Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Neuigkeiten

 • CIAŁO 35-LETNIEGO MĘŻCZYZNY UJAWNIONE W PALĄCYM SIĘ BUDYNKU

  Żary. Prokuratura Rejonowa w Żarach poinformowała, że w dniu dzisiejszym ( 24.02.2017 roku)  około godz. 4.15  została powiadomiona o ujawnieniu ciała mężczyzny w palącym się budynku w Jędrzychowicach. Czynności przeprowadzone na miejscu zdarzenia wykazały, że zmarłym jest 35 - letni mężczyzna - mieszkaniec tego budynku. Wstępnie ustalono, że w dniu wczorajszym mężczyzna w towarzystwie innych osób spożywał alkohol.

  Dodano dnia: 2017-02-24 [ID : 11988]

  » Lesen Sie mehr

 • NIEBEZPIECZNY PRZESTĘPCA POSZUKIWANY LISTEM GOŃCZYM UJĘTY !!!

  Zielona Góra. Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze wydała postanowienie o poszukiwaniu listem gończym niebezpiecznego przestępcy  Grzegorza F. List gończy publikowany był na naszej stronie internetowej, a następnie rozpowszechniony  w lokalnych środkach masowego przekazu.
   
  14 lutego 2017 r. poszukiwany został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji z Zielonej Góry, a  22.02.2017 r. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze, na wniosek prokuratora, zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania  na okres 3 miesięcy.

  Dodano dnia: 2017-02-24 [ID : 11987]

  » Lesen Sie mehr

 • ROZDARŁ NOŻEM UBRANIE I PRZEMOCĄ USIŁOWAŁ DOPROWADZIĆ KOBIETĘ DO OBCOWANIA PŁCIOWEGO

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec  33-letniego mężczyzny.
  Podejrzanemu zarzucono, że 19.02.2017 r. w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego, usiłował przemocą i groźbą bezprawną doprowadzić 40 letnią pokrzywdzoną do obcowania płciowego, a nadto grożąc pokrzywdzonej pozbawieniem życia  przy użyciu niebezpiecznego narzędzia w postaci noża rozdarł jej bluzkę, odpiął pasek i rozsunął zamek u jej spodni, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na aktywną postawę broniącej się pokrzywdzonej i interwencję osób postronnych.

  Dodano dnia: 2017-02-23 [ID : 11986]

  » Lesen Sie mehr

 • ARESZT WARUNKOWY DLA OBYWATELA UKRAINY

  Zielona Góra. W nawiązaniu do informacji z dnia wczorajszego pt: "Wniosek o areszt dla ukraińskiego kierowcy ciężarówki podejrzanego o spowodowanie wypadku na S 3" informujemy, że Sąd Rejonowy w Zielonej Górze zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci warunkowego tymczasowego aresztowania na okres 1  miesiąca.
   
  Złożenie poręczenia majątkowego w kwocie 15 000 zł  w wyznaczonym przez sąd terminie skutkuje zmianą stosowanego środka zapobiegawczego z tymczasowego aresztowania na poręczenie.

  Dodano dnia: 2017-02-23 [ID : 11985]

  » Lesen Sie mehr

 • WNIOSEK O ARESZT DLA UKRAIŃSKIEGO KIEROWCY CIĘŻARÓWKI PODEJRZANEGO O SPOWODOWANIE WYPADKU NA S 3

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował  do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 63-letniego obywatela Ukrainy.
  Podejrzanemu zarzucono, że  20.02.2017 r. na drodze S 3 na odcinku  Zielona Góra - Niedoradz, doprowadził do wypadku komunikacyjnego,  zderzenia czołowo-bocznego, dwóch ciągników siodłowych, w którym śmierć poniósł 44-letni mężczyzna - kierujący drugim zestawem ciężarowym.

  Dodano dnia: 2017-02-22 [ID : 11984]

  » Lesen Sie mehr

 • OGŁOSZENIE O NABORZE NA STANOWISKO URZĘDNIKA STAŻYSTY W PROKURATURZE REJONOWEJ W ZIELONEJ GÓRZE

  Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze poszukuje kandydata stanowisko urzędnika stażysty w Prokuraturze Rejonowej w Zielonej Górze

  sygnatura konkursu: PO IV WOS 1112.1.2017

  liczba etatów: jeden
  miejsce pracy: Zielona Góra

  Dodano dnia: 2017-02-20 [ID : 11983]

  » Lesen Sie mehr

 • TRAGICZNY WYPADEK NA TERENIE TORU MOTOCROSSOWEGO - ZGINĄŁ 8 LETNI CHŁOPIEC

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie poinformował o tragicznym zdarzeniu, do którego doszło  19.02.2017 roku około godz. 17.45 w Olbrachcicach na terenie toru motocrossowego tzw. Kacze Doły. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że  w trakcie  amatorskiego przejazdu, poza wyznaczonym torem jazdy, prawdopodobnie z powodu  niezachowania należytej ostrożności  doszło do czołowego zderzenia dwóch motocykli  m-ki KTM, którymi kierowali 37 letni mężczyzna i 8 letni chłopiec.

  Dodano dnia: 2017-02-20 [ID : 11982]

  » Lesen Sie mehr

 • TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW

  W dniach 20 - 26 lutego 2017 r. obchodzony będzie w Polsce TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW.

  Organizowana po raz 14 akcja przypominać ma o konieczności ciągłego monitorowania sytuacji ofiar przestępstw w naszym kraju, służyć wyznaczaniu kierunków niezbędnych dla poprawiania ich położenia.
  Udział w tej akcji jest dobrowolny - nasza prokuratura - jak zwykle - weźmie w niej udział.
  Widząc potrzebę pomocy ofiarom przestępstw - Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze Jarosław Kijowski - w porozumieniu z Prokuratorami Rejonowymi okręgu zielonogórskiego uprzejmie informuje, że we wskazanych wyżej  dniach wyznaczeni prokuratorzy udzielać będą informacji o uprawnieniach i obowiązkach osobom pokrzywdzonym w wyniku przestępstw. 

  Dodano dnia: 2017-02-17 [ID : 11981]

  » Lesen Sie mehr

 • PROKURATOR WSZCZĄŁ ŚLEDZTWO W SPRAWIE POŻARU 25 TYS. TON ODPADÓW

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach poinformował o zdarzeniu, do którego doszło  14.02.2017 r. w miejscowości Brożek. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że tego dnia na terenie jednej z miejscowych spółek  powstał pożar 25 tys. ton odpadów składowanych zgodnie z przepisami.  W wyniku pożaru spaleniu uległy 2 koparki oraz znaczna część składowanych odpadów.

  Dodano dnia: 2017-02-17 [ID : 11980]

  » Lesen Sie mehr

 • NARAZIŁ CÓRKĘ NA NIEBEZPIECZEŃSTWO DOZNANIA CIĘŻKIEGO USZCZERBKU NA ZDROWIU

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 46 letniemu mężczyźnie, który 20 czerwca 2016 r. w Żarach naraził swoją córkę na niebezpieczeństwo doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w ten sposób, że uderzył kierowanym przez siebie pojazdem typu quad w otwarte drzwi samochodu osobowego, które następnie uderzyły pokrzywdzoną, wskutek czego doznała ona obrażeń ciała w postaci stłuczenia przedramienia i nadgarstka oraz urazu szyi, które to obrażenia spowodowały rozstrój zdrowia trwający nie dłużej niż 7 dni.

  Dodano dnia: 2017-02-16 [ID : 11979]

  » Lesen Sie mehr

Neuheite

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa