Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Neuigkeiten

 • SYN ZNĘCAŁ SIĘ NAD OJCEM I JEGO KONKUBINĄ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 45 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 30 października 2015 r. do 17 czerwca 2017 r. w miejscu zamieszkania, będąc w stanie nietrzeźwości wszczynał awantury domowe w trakcie których znęcał się psychicznie i fizycznie nad ojcem i jego konkubiną w ten sposób, że wyzywał ich słowami obelżywymi, niszczył sprzęty domowego użytku, złośliwie niepokoił okaleczając się, dobijając się do mieszkania, celowo utrzymując nieporządek w miejscu zamieszkania, zakłócając ciszę nocną, grożąc zniszczeniem samochodu oraz pozbawieniem życia, które to wzbudziły uzasadnioną obawę spełnienia. Nadto oskarżony szarpał pokrzywdzonych za odzież, popychał, uderzał w twarz.

  Dodano dnia: 2017-08-22 [ID : 12142]

  » Lesen Sie mehr

 • TRAGICZNY WYPADEK NA AUTOSTRADZIE A2- ZGINĘŁY 2 OSOBY

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o wypadku komunikacyjnym, do którego doszło  18.08.2017 r. na autostradzie A2 w kierunku Poznania, (60 km ) - ciągnik siodłowy wraz z naczepą najechał na tył stojącej na poboczu, na awaryjnym pasie ruchu ciężarówki należącą do Autostrady Wielkopolska SA.
  W wyniku zderzenia ciągnik siodłowy zapalił się. Śmierć na miejscu poniósł kierujący ciągnikiem siodłowym oraz jego pasażer, natomiast ciężkich obrażeń ciała doznał kierowca ciężarówki, który został przetransportowany transportem lotniczym z miejsca zdarzenia do szpitala w Zielonej Górze.

  Dodano dnia: 2017-08-21 [ID : 12141]

  » Lesen Sie mehr

 • ZŁAMAŁ ZAKAZ ORZECZONY PRZEZ SĄD -TRAFIŁ DO ARESZTU

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 52 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 19 listopada 2016 r. do 21 czerwca 2017 r. czterokrotnie zbliżał się na odległość mniejszą niż 200 metrów do pokrzywdzonej i przebywał w obecności wymienionej w miejscu jej zamieszkania, czym naruszył zakaz orzeczony wyrokiem Sądu Rejonowego w Żarach.

  Dodano dnia: 2017-08-17 [ID : 12140]

  » Lesen Sie mehr

 • SPOWODOWAŁ WYPADEK W WYNIKU KTÓREGO ZGINĘŁA PASAŻERKA JEGO POJAZDU

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22 letniemu mężczyźnie, który 16 kwietnia 2017 r. na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Żary -  Lucyna nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ten sposób, że kierując samochodem osobowym i dojeżdżając do niebezpiecznego zakrętu w lewo, nie zachował należytej ostrożności, w wyniku czego zjechał pojazdem na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym w przeciwnym kierunku samochodem osobowym, w wyniku czego pasażerka jego pojazdu doznała wielonarządowych obrażeń ciała, w wyniku których zmarła 23 kwietnia br w Szpitalu Wojewódzkim w Zielonej Górze.

  Dodano dnia: 2017-08-16 [ID : 12139]

  » Lesen Sie mehr

 • PRZEZ PÓŁ ROKU UPORCZYWIE NĘKAŁ POKRZYWDZONĄ, NARUSZAŁ JEJ NIETYKALNOŚĆ ORAZ GROZIŁ...

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33 letniemu mężczyźnie, który w okresie od września 2016 r. do marca 2017 r. uporczywie nękał pokrzywdzoną poprzez wykonywanie o różnych porach dnia i nocy połączeń telefonicznych, wysyłanie wiadomości tekstowych,  nachodzenie w miejscu zamieszkania, wyzywanie słowami obelżywymi, kontrolowanie. Mężczyźnie zarzucono nadto, że naruszał nietykalność cielesną pokrzywdzonej przez wykręcanie jej rąk, szarpanie za włosy, uderzanie ręką po twarzy, popychanie, a także stosowanie wobec niej gróźb bezprawnych... .

  Dodano dnia: 2017-08-11 [ID : 12138]

  » Lesen Sie mehr

 • 2 KOBIETY UTRZYMYWAŁY PSA W STANIE RAŻĄCEGO ZANIEDBANIA - NIELECZONEJ CHOROBY

  Zielona Góra. Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 spokrewnionym kobietom w wieku 32 i 62 lat.
  Oskarżonym zarzucono, że w nieustalonym okresie czasu, nie wcześniej niż od 1 stycznia 2015 r do  18 lutego 2017 roku ,w jednej z zielonogórskich miejscowości, na terenie zajmowanej posesji  znęcały się nad zwierzęciem poprzez utrzymywanie psa rasy mieszaniec o umaszczeniu czarno-białym w niewłaściwych warunkach bytowania, w tym utrzymywanie go w stanie rażącego zaniedbania - nieleczonej choroby.

  Dodano dnia: 2017-08-10 [ID : 12137]

  » Lesen Sie mehr

 • UDERZAŁ MŁOTKIEM W GŁOWĘ POKRZYWDZONEGO - 25 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI DLA ZABÓJCY

  Zielona Góra - Wydział I Śledczy. Sąd Okręgowy w Zielonej Górze wyrokiem z 2 czerwca 2017 roku skazał 45-letniego mężczyznę, mieszkańca jednej z miejscowości gm. Iłowa na karę 25 pozbawienia wolności za to, iż w dniu 17 grudnia 2015 r. w miejscu swojego zamieszkania w jednej ze wsi gminy Iłowa, działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia 76-letniego pokrzywdzonego, zadał mu wielokrotnie uderzenia młotkiem w głowę powodując u wymienionego obrażenia czaszkowo mózgowe w postaci: licznych ran tłuczonych głowy, licznych podbiegnięć krwawych głowy, stłuczenia mózgu, krwotoku dokomorowego,  złamania kości czaszki, stłuczenia szyi, które to obrażenia spowodowały śmierć pokrzywdzonego.

  Dodano dnia: 2017-08-09 [ID : 12136]

  » Lesen Sie mehr

 • KOMUNIKAT

  Zielona Góra. Uprzejmie informuję, że zarządzeniem nr 61/17 z dnia 7 sierpnia 2017 r. Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze ustalił dzień 14 sierpnia 2017 roku dniem dodatkowo wolnym od pracy dla wszystkich pracowników wykonujących obowiązki służbowe w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze i podległych jej prokuraturach rejonowych w zamian za święto przypadające w dniu ustawowo wolnym od pracy, tj. w sobotę 11 listopada 2017 roku./ep

  Dodano dnia: 2017-08-08 [ID : 12135]

  » Lesen Sie mehr

 • PIJANY KIEROWCA KIEROWAŁ SAMOCHODEM CIĘŻAROWYM NA TERENIE STACJI PALIW

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 50 letniemu mężczyźnie, który  3 czerwca 2017 r. na terenie stacji paliw znajdując się w stanie nietrzeźwości - wynik badania 1,13 mg/l - prowadził jako kierujący samochód ciężarowy w ruchu lądowym.

  Dodano dnia: 2017-08-08 [ID : 12134]

  » Lesen Sie mehr

 • ODPOWIE ZA USZKODZENIE ARCHEOLOGICZNE W POSTACI GRODZISKA PÓŹNOŚREDNIOWIECZNEGO OBJĘTEGO OCHRONĄ

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 59-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  w okresie od 28 września 2016 r. do 7 października 2016 r., w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego, na jednej z działek, dokonał uszkodzenia archeologicznego w postaci grodziska późnośredniowiecznego objętego ochroną prawną, poprzez wpis do rejestru zabytków decyzją wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Zielonej Górze w ten sposób, że zlecił nieustalonej osobie  wykonanie prac niwelacyjnych terenu i uzyskawszy wiedzę o zagrożeniu dla tego zabytku nie wstrzymał tych prac, doprowadzając tym samym do zniszczenia grodziska i odsłonięcia fundamentów znajdującej  się tam kamiennej wieży rycerskiej.

  Dodano dnia: 2017-08-08 [ID : 12133]

  » Lesen Sie mehr

Neuheite

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa