Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Kondolencje

Pani Prokurator Marcie Kosickiej
z Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze
wyrazy głębokiego żalu i współczucia
z powodu śmierci Teścia
składa

kierownictwo
oraz koleżanki i koledzy
z prokuratur okręgu zielonogórskiego

Neuigkeiten

 • PRZYWŁASZCZYŁ ZNALEZIONĄ TORBĘ WRAZ Z PIENIĘDZMI I DOKUMENTAMI ...

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 49-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  10 kwietnia 2017 r. w Cybince, przywłaszczył znalezioną torbę wraz z zawartością portfela, w którym znajdowały się pieniądze w kwocie 680 zł oraz dokumenty w postaci dowodu osobistego, prawa jazdy, kart bankomatowych, działając na szkodę ustalonego mężczyzny.

  Dodano dnia: 2017-07-26 [ID : 12122]

  » Lesen Sie mehr

 • PODCZAS KOREPETYCJI DOPROWADZIŁ MAŁOLETNIEGO DO PODDANIA SIĘ INNEJ CZYNNOŚCI SEKSUALNEJ

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34- letniemu mężczyźnie, który 17 marca 2017 r. w jednej z miejscowości powiatu nowosolskiego, nadużywając stosunku zależności, jako nauczyciel udzielający korepetycji małoletniemu chłopcu doprowadził go do poddania się innej czynności seksualnej poprzez dotykanie jego narządów płciowych.

  Dodano dnia: 2017-07-25 [ID : 12121]

  » Lesen Sie mehr

 • 46-LATKA ZNĘCAŁA SIĘ NAD MĘŻEM. KOPAŁA, POPYCHAŁA, RZUCIŁA W JEGO GŁOWĘ... CEGŁÓWKĄ

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 46-letniej kobiecie. Oskarżona w okresie od 1 stycznia 2014 r. do 30 stycznia 2017 r., w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego znęcała się fizycznie i psychicznie nad swoim mężem.

  Dodano dnia: 2017-07-24 [ID : 12119]

  » Lesen Sie mehr

 • RECYDYWISTA ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ – OBNAŻAŁ SIĘ, PONIŻAŁ, PLUŁ I ZNIEWAŻAŁ ..

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 49-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 13 września 2016 r. do dnia 6 marca 2017 r., w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego, znęcał się psychicznie nad żoną w ten sposób, że wszczynał awantury domowe , w trakcie których wyzywał pokrzywdzoną sławami obelżywymi, obnażał się, poniżał, plując na pokrzywdzoną , ograniczał korzystanie ze wspólnych części domu oraz groził pozbawieniem życia.

  Dodano dnia: 2017-07-20 [ID : 12118]

  » Lesen Sie mehr

 • POTRĄCIŁ ROWERZYSTĘ, KTÓRY DOZNAŁ POWAŻNYCH OBRAŻEŃ CIAŁA ZAGRAŻAJĄCYCH ŻYCIU

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 69 letniemu mężczyźnie, który w dniu 18 lutego 2017 roku w Żaganiu kierując samochodem osobowym naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że wyjeżdżając z drogi podporządkowanej i wykonując manewr skrętu w lewo nie zachował należytej ostrożności oraz wymusił pierwszeństwo względem jadącego główną drogą rowerzysty w ten sposób doprowadzając do potrącenia swoim pojazdem ww pokrzywdzonego w wyniku czego doznał on poważnych obrażeń ciała w postaci choroby realnie zagrażającej życiu.

  Dodano dnia: 2017-07-20 [ID : 12117]

  » Lesen Sie mehr

 • ARESZT ZA POSIADANIE ZNACZNEJ ILOŚCI ŚRODKA ODURZAJĄCEGO W POSTACI ZIELA KONOPI ORAZ AMUNICJI

  Nowa Sól.  Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu wniosek o zastosowanie  tymczasowego aresztowania wobec 29-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, w dniu 09.07.2017 r., w Nowej Soli, posiadał znaczną ilość środka odurzającego w postaci ziela konopi innej niż włóknistej o łącznej wadze 51,04 grama netto oraz substancję psychotropową w postaci amfetaminy o wadze 1,76 grama netto.

  Dodano dnia: 2017-07-19 [ID : 12116]

  » Lesen Sie mehr

 • ŚMIERTELNE POBICIE PRZED BARAKIEM Z AUTOMATAMI DO GIER

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko czterem mężczyznom w wieku 19, 24, 29 i 18 lat, którzy w  nocy z 16 na 17 września 2016 r. w Sulechowie przed jednym z baraków z automatami do gier, naruszyli nietykalność cielesną poprzez szarpanie i odepchnięcie pokrzywdzonego. Jeden z oskarżonych uderzył pokrzywdzonego pięścią w szyję, a następnie szarpał się z nim trzymając go za szyję i tułów, uderzając jego wymienionego w jeden z automatów do gier. Następnie pierwszy z oskarżonych zadał pokrzywdzonemu, z dużą siłą ciosy w twarz i głowę, wskutek tych uderzeń pokrzywdzony upadł na wznak, na wyłożoną kostkę polbrukową, uderzając o nią głową, w wyniku czego pokrzywdzony doznał ciężkich obrażeń czaszkowo-mózgowych. Mimo podjętych intensywnych czynności medycznych stanu zdrowia pokrzywdzonego nie zdołano ustabilizować, a wymienionych zmarł w dniu 20 września 2016 r. w Wojewódzkim Szpitalu Klinicznym w Zielonej Górze.

  Dodano dnia: 2017-07-18 [ID : 12115]

  » Lesen Sie mehr

 • UKRADŁ Z SUPERMARKETU 5 BUTELEK WHISKEY, PO CZYM ZASTOSOWAŁ PRZEMOC I GROŹBY WOBEC OCHRONIARZA

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował  do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 31-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w dniu 04.07.2017 r. w jednym z supermarketów Nowej Soli, dopuścił się kradzieży wykroczeniowej, jak również  znieważenia  poprzez zastosowania przemocy oraz gróźb pozbawienia życia i uszkodzenia ciała wobec ochroniarza sklepu i dyrektora sklepu w celu utrzymania się w posiadaniu uprzednio skradzionych pięciu butelek whiskey o łącznej wartości 494,90 zł. Sprawca następnie znieważył  interweniujących funkcjonariuszy Policji.

  Dodano dnia: 2017-07-17 [ID : 12114]

  » Lesen Sie mehr

 • ZNISZCZYŁA LAPTOP ZRZUCAJĄC GO NA PODŁOGĘ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24 letniej kobiecie, która w dniu 25 kwietnia 2017 r. w Żarach dokonała uszkodzenia laptopa LENOVO poprzez rzucenie nim o podłogę powodując uszkodzenie obudowy oraz potłuczenia matrycy powodując straty na kwotę 1000 zł, na szkodę pokrzywdzonej.

  Dodano dnia: 2017-07-14 [ID : 12113]

  » Lesen Sie mehr

 • ARESZT DLA 26-LATKA ZA WŁAMANIE DO MIESZKANIA I KRADZIEŻ PIENIĘDZY

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w  Nowej Soli skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 26-letniego mężczyzny. Oskarżonemu zarzucono , że w dniu 07.07.2017 r. w Nowym Miasteczku, bez użycia narzędzia dokonał włamania  do mieszkania i kradzieży  pieniędzy w kwocie 2.600zł,  na szkodę ustalonego małżeństwa w wieku 49 i 50 lat.

  Dodano dnia: 2017-07-14 [ID : 12112]

  » Lesen Sie mehr

Neuheite

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa