Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Kondolencje

Panu Radosławowi Wrzołek
prokuratorowi  Prokuratury Rejonowej
w Żarach
wyrazy współczucia z powodu śmierci Ojca
składa 
Prokurator Okręgowy  w Zielonej Górze
wraz z Pracownikami

Neuigkeiten

 • Druk oświadczenia o dochodach dla byłych pracowników okręgu zielonogórskiego

  Oświadczenie o wysokości średniego miesięcznego dochodu brutto na rok 2018 r., niezbędne do realizacji świadczeń  z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, należy przesłać do Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze w terminie do 31 maja 2018 r.

  pobierz druk

  Dodano dnia: 2018-04-20 [ID : 12322]

  » Lesen Sie mehr

 • ARESZT ZA KRADZIEŻ ROZBÓJNICZĄ W SUPERMARKECIE, UŻYCIE PRZEMOCY I POTRĄCENIE NA PARKINGU

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 40-letniego mężczyzny.
  Podejrzany w dniu 12 kwietnia 2018r.w Nowej Soli ,bezpośrednio po dokonanej kradzieży mikrofalówki o wartości 250 złotych oraz sygnalizatora garażowego wartości 50 złotych - t.j. mienia ruchomego o łącznej wartości 300 złotych, w celu utrzymania się w posiadaniu zabranych rzeczy, użył przemocy wobec pokrzywdzonej pracownicy supermarketu, szarpiąc ją, a następnie chwytając za rękę i  wykręcając ją w celu obezwładnienia.

  Dodano dnia: 2018-04-19 [ID : 12321]

  » Lesen Sie mehr

 • KOMUNIKAT PROKURATORA REJONOWEGO WE WSCHOWIE W SPRAWIE PR DS. 696.2017

  Prokuratura Rejonowa we Wschowie zawiadamia wszystkich pokrzywdzonych, że 18 kwietnia 2018 r. w sprawie oznaczonej sygnaturą PR Ds. 696.2017 przeciwko Dariuszowi Przybylskiemu (Przybylski), podejrzanemu o czyn z art. 51 ust. 2 ustawy o ochronie danych osobowych, został przesłany do Sądu Rejonowego we Wschowie wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego przeciwko Dariuszowi Przybylskiemu (Przybylski).

  Dodano dnia: 2018-04-19 [ID : 12319]

  » Lesen Sie mehr

 • ŻĄDAŁ OKUPU W ZAMIAN ZA ODSTĄPIENIE OD PODŁOŻENIA ŁADUNKU WYBUCHOWEGO

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29 letniemu mężczyźnie, który od lipca 2017 r. do listopada 2017 r. działając w ramach z góry powziętego zamiaru tworzenia fałszywych dowodów i skierowania przeciwko pokrzywdzonemu ścigania o przestępstwo, czynił podstępne zabiegi polegające na podszyciu się pod ww pokrzywdzonego i uporczywe nękanie pokrzywdzonej poprzez wysyłanie do niej licznych smsów, wzbudzając u kobiety uzasadnione obawy i poczucie zagrożenia m.in. jedna z wiadomości zawierała żądanie zapłacenia okupu w zamian za odstąpienie od podłożenia ładunku wybuchowego.

  Dodano dnia: 2018-04-18 [ID : 12318]

  » Lesen Sie mehr

 • 67-LATEK WJECHAŁ SAMOCHODEM POD SZYNOBUS NA PRZEJEŹDZIE KOLEJOWYM

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach poinformował o zdarzeniu, do którego doszło  12.04.2018 r.
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że tego dnia  doszło do zdarzenia na przejeździe kolejowym strzeżonym sygnalizacją świetlną na drodze Żary-Grabik. Ustalono, że kierujący (lat 67) samochodem osobowym Nissan Primera, wjechał na przejazd kolejowy bezpośrednio pod nadjeżdżający szynobus. Samochód został uderzony w tylne drzwi od strony kierowcy  i przewrócony na pobocze nasypu kolejowego.
  Kierowca i pasażerka pojazdu zostali przewiezieni do szpitala.
  Ustalono, że nie doznali większych obrażeń ciała. Zdiagnozowano wstrząśnienie mózgu. Pokrzywdzonych pozostawiono na obserwację. Maszynistę szynobusu zbadano urządzeniem na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu - był trzeźwy.

  Dodano dnia: 2018-04-16 [ID : 12317]

  » Lesen Sie mehr

 • 19 LETNI UCZEŃ SZKOŁY STRZELAŁ DO SWOICH KOLEGÓW GRAJĄCYCH W PIŁKĘ ...

  Świebodzin. Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie nadzoruje prowadzone przez policję dochodzenie dotyczące zdarzenia mającego miejsce 7 kwietnia br. na terenie jednej ze szkół w Rogozińcu. Obecnie ustalono, że tego dnia (sobota) odbywały się tzw. dni otwarte szkoły. Młodzież m.in. rozgrywała zawody sportowe na szkolnym boisku.
  W trakcie tych zawodów 19 letni uczeń tej samej szkoły udał się do internatu i z jednego z okien budynku oddał strzały z repliki broni ASG na tzw. plastikowe kulki w kierunku grających (replika broni ASG - plastikowe kulki z dużą prędkością wystrzeliwane są za pomocą znajdującego się w pojemniku gazu CO2).
  W wyniku zdarzenia jeden z uczniów postrzelony został w okolice skroni, natomiast drugi w okolice uda.
  Pokrzywdzeni dopiero po 2 dniach powiadomili policję o zdarzeniu.

  Dodano dnia: 2018-04-13 [ID : 12316]

  » Lesen Sie mehr

 • TRAGICZNY WYPADEK DROGOWY NA TRASIE NOWA SÓL - BYTOM ODRZAŃSKI

  Nowa Sól. Dzisiaj (11.04.) w godzinach rannych na drodze krajowej nr 292 pomiędzy Nową Solą, a Bytomiem Odrzańskim doszło do tragicznego wypadku drogowego z udziałem samochodu ciężarowego i osobowego.
  Z prowadzonych obecnie na miejscu zdarzenia ustaleń wynika, że kierujący ciężarówką jadącą od strony Nowej Soli na jednym ze skrzyżowań wykonywał manewr skrętu w lewo. Jadący z przeciwnego kierunku jazdy samochód osobowy chcąc uniknąć czołowo bocznego zderzenia z pojazdem ciężarowym zjechał na pobocze uderzając w drzewo. Samochód osobowy uległ zniszczeniu i częściowemu rozerwaniu. Na miejscu zginął pasażer samochodu osobowego.

  Dodano dnia: 2018-04-11 [ID : 12315]

  » Lesen Sie mehr

 • GROZIŁ POKRZYWDZONEMU POZBAWIENIEM ŻYCIA PRZY UŻYCIU BUTLI Z GAZEM

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 62 letniemu mężczyźnie, który 25 listopada 2017 r. w jednej z miejscowości w okolicach Żagania, po wejściu do sklepu pokrzywdzonego groził mu pozbawieniem życia i zniszczeniem budynku sklepu poprzez spowodowanie eksplozji butli z gazem. Oskarżony tego samego dnia groził pokrzywdzonemu przebiciem opon w jego samochodzie. Groźby te wzbudziły w zagrożonym uzasadnioną i realną obawę ich spełnienia.

  Dodano dnia: 2018-04-10 [ID : 12314]

  » Lesen Sie mehr

 • ZNĘCAŁ SIĘ PSYCHICZNIE NAD DZIEĆMI, ZNIEWAŻAŁ I GROZIŁ

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 63 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 22 grudnia 2017 r. do 23 lutego 2018 r. znęcał się psychicznie nad dziećmi, wszczynając pod wpływem alkoholu awantury domowe, w trakcie których znieważał ich słowami obelżywymi, groził pozbawieniem życia, co wzbudzało w pokrzywdzonych uzasadnioną obawę ich spełnienia. Oskarżony działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa.

  Dodano dnia: 2018-04-09 [ID : 12313]

  » Lesen Sie mehr

 • PRZEWOZIŁ 40.000 SZTUK PAPIEROSÓW BEZ POLSKICH ZNAKÓW AKCYZY

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 52-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  28 lutego 2018 roku w Gubinie, przewoził w samochodzie marki Citroen C3 łącznie 40.000 sztuk zapakowanych w 2000 paczek po 20 sztuk każda paczka, papierosy marki Mińsk Super Slim Red, Mińsk Super Slim Blue, Fest Blue, Queen Menthol pochodzenia zagranicznego bez polskich znaków akcyzy, nieoznaczonych ceną detaliczną, które to papierosy zostały przewiezione zza granicy bez przedstawienia organowi celnemu i bez zgłoszenia celnego oraz bez uprzedniego oznaczenia polskimi znakami akcyzy, przez co nastąpiło uszczuplenie należności celnej w kwocie 2627,00 złotych, podatku akcyzowego w kwocie 34.201,00 złotych, podatku VAT w kwocie 9519,00 zł.

  Dodano dnia: 2018-04-06 [ID : 12312]

  » Lesen Sie mehr

Neuheite

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa