Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Neuigkeiten

 • NIE POSIADAJĄC PRAWA JAZDY WSIADŁ ZA KIEROWNICĘ I SPOWODOWAŁ WYPADEK POTRĄCAJĄC MOTOCYKLISTĘ

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 30 września 2011 roku w m. Bytomiec, umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym kierując samochodem osobowym marki VW, nie mając do tego uprawnień i nie zachowując należytej odległości od jadącego przed nim motoru, na prostym odcinku drogi uderzył w ten motor, który w tym czasie wykonywał manewr skrętu w lewo, a następnie wjechał pojazdem w metalowe ogrodzenie posesji zatrzymując się na ścianie budynku, czym nieumyślnie spowodował wypadek.

  Dodano dnia: 2012-03-26 [ID : 8183]

  » Lesen Sie mehr

 • PRZESTĘPSTWA NAJBARDZIEJ UCIĄŻLIWE DLA OBYWATELI W CIENIU WIELKICH SPRAW

  W dniu 8 marca w artykule pt. "Upodobania kulinarne powodem kłopotów", wskazywaliśmy naszym Czytelnikom, że działania prokuratorów okręgu zielonogórskiego polegają nie tylko na zwalczaniu przestępczości wysoce zorganizowanej, tej spotykającej się z zainteresowaniem medialnym, ale także ich przedmiotem są sprawy, które kryją się w cieniu tych głośnych, spektakularnych postępowań, a stanowią zdecydowaną większość toczących się w prokuraturach rejonowych postępowań.

  Dodano dnia: 2012-03-23 [ID : 8182]

  » Lesen Sie mehr

 • TRZECH KOLEGÓW W BERLINIE WŁAMAŁO SIĘ I UKRADŁO SAMOCHÓD WARTOŚCI PONAD 33 TYS. ZŁ

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 3 mężczyznom w wieku od 20 do 25 lat. Oskarżeni w nocy na 02 sierpnia 2011 roku w Berlinie, działając wspólnie i w porozumieniu, pokonując zabezpieczenia mechaniczne zamka i stacyjki poprzez przełamanie wkładek patentowych i wyrwanie bębenka patentowego stacyjki, oraz pokonanie zabezpieczenia elektronicznego w postaci fabrycznego immobilaizera, zabrali w celu przywłaszczenia samochód osobowy marki VW TOURAN wartości 33 880,15 zł.

  Dodano dnia: 2012-03-23 [ID : 8181]

  » Lesen Sie mehr

 • PRZEZ 4 MIESIĄCE NĘKAŁ MAŁŻEŃSTWO OBELŻYWYMI LISTAMI - ODPOWIE ZA STALKING

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 55 -letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 6 czerwca do 19 października 2011 r. w Zielonej Górze, mając ograniczoną w stopniu znacznym zdolność do pokierowania swoim postępowaniem, uporczywie naruszał prywatność kobiety i mężczyzny - małżeństwa , kierując w stosunku do nich korespondencję zawierającą treści o charakterze znieważającym i obelżywym.

  Dodano dnia: 2012-03-23 [ID : 8180]

  » Lesen Sie mehr

 • SPOWODOWAŁ WYPADEK ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 23-letniemu mieszkańcowi podzielonogórskiej miejscowości. Oskarżony w dniu 29 listopada 2011r. na drodze pomiędzy Konradowem, a Ługami, kierując samochodem osobowym marki Renault Megane nie zachował należytej ostrożności na prostym odcinku drogi, jadąc z prędkością nadmierną i niebezpieczną w stosunku do panujących warunków drogowych wpadł w poślizg i podczas wykonywania manewrów obronnych, prawym bokiem pojazdu uderzył w przydrożne drzewo, powodując śmierć na miejscu pasażera siedzącego obok kierowcy.

  Dodano dnia: 2012-03-23 [ID : 8179]

  » Lesen Sie mehr

 • 29-LATEK ZNĘCAŁ SIĘ NAD KONKUBINĄ

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29 letniemu mężczyźnie. Oskarżony został o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad konkubiną.

  Dodano dnia: 2012-03-23 [ID : 8176]

  » Lesen Sie mehr

 • "Z ZAKURZONYCH REGAŁÓW" - NOWA ZAKŁADKA W ANTYKWARIACIE PIŁATA

  Antykwariat Piłata. Na końcu piwnicznego korytarza, w niewielkim pomieszczeniu drobiny kurzu walczą z przeszywającym go światłem okrutnej lampy. Stoi tu stare biurko, którego szuflady kryją w sobie wiele nieodkrytych tajemnic oraz szafa - niemogąca konkurować z potęgą starej wysłużonej prokuratorskiej ławy. Nikt tu dawno nie zaglądał. W smugach wszędobylskiego pyłu, w stęchłym pokoju, odczuwa się przeszywającą atmosferę powagi. Jej źródło jest nieodgadnione. 

  Dodano dnia: 2012-03-22 [ID : 8173]

  » Lesen Sie mehr

 • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA STANOWISKO ASYSTENTA PROKURATORA

  Zielona Góra. W nawiązaniu do poprzednich informacji Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze zawiadamia, że Komisja konkursowa w dniu 22 marca 2012r. zakwalifikowała do przyjęcia na stanowisko asystenta prokuratora w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze Pana Piotra Lewickiego.

  Dodano dnia: 2012-03-22 [ID : 8172]

  » Lesen Sie mehr

 • RANNY W STYCZNIOWYM WYPADKU 60-LETNI MĘŻCZYZNA ZMARŁ DZISIEJSZEJ NOCY W SZPITALU

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu poinformował, że  dzisiejszej nocy tj. 21/22.03.2012 r. w Wojskowym Szpitalu w Żarach zmarł 60-letni mężczyzna, który został ranny w wypadku drogowym, do którego doszło w dniu 25.01.2012 r. w Chrobowie.

  Dodano dnia: 2012-03-22 [ID : 8171]

  » Lesen Sie mehr

 • 20-LATEK KUPIŁ W HOLANDII NARKOTYKI I WWIÓZŁ JE NA TEREN RP- ODPOWIE ZA TO PRZED SĄDEM

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20 -letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 27grudnia 2011 r. do 2 stycznia 2012 r. dokonał wewnątrzwspólnotowego nabycia na terenie Holandii środków odurzających w postaci marihuany, a następnie część z tych narkotyków wwiózł na terytorium RP.

  Dodano dnia: 2012-03-22 [ID : 8169]

  » Lesen Sie mehr

Neuheite

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa