzony w trakcie wykonywania innej czynności seksualnej.

 • DOSTAŁ ZLECENIE NA PRZEWIEZIENIE SKRADZIONEGO SAMOCHODU Z NIEMIEC DO POLSKI

  Dodano: 2012-09-11

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 25 do 26 maja 2012 r. na terytorium Niemiec pomógł nieustalonej osobie w zbyciu samochodu osobowego marki Opel Movano o wartości nie mniejszej niż 50.000 zł, w ten sposób, że przyjął od nieznanych mu osób, który następnie miał przyprowadzić w okolice Warszawy, wiedząc iż to auto zostało skradzione.

 • NAPASTNICY ZAATAKOWALI TAKSÓWKARZA, KTÓREGO POBILI, OKRADLI A NASTĘPNIE SIŁĄ PRZYTRZYMYWALI W SAMOCHODZIE

  Dodano: 2012-09-11

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom w wieku: 19, 26 i 30 lat, którzy w dniu 20 kwietnia 2012 r. na trasie Mierków - Krosno Odrzańskie działając wspólnie i w porozumieniu używając przemocy poprzez kopanie i bicie pięściami po całym ciele pokrzywdzonego, a także grożąc mu pozbawieniem jego życia zabrali pieniądze w kwocie 100 zł.

 • 3 MIESIĄCE ARESZTU DLA 30-LATKA, KTÓRY WYŁUDZAŁ PIENIĄDZE. POLICJA I PROKURATURA POSZUKUJĄ OSÓB, POKRZYWDZONYCH W WYNIKU PRZESTĘPCZEJ DZIAŁALNOŚCI OSZUSTA

  Dodano: 2012-08-24

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 30-letniego mężczyzny, któremu prokurator przedstawił 6 zarzutów dot. oszustw na szkodę kilkunastu osób z całej Polski na kwotę około 100 tys. zł.

 • SĄD NA WNIOSEK PROKURATORA ZASTOSOWAŁ ARESZT WOBEC MĘŻCZYZNY, KTÓRY W CZASIE WINOBRANIA DOPROWADZIŁ DWÓCH MAŁOLETNICH DO PODDANIA SIĘ INNEJ CZYNNOŚCI SEKSUALNEJ

  Dodano: 2012-06-21

  Zielona Góra. W trakcie ubiegłorocznego winobrania opinia publiczna została zbulwersowana napaścią na tle seksualnym dokonaną na dwóch małoletnich chłopców. W toku prowadzonego w tej sprawie śledztwa ustalono, że na jednym z zielonogórskich osiedli, nieznany mężczyzna zaproponował dwóm małoletnim chłopcom możliwość zarobienia 20 zł. Gdy chłopcy wyrazili zgodę mężczyzna zaprowadził ich do pobliskiego lasu i tam doprowadził do podania się innej czynności seksualnej.

 • 20-LATEK ZGINĄŁ POD KOŁAMI POCIĄGU

  Dodano: 2012-06-14

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o tragicznym zdarzeniu, do którego doszło w dniu wczorajszym tj. 13.06.2012 r. w Świebodzinie, a w którym zginął 20-letni mężczyzna. Z dotychczasowych ustaleń wynika, iż pokrzywdzony stał na torach w chwili nadjeżdżania pociągu relacji Berlin-Warszawa Inter City, który na tym odcinku poruszał się z prędkością około 160km/h. Dwudziestolatek nie reagował na sygnały dźwiękowe nadawane przez maszynistę pociągu, w następstwie czego doszło do uderzenia w niego przez pociąg. Pokrzywdzony poniósł śmierć na miejscu.  

 • STRONA INNA NIŻ WSZYSTKIE - PRZEWODNIK PO STRONIE W ZWIĄZKU Z DZIESIĘCIOMILIONOWĄ ODSŁONĄ

  Dodano: 2012-06-12

  Zielona Góra - Prokuratura Okręgowa. Prokuratura jest organem państwa, którego zadaniem jest strzeżenie praworządności oraz czuwanie nad ściganiem przestępstw. Zadanie to prokuratorzy wykonują poprzez prowadzenie lub nadzorowanie postępowań karnych oraz sprawowanie funkcji oskarżyciela publicznego przed sądami. Nie ulega wątpliwości, że jest to podstawowa i w opinii publicznej najczęściej kojarzona z prokuratorem forma jego aktywności.  

 • BYŁY BURMISTRZ SZPROTAWY OSKARŻONY O NADUŻYCIE WŁADZY

  Dodano: 2012-06-06

  Zielona Góra. Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 79-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 26 stycznia 2010 roku do 3 grudnia 2010 roku w Szprotawie, pełniąc funkcję Burmistrza Szprotawy, w krótkich odstępach czasu, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, nie dopełnił ciążących na nim obowiązków szczególnej dbałości i staranności o mienie komunalne, wynikających w szczególności z ustawy o samorządzie gminnym oraz ustawy o pracownikach samorządowych, w ten sposób, że w trakcie postępowania przetargowego na realizację zamówienia publicznego pod nazwą "Kompleksowe rozwiązanie gospodarki wodno ściekowej dla aglomeracji Szprotawa" w ogłoszeniu o zamówieniu opublikowanym w dniu 26 stycznia 2010 roku w siedzibie Gminy Szprotawa i na stronie internetowej tej gminy oraz w dniu 28 stycznia 2010 roku w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej tego ogłoszenia sformułował nadmierne i nieuzasadnione potrzebami zamawiającego warunki udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia w zakresie doświadczenia wykonawcy.

 • ODPOWIEDZĄ ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI

  Dodano: 2012-06-06

  Świebodzin - Żary. Prokuratorzy okręgu zielonogórskiego w ramach swojej pracy zawodowej spotykają się z różnymi sprawami. Między innymi ostatnio coraz częściej odnotowujemy stosowanie przemocy i agresji na szkodę zwierząt. Ostatnie takie gorszące i bulwersujące opinię publiczną sprawy prowadzone były przez Prokuraturę Rejonową w Świebodzinie, a druga przez Prokuraturę Rejonową w Żarach.

Strona: