Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Neuigkeiten

 • AKT OSKARŻENIA WOBEC PASERA SAMOCHODU

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 23-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o paserstwo. Oskarżonemu zarzucono, że w dniu 14 grudnia 2011 roku przyjął pochodzący z kradzieży pojazd marki VW T4. Auto zostało skradzione w jednej z podżagańskich miejscowości i trafiło do pasera z innej miejscowości w gminie Żagań.

  Dodano dnia: 2012-02-06 [ID : 7974]

  » Lesen Sie mehr

 • AKT OSKARŻENIA WOBEC FUNKCJONARIUSZA, KTÓRY ZGWAŁCIŁ KOBIETĘ

  Nowa Sól-Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu byłemu funkcjonariuszowi Komendy Miejskiej Policji. Oskarżony w nocy 24 września 2011 roku w jednej z miejscowości powiatu zielonogórskiego, wykorzystując bezradność 22-letniej pokrzywdzonej wynikającą z jej odurzenia alkoholem, doprowadził ją do obcowania płciowego. O sprawie pisaliśmy w artykule pt. "Policjant podejrzany o gwałt".  

  Dodano dnia: 2012-02-03 [ID : 7972]

  » Lesen Sie mehr

 • SPRAWIEDLIWOŚĆ PO LATACH

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 63-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 10 grudnia 2005 r. w Żarach, działając wspólnie i w porozumieniu z 3 ustalonymi mężczyznami, posługując się bronią palną w postaci pistoletu gazowego z tłumikiem i broni myśliwskiej tzw. obrzynem, którą mierzyli w kierunku sprzedawczyni Hurtowni Alkoholu po skrępowaniu pokrzywdzonej oraz zaklejeniu ust taśmą klejącą doprowadzili ją do stanu bezbronności, a następnie zabrali w celu przywłaszczenia pieniądze w kwocie 55.828,95 zł.

  Dodano dnia: 2012-02-03 [ID : 7971]

  » Lesen Sie mehr

 • OJCIEC Z SYNEM USŁYSZELI ZARZUT ZNĘCANIA SIĘ NAD MATKĄ I SIOSTRĄ

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu oskarżył dwóch mężczyzn: ojca i syna o psychiczne znęcanie się nad członkami rodziny. Młodszy z nich - 28 letni mężczyzna usłyszał dwa zarzuty znęcania się nad matką i siostrą, natomiast 53-latkowi prokurator przedstawił jeden zarzut - psychicznego znęcania się nad żoną. Kobiety były prześladowane od 2009 roku.

  Dodano dnia: 2012-02-03 [ID : 7970]

  » Lesen Sie mehr

 • KUPIŁ OD NIEZNANEJ MU OSOBY TELEFON POCHODZĄCY Z KRADZIEŻY

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 19-letniemu mężczyźnie, któremu zarzucił, że w nieustalonym dniu, w okresie czasu od 22 kwietnia 2011 roku do sierpnia 2011 roku w Nowej Soli, nabył od nieustalonego mężczyzny telefon komórkowy marki Samsung Monte o wartości 299 złotych, za kwotę 50 złotych, co do którego powinien i mógł przypuszczać, że został uzyskany za pomocą czynu zabronionego.  

  Dodano dnia: 2012-02-03 [ID : 7969]

  » Lesen Sie mehr

 • JAKO WŁAŚCICIEL BUDYNKU NIE SPEŁNIŁ OBOWIĄZKU UTRZYMANIA GO W NALEŻYTYM STANIE TECHNICZNYM

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 51 letniemu mężczyźnie, pełniącemu funkcję prezesa Kółka Rolniczego w podżagańskiej miejscowości, który jako właściciel budynku mieszkalnego w/w miejscowości, naraził mieszkańców na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez nie wykonanie i zaniechanie zlecenia prac remontowych i zabezpieczających budynku oraz zezwolenie na dalsze jego zamieszkiwanie, pomimo posiadanej wiedzy o złym stanie technicznym oraz obowiązku wyłączenia nieruchomości z użytkowania. Mężczyzna nadto nie spełnił obowiązku utrzymania budynku w należytym stanie technicznym i zapewnienia bezpieczeństwa użytkowania obiektu.

  Dodano dnia: 2012-02-03 [ID : 7968]

  » Lesen Sie mehr

 • PROKURATOR ZŁOŻYŁ DO SĄDU POZEW O USTALENIE NIEWAŻNOŚCI UMOWY KREDYTOWEJ DOT. KUPNA KUCHENKI GAZOWEJ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze, działający na rzecz jednej z mieszkanek Zielonej Góry, złożył do sądu pozew o ustalenie nieważności umowy kupna sprzedaży kuchenki gazowej, zawartej między nią, a ustaloną firmą we wrześniu 2011r. i związanej z nią umowy kredytu udzielonego na podstawie porozumienia kredytodawcy z przedsiębiorcą, tj. umowy kredytowej. Prokurator uznał, iż umowa jest nieważna z powodu wady oświadczenia woli złożonego przez kobietę, polegającej na złożeniu go pod wpływem błędu i podstępu oraz w wyniku uchylenia się od skutków prawnych.  

  Dodano dnia: 2012-02-02 [ID : 7967]

  » Lesen Sie mehr

 • NIETRZEŹWY KIEROWCA, BEZ UPRAWNIEŃ Z POWODU WADY WZROKU POTRĄCIŁ ROWERZYSTĘ. POKRZYWDZONEMU AMPUTOWANO ZMIAŻDŻONĄ STOPĘ

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 01 października 2011 r. na odcinku drogi pomiędzy miejscowościami Chlebowo - Chojna, umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym. Mężczyzna ten, nie posiadając uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych, z przeciwwskazaniami zdrowotnymi do prowadzenia pojazdów z uwagi na wadę wzroku, znajdując się w stanie nietrzeźwości 0,92 mg/1 alkoholu w wydychanym powietrzu, /tj. 1,93 promila we krwi/jadąc z nadmierną prędkością samochodem osobowym marki Opel Vectra, doprowadził do wypadku.

  Dodano dnia: 2012-02-02 [ID : 7966]

  » Lesen Sie mehr

 • PIES OSKARŻONEJ ZAATAKOWAŁ I POGRYZŁ TRZY OSOBY

  Świebodzin - Sulechów. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenie przeciwko kobiecie, podejrzanej o to, że w dniu 05 grudnia 2011 r. w Sulechowie nieumyślnie naraziła pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez brak należytego nadzoru nad posiadanym przez siebie psem razy mieszanej, doprowadzając w ten sposób do pogryzienia pokrzywdzonego przez psa i spowodowania u niego obrażeń ciała w postaci licznych ran kąsanych szyi, barku lewego, kończyny górnej lewej, tułowia, obu pośladków i ud, które to obrażenia naruszyły czynności narządów ciała i spowodowały rozstrój zdrowia na okres przekraczający 7 dni.

  Dodano dnia: 2012-02-02 [ID : 7965]

  » Lesen Sie mehr

 • KIEROWANA PRZEZ OSKARŻONEGO CIĘŻARÓWKA UDERZYŁA W KOSZ WYSIĘGNIKA DŹWIGU. DWÓCH MONTUJĄCYCH OŚWIETLENIE PRACOWNIKÓW Z NIEGO WYPADŁO

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 53-letniemu mężczyźnie, który w dniu 16 sierpnia 2011 r. w Żarach, nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując samochodem ciężarowym marki DAF wraz z naczepą, nie zachował należytej ostrożności podczas przejazdu w miejscu prowadzenia robót drogowych i przejeżdżania pod wysięgnikiem urządzenia dźwigowego oraz poruszając się z prędkością niebezpieczną na odcinku drogi, gdzie prowadzone były roboty drogowe przez co nie miał możliwości precyzyjnie ocenić czy naczepa pojazdu przejedzie bezpiecznie pod wysięgnikiem dźwigu, w wyniku czego naczepa kierowanego przez niego pojazdu uderzyła w kosz wysięgnika dźwigowego, w którym przebywali pokrzywdzeni. Na skutek tego uderzenia pracownicy wypadli z kosza podnośnika.

  Dodano dnia: 2012-02-02 [ID : 7964]

  » Lesen Sie mehr

Neuheite

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa