Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Neuigkeiten

 • WYŁAMAŁ DRZWI DO MIESZKANIA POKRZYWDZONYCH I GROZIŁ IM POZBAWIENIEM ŻYCIA

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 58-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że w dniu 12 sierpnia 2011 roku w jednej z miejscowości gm. Gubin groził pozbawieniem życia oraz uszkodzeniem mienia poprzez wyłamanie drzwi, mieszkajacym tam 3 osobom.

  Dodano dnia: 2012-01-13 [ID : 7895]

  » Lesen Sie mehr

 • CHCIELI UKRAŚĆ BRAMĘ WJAZDWĄ– ZOSTALI ZATRZYMANI NA GORĄCYM UCZYNKU

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 53 lat. Oskarżonym zarzucono, że w dniu 5 listopada 2011 r. w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu usiłowali dokonać kradzieży bramy wjazdowej , poprzez jej zdemontowanie i pocięcie na mniejsze kawałki, lecz zamierzonego celu nie osiągnęli z uwagi na ujęcie ich na gorącym uczynku.

  Dodano dnia: 2012-01-13 [ID : 7894]

  » Lesen Sie mehr

 • ZAATAKOWALI INTERWENIUJĄCYCH FUNKCJONARIUSZY - WSKOCZYLI IM NA PLECY, TRZYMALI ZA SZYJĘ, SZARPALI

  Żary. Prokuratura Rejonowa w Żarach poinformowała o zdarzeniu, do którego doszło w dniu 10 stycznia w Lubsku. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że doszło tam do czynnej napaści na przeprowadzających interwencję funkcjonariuszy Policji.

  Dodano dnia: 2012-01-12 [ID : 7893]

  » Lesen Sie mehr

 • UKRADŁ ZE STRYCHU KAMIENICY 600 PŁYT GRAMOFONOWYCH Z LUDOWĄ MUZYKĄ ROSYJSKĄ

  Krosno Odrzańskie - Gubin. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36 - letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że w okresie od 4 do 19 października 2011 roku, w Gubinie, z pomieszczeń strychowych jednej z kamienic, dokonał kradzieży odbiornika radiowo-komunikacyjnego, przewodów zasilających, odbiornika radiowego, miernika częstotliwości oraz sprzętu elektronicznego w postaci: transformatorów elektronicznych, bloków radiatorów z tranzystorami mocy, lamp elektronowych w ilości 100 sztuk, 600 płyt gramofonowych z muzyką rosyjską ludową i narodową o łącznej wartości strat 8400,00 złotych na szkodę właściciela strychu.

  Dodano dnia: 2012-01-12 [ID : 7892]

  » Lesen Sie mehr

 • PRZYGOTOWYWAŁ SIĘ DO WPROWADZENIA NARKOTYKÓW NA RYNEK – ODPOWIE ZA TO PRZED SĄDEM

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 20 września 2011 r. w Zielonej Górze, wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii , posiadał przy sobie 22 woreczki foliowe z zawartością 33,101 gramów marihuany, czyniąc tym samym przygotowania do wprowadzenia tego narkotyku do obrotu.

  Dodano dnia: 2012-01-12 [ID : 7891]

  » Lesen Sie mehr

 • W DOMU NIE MIAŁ NIC DO JEDZENIA, WIĘC PRÓBOWAŁ WŁAMAĆ SIĘ DO SĄSIADA

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w nocy z 29/30 listopada 2011 roku w Żarach, poprzez kilkukrotne podważanie metalowym prętem zamkniętych drzwi wejściowych mieszkania usiłował dokonać włamania do lokalu mieszkalnego, a następnie kradzieży artykułów żywnościowych o łącznej wartości 400 zł, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na ujęcie go przez funkcjonariuszy policji.  

  Dodano dnia: 2012-01-12 [ID : 7890]

  » Lesen Sie mehr

 • UKRADŁ KARTĘ BANKOMATOWĄ I WYPŁACIŁ Z NIEJ PIENIĄDZE

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22 letniemu mężczyźnie, podejrzanemu o osiem przestępstw przeciwko mieniu, dotyczących kradzieży narzędzi, telefonu komórkowego, odzieży, laptopa oraz oszustw, polegających na wyłudzeniu dwóch kredytów bankowych i usiłowaniu wyłudzenia dwóch telefonów komórkowych.

  Dodano dnia: 2012-01-12 [ID : 7889]

  » Lesen Sie mehr

 • NIE ZACHOWAŁ NALEŻYTEJ OSTROŻNOŚCI I POTRĄCIŁ PIESZEGO NA PRZEJŚCIU

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie w dniu 10.01.2012r. skierował akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o to że, w dniu 01 listopada 2011r. na skrzyżowaniu ul. Kolejowej i Piłsudskiego w Świebodzinie, kierując samochodem osobowym marki Fiat Siena, nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w ten sposób, że jadąc ul. Kolejową, a następnie wykonując manewr skrętu w prawo, w ul. Piłsudskiego, gdzie na sygnalizatorze świetlnym był sygnał warunkowego skrętu w prawo oraz zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych nie zachował szczególnej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, który przechodził przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych, doprowadzając do jego potrącenia i upadku na jezdnię, w wyniku czego pieszy doznał obrażeń ciała w postaci złamania lewej kości udowej, przy czym obrażenia te naruszyły czynności narządów ciała oraz spowodowały rozstrój zdrowia na okres trwający dłużej niż 7 dni.

  Dodano dnia: 2012-01-12 [ID : 7888]

  » Lesen Sie mehr

 • POBILI POKRZYWDZONEGO MACZETĄ - AKT OSKARŻENIA W 4 DNI

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwom mężczyznom w wieku 25 i 26 lat. Oskarżonym zarzucono, że w dniu 27 grudnia 2011 r. w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu, brali udział w pobiciu pokrzywdzonego uderzając go maczetą.

  Dodano dnia: 2012-01-11 [ID : 7887]

  » Lesen Sie mehr

 • KOMUNIKAT PROKURATORA REJONOWEGO W NOWEJ SOLI

  Nowa Sól. Prokuratura Rejonowa w Nowej Soli zawiadamia wszystkich pokrzywdzonych pracowników ESSER Polska z siedzibą w Nowej Soli, że postanowieniem z dnia 28 lutego 2011 roku prokurator odmówił wszczęcia dochodzenia w sprawie 3 Ds. 30/11 dot. naruszania praw pracowniczych poprzez nieterminowe wypłacanie wynagrodzeń i innych świadczeń pracowniczych za okres od 01 maja 2010 roku do 17 stycznia 2011 roku tj. o czyn z art. 218 § 1 k.k. w zw. z art. 12 k.k. wobec stwierdzenia, iż czyn nie wyczerpał znamion przestępstwa.

  Dodano dnia: 2012-01-11 [ID : 7885]

  » Lesen Sie mehr

Neuheite

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa