Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Neuigkeiten

 • ZAWIADOMIENIE DLA OSÓB POKRZYWDZONYCH W SPRAWIE PR 2 DS 83.2016 PROKURATURY REJONOWEJ W ŻAGANIU O PRZESŁANIU AKTU OSKARŻENIA

  Prokuratura Rejonowa w Żaganiu zawiadamia pokrzywdzonych w sprawie PR2Ds 83.2016, że w dniu 28 lipca 2017 roku skierowała do Sądu Rejonowego w Oławie akt oskarżenia przeciwko Irenie R., podejrzanej o to, że w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadziła szereg osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w postaci pieniędzy, w ten sposób, że wprowadziła je w błąd co do zamiaru wywiązania się z umów kupna sprzedaży różnych przedmiotów, zawartych za pośrednictwem portalu OLX.pl, przy czym z popełnienia przestępstw uczyniła sobie stałe źródło dochodu, tj. o czyn z art. 286§1 k.k. w zw. z art. 65§1 k.k.

  Prokurator Rejonowy
  Agnieszka Sobieszek

  Dodano dnia: 2017-07-28 [ID : 12125]

  » Lesen Sie mehr

 • KOMUNIKAT RZECZNIKA

  W dniach 31 lipca - 6 sierpnia br. rzecznik prasowy nie będzie obecny.
  Informacja o osobie zastępującej rzecznika i telefonicznych numerach kontaktowych znajduje się na stronie www prokuratury, w zakładce "rzecznik prasowy"

  Dodano dnia: 2017-07-28 [ID : 12124]

  » Lesen Sie mehr

 • PROPONOWAŁ MAŁOLETNIEMU WYKONANIE CZYNNOŚCI SEKSUALNYCH

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 18 stycznia 2013 r. do 7 lutego 2013 r. działając w krótkich odstępach czasu i w wykonaniu z góry powziętego zamiaru w celu dopuszczenia się wobec małoletniego  innej czynności seksualnej, nawiązał z nim kontakt za pośrednictwem komunikatorów "Gadu-Gadu" i "Skyp" oraz kontaktował się z nim telefonicznie, wprowadzając w błąd małoletniego (lat 9) co do swojego wieku i miejsca zamieszkania oraz wykorzystując jego niezdolność do należytego pojmowania sytuacji w trakcie prowadzonych rozmów proponował wykonanie czynności seksualnych oraz dążył do spotkania się z małoletnim pokrzywdzonym na terenie szkoły.

  Dodano dnia: 2017-07-27 [ID : 12123]

  » Lesen Sie mehr

 • PRZYWŁASZCZYŁ ZNALEZIONĄ TORBĘ WRAZ Z PIENIĘDZMI I DOKUMENTAMI ...

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 49-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  10 kwietnia 2017 r. w Cybince, przywłaszczył znalezioną torbę wraz z zawartością portfela, w którym znajdowały się pieniądze w kwocie 680 zł oraz dokumenty w postaci dowodu osobistego, prawa jazdy, kart bankomatowych, działając na szkodę ustalonego mężczyzny.

  Dodano dnia: 2017-07-26 [ID : 12122]

  » Lesen Sie mehr

 • PODCZAS KOREPETYCJI DOPROWADZIŁ MAŁOLETNIEGO DO PODDANIA SIĘ INNEJ CZYNNOŚCI SEKSUALNEJ

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34- letniemu mężczyźnie, który 17 marca 2017 r. w jednej z miejscowości powiatu nowosolskiego, nadużywając stosunku zależności, jako nauczyciel udzielający korepetycji małoletniemu chłopcu doprowadził go do poddania się innej czynności seksualnej poprzez dotykanie jego narządów płciowych.

  Dodano dnia: 2017-07-25 [ID : 12121]

  » Lesen Sie mehr

 • 46-LATKA ZNĘCAŁA SIĘ NAD MĘŻEM. KOPAŁA, POPYCHAŁA, RZUCIŁA W JEGO GŁOWĘ... CEGŁÓWKĄ

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 46-letniej kobiecie. Oskarżona w okresie od 1 stycznia 2014 r. do 30 stycznia 2017 r., w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego znęcała się fizycznie i psychicznie nad swoim mężem.

  Dodano dnia: 2017-07-24 [ID : 12119]

  » Lesen Sie mehr

 • RECYDYWISTA ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ – OBNAŻAŁ SIĘ, PONIŻAŁ, PLUŁ I ZNIEWAŻAŁ ..

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 49-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 13 września 2016 r. do dnia 6 marca 2017 r., w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego, znęcał się psychicznie nad żoną w ten sposób, że wszczynał awantury domowe , w trakcie których wyzywał pokrzywdzoną sławami obelżywymi, obnażał się, poniżał, plując na pokrzywdzoną , ograniczał korzystanie ze wspólnych części domu oraz groził pozbawieniem życia.

  Dodano dnia: 2017-07-20 [ID : 12118]

  » Lesen Sie mehr

 • POTRĄCIŁ ROWERZYSTĘ, KTÓRY DOZNAŁ POWAŻNYCH OBRAŻEŃ CIAŁA ZAGRAŻAJĄCYCH ŻYCIU

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 69 letniemu mężczyźnie, który w dniu 18 lutego 2017 roku w Żaganiu kierując samochodem osobowym naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że wyjeżdżając z drogi podporządkowanej i wykonując manewr skrętu w lewo nie zachował należytej ostrożności oraz wymusił pierwszeństwo względem jadącego główną drogą rowerzysty w ten sposób doprowadzając do potrącenia swoim pojazdem ww pokrzywdzonego w wyniku czego doznał on poważnych obrażeń ciała w postaci choroby realnie zagrażającej życiu.

  Dodano dnia: 2017-07-20 [ID : 12117]

  » Lesen Sie mehr

 • ARESZT ZA POSIADANIE ZNACZNEJ ILOŚCI ŚRODKA ODURZAJĄCEGO W POSTACI ZIELA KONOPI ORAZ AMUNICJI

  Nowa Sól.  Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu wniosek o zastosowanie  tymczasowego aresztowania wobec 29-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, w dniu 09.07.2017 r., w Nowej Soli, posiadał znaczną ilość środka odurzającego w postaci ziela konopi innej niż włóknistej o łącznej wadze 51,04 grama netto oraz substancję psychotropową w postaci amfetaminy o wadze 1,76 grama netto.

  Dodano dnia: 2017-07-19 [ID : 12116]

  » Lesen Sie mehr

 • ŚMIERTELNE POBICIE PRZED BARAKIEM Z AUTOMATAMI DO GIER

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko czterem mężczyznom w wieku 19, 24, 29 i 18 lat, którzy w  nocy z 16 na 17 września 2016 r. w Sulechowie przed jednym z baraków z automatami do gier, naruszyli nietykalność cielesną poprzez szarpanie i odepchnięcie pokrzywdzonego. Jeden z oskarżonych uderzył pokrzywdzonego pięścią w szyję, a następnie szarpał się z nim trzymając go za szyję i tułów, uderzając jego wymienionego w jeden z automatów do gier. Następnie pierwszy z oskarżonych zadał pokrzywdzonemu, z dużą siłą ciosy w twarz i głowę, wskutek tych uderzeń pokrzywdzony upadł na wznak, na wyłożoną kostkę polbrukową, uderzając o nią głową, w wyniku czego pokrzywdzony doznał ciężkich obrażeń czaszkowo-mózgowych. Mimo podjętych intensywnych czynności medycznych stanu zdrowia pokrzywdzonego nie zdołano ustabilizować, a wymienionych zmarł w dniu 20 września 2016 r. w Wojewódzkim Szpitalu Klinicznym w Zielonej Górze.

  Dodano dnia: 2017-07-18 [ID : 12115]

  » Lesen Sie mehr

Neuheite

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa