Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Neuigkeiten

 • KOPAŁ FUNKCJONARIUSZY POLICJI W NOGI, ZNIEWAŻAŁ ICH SŁOWAMI OBELŻYWYMI

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22- letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że 12 czerwca 2020 roku w jednej z miejscowości powiatu żarskiego, stosując przemoc w postaci kopania w nogi, naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy policji podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych, w celu zmuszenia ich do zaniechania prawnej czynności służbowych, jednocześnie znieważając ich słowami powszechnie uznanymi za obelżywe.

  Dodano dnia: 2020-09-17 [ID : 12786]

  » Lesen Sie mehr

 • INFORMACJA O ŚLEDZTWIE DOT. DPS W ZIELONEJ GÓRZE

  Zielona Góra. Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze w dniu dzisiejszym podjął decyzję o objęciu śledztwa dotyczącego ewentualnych nieprawidłowości w DPS w Zielonej Górze nadzorem służbowym.

  Zbigniew Fąfera - rzecznik prasowy PO

  Dodano dnia: 2020-09-11 [ID : 12785]

  » Lesen Sie mehr

 • POZOSTAWIŁ PSA W NASŁONECZNIONYM AUCIE BEZ OPIEKI, WODY I POŻYWIENIA - ZAPŁACI GRZYWNĘ I NAWIĄZKĘ NA RZECZ STOWARZYSZENIA OCHRONY ZWIERZĄT

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do Sądu Rejonowego wniosek o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzenia rozprawy wobec 26-letniego mężczyzny.

  Oskarżonemu zarzucono, że w dniu 4 lipca 2020 roku w Żarach, znęcał się nad psem rasy mieszanej typu York w ten sposób, że pozostawił go w nasłonecznionym pojeździe z lekko uchylonymi szybami w sposób uniemożliwiający odpowiednią wentylację powietrza, przy panującej temperaturze zewnętrznej 31 stopni Celsjusza, pozostawiając psa bez żadnej opieki oraz dostępu do wody i pożywienia czym naraził go na utratę życia lub zdrowia.

  Dodano dnia: 2020-09-11 [ID : 12784]

  » Lesen Sie mehr

 • Zawiadomienie dot. trzeciego etapu konkursu na stanowisko urzędnika stażysty - docelowo na stanowisko inspektora ds. obronnych w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze (sygn. PO IV WOS 1111.3.2020)

  Komisja konkursowa informuje, że do III etapu konkursu na stanowisko urzędnika stażysty - docelowo na stanowisko inspektora ds. obronnych w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze zakwalifikowała się:


  1.    Paulina Sitek

  Termin III etapu konkursu (rozmowa kwalifikacyjna) na stanowisko urzędnika stażysty - docelowo na stanowisko inspektora ds. obronnych w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze ustalono na dzień 16 września 2020 roku godz. 14.00 w siedzibie Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

  Dodano dnia: 2020-09-08 [ID : 12783]

  » Lesen Sie mehr

 • TRAGICZNY WYPADEK MOTOCYKLOWY I ŚMIERĆ 19 LETNIEJ KOBIETY

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli poinformował  o wypadku drogowym, do którego doszło w dniu 29.08.2020 r. w m. Lubięcin. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że do śmiertelnego wypadku doszło  najprawdopodobniej na skutek nieprawidłowo podjętego przez 23-letniego kierowcę motocykla manewru wyprzedzania na znaku poziomym P4  samochodu Fiat Ducato, podczas którego  doszło do czołowego zderzenia kierowanego przez niego motocykla Suzuki z busem Fiat Ducato. Na skutek wypadku zginęła  19-letnia pasażerka motocyklisty.

  Dodano dnia: 2020-09-03 [ID : 12782]

  » Lesen Sie mehr

 • SKŁADAŁ BARMANCE NIEMORALNE PROPOZYCJE… W PREZENCIE OTRZYMAŁ WYROK

  Zielona Góra. Przed Sądem Rejonowym w Zielonej Górze zapadł wyrok przeciwko 23- letniemu mężczyźnie.
  W skierowanym do sądu w kwietniu 2020 roku akcie oskarżenia prokurator zarzucił mężczyźnie, że  10 grudnia 2019 roku w Zielonej Górze, w jednym z lokali muzycznych, działając w celu zmuszenia pokrzywdzonej do wyrażenia zgody na bliżej nieokreślone obcowanie seksualne, zastosował wobec niej przemoc polegającą na szarpaniu, przytrzymywaniu, ciągnięciu za odzież i rękę w kierunku toalety, czym spowodował u niej obrażenia ciała w postaci skręcenia prawego nadgarstka oraz stłuczenia prawej ręki, które naruszyły czynności narządu ciała na czas powyżej  7 dni.

  Dodano dnia: 2020-08-13 [ID : 12778]

  » Lesen Sie mehr

 • Zawiadomienie dot. drugiego etapu konkursu na stanowisko urzędnika stażysty – docelowo na stanowisko inspektora ds. obronnych w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze (sygn. PO IV WOS 1111.3.2020)

    Komisja konkursowa informuje, że do II etapu konkursu na stanowisko urzędnika stażysty - docelowo na stanowisko inspektora ds. obronnych w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze zakwalifikowała się:   Paulina S

  Dodano dnia: 2020-08-12 [ID : 12777]

  » Lesen Sie mehr

 • TRAGICZNA, NIEDZIELNA PRZEJAŻDŻKA ROWEROWA. ZGINĘŁA 44 LETNIA ROWERZYSTKA PODCZAS MANEWRU JEJ WYPRZEDZANIA PRZEZ BUSA

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o zdarzeniu, do którego doszło 09.08.2020 w pobliżu m. Mozów.
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że na drodze wojewódzkiej W 278  w kierunku Sulechowa  poruszały się dwie rowerzystki, (jedna za drugą). W pewnym momencie postanowiły zjechać w  lewo pod wiadukt i gdy pierwsza z nich wykonywała ten manewr wówczas jadący za nimi w tym samym kierunku pojazd m-ki citroen typu bus kierowany przez 42 letniego mieszkańca gminy Sulechów,  podczas manewru wyprzedzania rowerzystek uderzył w tylne koło roweru. W wyniku uderzenia pokrzywdzona upadła na jezdnię.  Nieprzytomną 44-letnią rowerzystkę, mieszkankę Gminy Sulechów  przetransportowano śmigłowcem LPR do szpitala w Zielonej Górze, gdzie w nocy 10 sierpnia 2020 roku zmarła.

  Dodano dnia: 2020-08-10 [ID : 12776]

  » Lesen Sie mehr

 • ZNIEWAŻYŁ SŁOWAMI OBELŻYWYMI RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH, NARUSZYŁ ICH NIETYKALNOŚĆ CIELESNĄ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25 - letniemu mężczyźnie.
  Oskarżonemu zarzucono, że  6 grudnia 2019 roku w Żarach, w karetce pogotowia oraz w pomieszczeniu SOR 105 Szpitala w Żarach, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych przez ratowników medycznych, wielokrotnie używając słów obelżywych znieważył czterech z nich, a także  groził im pozbawieniem życia, przy czym groźby te wzbudziły w pokrzywdzonych realną obawę ich spełnienia. Dodatkowo oskarżonemu zarzucono, że w tym samym miejscu i czasie naruszył nietykalność cielesną dwóch ratowników medycznych uderzając jednego w twarz oraz klatkę piersiową, a drugiego kopiąc w lewe udo.

  Dodano dnia: 2020-08-07 [ID : 12775]

  » Lesen Sie mehr

 • SYN OSKARŻONY O ZABÓJSTWO OJCA, JEGO MATKA O NIEUDZIELENIE POMOCY RANNEMU MĘŻOWI

  Zielona Góra. Przed Sądem Okręgowym w Zielonej Górze toczy się sprawa przeciwko 26 letniemu mężczyźnie i jego 58 -letniej matce.
  W skierowanym do sądu akcie oskarżenia prokurator zarzucił oskarżonemu, że 21 czerwca 2019 roku w Zielonej Górze, działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia, dokonał zabójstwa swojego ojca w ten sposób, że podczas awantury domowej, uderzając rękoma spowodował u niego rany tłuczone głowy oraz ugodził go kilkakrotnie nożem kuchennym, powodując ranę ciętą śródbrzusza, powodując uszkodzenia ciała oraz chorobę realnie zagrażającą życiu w rozumieniu artykułu 156 par.1 pkt. 2 kk, a  w konsekwencji zgon pokrzywdzonego, przy czym zarzuconego mu czynu dopuścił się mając ograniczoną w stopniu znacznym zdolność pokierowania swoim postępowaniem.

  Dodano dnia: 2020-08-05 [ID : 12774]

  » Lesen Sie mehr

Neuheite

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa