Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Neuigkeiten

 • GROZIŁ SYNOWI POZBAWIENIEM ŻYCIA PRZY UŻYCIU NOŻA I SIEKIERY

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 62 letniemu mężczyźnie, który w okresie od stycznia 2015 r. do sierpnia 2017 r. znęcał się fizycznie i psychicznie nad konkubiną i synem w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe podczas których wyzywał pokrzywdzonych słowami wulgarnymi i obelżywymi, groził pozbawieniem życia i spaleniem domu, przy czym synowi groził używając noża i siekiery, ponadto poniżał pokrzywdzonych, popychał, szarpał, wyganiał z domu. Mężczyzna działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa.

  Dodano dnia: 2017-10-10 [ID : 12182]

  » Lesen Sie mehr

 • KOMUNIKAT DOTYCZĄCY III ETAPU KONKURSU NA STANOWSKO URZĘDNIKA STAŻYSTY

  Zielona Góra. Komisja konkursowa informuje, że do III etapu konkursu na stanowisko urzędnika stażysty  w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze - zakwalifikowały się niżej wymienione osoby:

  Dodano dnia: 2017-10-06 [ID : 12181]

  » Lesen Sie mehr

 • KOMUNIKAT DOTYCZĄCY III ETAPU KONKURSU NA STANOWSKO URZĘDNIKA STAŻYSTY

  Zielona Góra.  Komisja konkursowa informuje, że do III etapu konkursu na stanowisko urzędnika stażysty docelowo specjalisty ds. płac w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze - zakwalifikowały się niżej wymienione osoby:

  Dodano dnia: 2017-10-06 [ID : 12180]

  » Lesen Sie mehr

 • KOMUNIKAT RZECZNIKA PRASOWEGO

  Zielona Góra. W dniach 12 - 17 października br. z powodu wyjazdu służbowego rzecznik prasowy tut. prokuratury nie będzie obecny. Informacja dotycząca osoby zastępującej rzecznika znajduje się na stronie internetowej prokuratury w zakładce ...rzecznik prasowy.

  Dodano dnia: 2017-10-05 [ID : 12179]

  » Lesen Sie mehr

 • INFORMACJA DOT. II ETAPU NABORU NA STANOWISKO ASYSTENTA PROKURATORA

  Zielona Góra. Komisja konkursowa informuje, że do drugiego etapu naboru na stanowisko asystenta prokuratora w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze zakwalifikowały się niżej wymienione osoby:

  Dodano dnia: 2017-10-05 [ID : 12178]

  » Lesen Sie mehr

 • ZWŁOKI MĘŻCZYZNY UJAWNIONE NA TERENIE DOMU JEDNORODZINNEGO W BUDOWIE

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował w ostatnich dniach , że  29.09.2017 w Zielonej Górze, w jednym z domów rodzinnych w budowie, w piwnicy, ujawniono  zwłoki w rozkładzie nieustalonego mężczyzny w wieku około 65 lat.

  Dodano dnia: 2017-10-05 [ID : 12177]

  » Lesen Sie mehr

 • NAPASTNICY KOPALI POKRZYWDZONEGO PO CAŁYM CIELE I PO GŁOWIE

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom w wieku 21, 23 i 25 lat.  Napastnicy 20 maja 2017 r. w Sulechowie w godzinach nocnych działając wspólnie i w porozumieniu pobili pokrzywdzonego w ten sposób, że kopali go po całym ciele, a w szczególności po głowie, powodując u niego ciężkie obrażenia ciała w tym obrzęk mózgu i niewydolność oddechową, czym narazili pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Jeden z trzech napastników - 25 latek - działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa.

  Dodano dnia: 2017-10-05 [ID : 12176]

  » Lesen Sie mehr

 • MOTOCYKLISTA ZGINĄŁ W WYPADKU NA DRODZE K-27

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach poinformował, że 29 września 2017 r. na drodze K-27 między miejscowościami Drozdów i Rusocice doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu marki Renault Master, którym kierował mieszkaniec woj. świętokrzyskiego i motocykla, którym podróżowali dwaj bracia - mieszkańcy powiatu żarskiego.

  Dodano dnia: 2017-10-04 [ID : 12175]

  » Lesen Sie mehr

 • GROZIŁ MAŁOLETNIEJ ŻE UJAWNI FILM Z ODBYCIA STOSUNKU SEKSUALNEGO

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29 letniemu mężczyźnie, który w okresie pomiędzy listopadem a grudniem 2016 r. w Świebodzinie,w należącym do niego telefonie komórkowym, przechowywał treści pornograficzne z udziałem małoletniej, które uprzednio utrwalił nagrywając kamerą odbycie z pokrzywdzoną stosunku seksualnego i wykonywanie innych czynności seksualnych.

  Dodano dnia: 2017-10-03 [ID : 12173]

  » Lesen Sie mehr

 • ZA POSIADANIE PISTOLETU GAZOWEGO GROZI MU 8 LAT WIĘZIENIA

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 61 letniemu mężczyźnie, który  1 lipca 2017 r. bez wymaganego zezwolenia, posiadał broń palną w postaci pistoletu gazowego Reck mod. Goliath kal. 9 mm, oraz amunicję do broni palnej gazowej w postaci 33 sztuk pistoletowych nabojów alarmowych kal. 9 mm, i 2 sztuk pistoletowych nabojów gazowych kal. 9 mm.

  Dodano dnia: 2017-09-29 [ID : 12172]

  » Lesen Sie mehr

Neuheite

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa