Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Neuigkeiten

 • OSKARŻONA O PRZYWŁASZCZENIE PIENIĘDZY Z TYTUŁU WYNAJMU PUNKTÓW HANDLOWYCH NA TARGOWISKU


  Zielona Góra.
  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia  przeciwko  52-letniej kobiecie.
  Oskarżonej zarzucono, że w okresie od 1 stycznia 2003 r. do 18 kwietnia 2006 r. działając w krótkich odstępach czasu i w porozumieniu z inną osobą, będąc zastępcą kierownika  jednego z targowisk przywłaszczyła pieniądze w kwocie 36 530 zł.

  Dodano dnia: 2017-06-28 [ID : 12089]

  » Lesen Sie mehr

 • WŁAMANIE I KRADZIEŻ...ORZESZKÓW ZIEMNYCH

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 35 letniego mężczyzny i 27 letniej kobiety, którzy 20 maja 2017 r. w Żarach wybijając szybę w oknie włamali się do budynku jednorodzinnego, z którego skradli artykuły spożywcze w postaci m.in. ... orzeszków ziemnych, śmietany oraz ciasta w łącznej kwocie 23 zł na szkodę pokrzywdzonej.

  Dodano dnia: 2017-06-28 [ID : 12088]

  » Lesen Sie mehr

 • WŁAMAŁ SIĘ DO MIESZKANIA OBYWATELA NIEMIEC, POBIŁ GO I OKRADŁ - NA WNIOSEK PROKURATORA TRAFIŁ DO ARESZTU

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 20-letniego mężczyzny.
  Podejrzanemu zarzucono, że 20.06.2017 r.  w miejscowości Guben na terytorium Niemiec, po uprzednim wdarciu się do mieszkania użył przemocy wobec 88 letniego obywatela Niemiec, a następnie po uderzeniu pokrzywdzonego w twarz zabrał mu w celu przywłaszczenia na jego szkodę  pieniądze w kwocie 100 euro oraz kluczyki od samochodu Mercedes W 204, po czym po uruchomieniu pojazdu skradzionym kluczykiem przyjechał nim do m. Gubin.

  Dodano dnia: 2017-06-27 [ID : 12087]

  » Lesen Sie mehr

 • LEKARZ I DYSPOZYTORKA POGOTOWIA RATUNKOWEGO OSKARŻENI O NARAŻENIE PACJENTA NA NIEBEZPIECZEŃSTWO

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia wobec lekarza ( mężczyzny) i dyspozytora pogotowia (kobiety).

  Oskarżonemu zarzucono, że w dniu 7 kwietnia 2012 r. w jednej z miejscowości okręgu zielonogórskiego, wykonując obowiązki lekarza Zespołu Ratownictwa Medycznego w SOR i będąc w związku z tym zobowiązanym do opieki nad pacjentem , poprzez niewykonanie badania EKG u pacjenta z podwyższonym ciśnieniem tętniczym nieumyślnie naraził go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Kobiecie zarzucono, że 8 kwietnia 2012 r., wykonując obowiązki dyspozytora, poprzez odwołanie wyjazdu zespołu Pogotowia Ratunkowego, nieumyślnie naraziła tego samego pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

  Dodano dnia: 2017-06-26 [ID : 12086]

  » Lesen Sie mehr

 • POTRĄCIŁ ROWERZYSTĘ NA OZNAKOWANYM PRZEJEŹDZIE DLA ROWERZYSTÓW

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 55 letniemu mężczyźnie, który 13 lutego 2017 r. w Żarach nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując samochodem osobowym marki VW Transporter nie zachował szczególnej ostrożności, nienależycie obserwował sytuację panująca na drodze i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście podczas przejeżdżania oznakowanym przejazdem dla rowerzystów, czym doprowadził do jego potrącenia, w wyniku czego pokrzywdzony doznał obrażeń ciała, które naruszyły czynności narządów jego ciała i spowodowały rozstrój zdrowia na okres dłuższy niż 7 dni.

  Dodano dnia: 2017-06-26 [ID : 12085]

  » Lesen Sie mehr

 • ZARZĄDCA WSPÓLNOTY MIESZKANIOWEJ PRZYWŁASZCZYŁ POWIERZONE MU PIENIĄDZE

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 66 letniego mężczyzny, który w okresie od maja 2010 do stycznia 2013 r. w Żarach działając w krótkich odstępach czasu, będąc zarządcą Wspólnoty Mieszkaniowej, przywłaszczył sobie mienie w postaci pieniędzy powierzonych mu przez członków wspólnoty w wysokości 10.186,36 zł, działając na szkodę ww wspólnoty.

  Dodano dnia: 2017-06-23 [ID : 12084]

  » Lesen Sie mehr

 • OSKARŻENI O POŚWIADCZANIE NIEPRAWDY W WYCENACH SAMOCHODÓW W CELU ZANIŻANIA NALEŻNOŚCI PODATKOWYCH

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w  Zielonej Górze skierował  do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 46 lat oskarżając ich o zaniżanie  wycen samochodów w opiniach załączanych do deklaracji podatkowych, a na ich podstawie zaniżania należności podatkowych. Pierwszemu z oskarżonych zarzucono, że  działając w określonym zamiarze aby ustalona osoba w wycenach  wartości rynkowej markowych pojazdów  do celów podatkowych poświadczyła nieprawdę zaniżając jego wartość, a tym samym aby uniknęła zapłaty prawidłowej kwoty podatku akcyzowego , na potrzeby wydania opinii dostarczał tej osobie  zdjęcia innych  pojazdów tej samej marki uzasadniając dokonanie ich niższej wyceny , a następnie takie wyceny przedkładał w Urzędzie Celnym w celu zaniżenia wysokości należnego podatku akcyzowego. We wszystkich  opiniach  znajdował się opis o przeprowadzeniu oględzin pojazdów, a do opinii załączono zdjęcia dotyczące innych pojazdów , co bezspornie stanowiło poświadczenie nieprawdy. Dzięki takiemu procederowi podatek akcyzowy został pomniejszony o ponad 100 tys. zł. Mężczyźnie przedstawiono 13 zarzutów.

  Dodano dnia: 2017-06-23 [ID : 12083]

  » Lesen Sie mehr

 • ZA SKŁADANIE FAŁSZYWYCH ZEZNAŃ GROZI MĘŻCZYŹNIE KARA POZBAWIENIA WOLNOŚCI DO 8 LAT

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 67 letniego mężczyzny, który  9 stycznia 2017 r. w Żarach podczas składania zeznań w charakterze świadka, po uprzedzeniu o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań oraz za fałszywe oskarżenie, zeznał nieprawdę i fałszywie oskarżył pokrzywdzonego o to, że podrobił jego podpis na oświadczeniu o spowodowaniu kolizji drogowej, podczas gdy w rzeczywistości podpis ten złożył na opisanym oświadczeniu osobiście.

  Dodano dnia: 2017-06-22 [ID : 12082]

  » Lesen Sie mehr

 • W WYNAJĘTYM MIESZKANIU, W NAMIOCIE TERMICZNYM PROWADZIŁ UPRAWĘ KONOPI

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w bliżej nieustalonym  okresie czasu, nie wcześniej niż od 1 kwietnia 2016 r. , w jednym z zielonogórskich mieszkań , wbrew przepisom ustawy  o przeciwdziałaniu narkomanii , w sposób ciągły , w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wytwarzał  środki odurzające w postaci marihuany. Oskarżony wewnątrz zainstalowanego namiotu  termicznego  profesjonalnie i z użyciem specjalistycznego oświetlenia , substancji do nawozu  roślin z zapewnieniem  właściwej wentylacji i wilgotności , prowadził uprawę konopi innych niż włókniste.

  Dodano dnia: 2017-06-21 [ID : 12081]

  » Lesen Sie mehr

 • 57-LATEK POTRĄCIŁ NA PASACH W CENTRUM MIASTA PIESZEGO

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 57-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  4 marca 2017 r. w Zielonej Górze ,  w centrum miasta, kierując samochodem osobowym marki Fiat panda nie zachował  szczególnej ostrożności podczas dojeżdżania do oznaczonego przejścia dla pieszych,  wjechał na to przejście nie ustępując  pierwszeństwa znajdującemu się już na pasach pieszemu,  w wyniku czego uderzył w niego, powodując u pokrzywdzonego  obrażenia, które naruszyły czynności narządów  ciała na okres powyżej dni 7.

  Dodano dnia: 2017-06-20 [ID : 12079]

  » Lesen Sie mehr

Neuheite

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa