Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Neuigkeiten

 • WBIŁ NÓŻ W PLECY KOLEDZE, Z KTÓRYM MIESZKAŁ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34-letniemu mężczyźnie. Oskarżony we wrześniu 2011 r. w Zielonej Górze, w jedynym z mieszkań, ugodził pokrzywdzonego nożem kuchennym w plecy. W wyniku tego zdarzenia spowodował u pokrzywdzonego obrażenia ciała, w które stanowiły ciężki uszczerbek na zdrowiu - chorobę realnie zagrażającą życiu i naraził go tym samym na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

  Dodano dnia: 2012-02-22 [ID : 8046]

  » Lesen Sie mehr

 • PODCZAS ZATRZYMANIA ZNIEWAŻYŁ POLICJANTA I GROZIŁ POZBAWIENIEM ŻYCIA

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26 letniemu mężczyźnie. Oskarżony o to że, od ponad roku znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoimi rodzicami w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, używał wobec rodziców słów wulgarnych, groził im pozbawieniem życia, niszczył sprzęty domowego użytku i wymuszał pieniądze na alkohol znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoimi rodzicami. W czasie zatrzymania pijany mężczyzna znieważył policjanta i groził mu pozbawieniem życia.

  Dodano dnia: 2012-02-22 [ID : 8044]

  » Lesen Sie mehr

 • TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW - DYŻURY PROKURATORÓW I KONFERENCJA NT. KOMPENSATA PAŃSTWOWA DLA OFIAR PRZESTĘPSTW W POLSCE – TERAŹNIEJSZOŚĆ I PRZYSZŁOŚĆ

  Przypominamy o odbywających się w związku Tygodniem Pomocy Ofiarom Przestępstw dodatkowych dyżurach prokuratorów w siedzibach prokuratur okręgu zielonogórskiego. Do końca tygodnia prokuratorzy udzielać będą porad telefonicznie i osobiście w zakresie praw pokrzywdzonych. Numery telefonów, pod które można dzwonić podajemy poniżej.

  Dodano dnia: 2012-02-21 [ID : 8043]

  » Lesen Sie mehr

 • ZARZUTY NIELEGALNEGO WYTWARZANIA WYROBÓW TYTONIOWYCH O WARTOŚCI 545 000 ZŁ DLA 3 SPRAWCÓW

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach poinformował o ujawnieniu w dniu 16.02.2012 r. w jednej z miejscowości powiatu żarskiego na ternie jednej z posesji 950 kg tytoniu wraz z maszynami służącymi do wytwarzania wyrobów tytoniowych. Zatrzymano 3 osoby w wieku 24, 24 i 36 lat. Prokurator przedstawił im zarzuty nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych o wartości rynkowej 545.000 zł.

  Dodano dnia: 2012-02-21 [ID : 8042]

  » Lesen Sie mehr

 • WYPRZEDZAŁ POD WPŁYWEM ALKOHOLU NA PODWÓJNEJ LINII CIĄGŁEJ CZYM DOPROWADZIŁ DO KATASTROFY W RUCHU LĄDOWYM

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 30 i 57 lat. Pierwszy z oskarżonych w dniu 05 października 2011 r. na drodze relacji Iłowa - Żagań, kierował samochodem marki Fiat Punto będąc w stanie nietrzeźwości -1,45 promila alkoholu we krwi oraz umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, gdyż rozpoczął i kontynuował manewr wyprzedzania w miejscu, w którym było to zabronione - na podwójnej linii ciągłej.

  Dodano dnia: 2012-02-21 [ID : 8041]

  » Lesen Sie mehr

 • NARUSZYŁ SĄDOWY ZAKAZ KONTAKTOWANIA SIĘ Z POKRZYWDZONĄ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 51-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że w dniu 4 stycznia 2012 r. w Zielonej Górze naruszył orzeczony prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego Zielonej Górze z czerwca 2011 r. zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną.

  Dodano dnia: 2012-02-21 [ID : 8040]

  » Lesen Sie mehr

 • WYNAJMOWAŁ U POKRZYWDZONEJ POKÓJ I OKRADŁ JEJ PIWNICĘ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w nieustalonej dacie w okresie od 15 czerwca do 01 września 2010 roku w Żarach, dokonał kradzieży rowerów o wartości łącznej 250 złotych, dwóch garnków aluminiowych o wartości łącznej 50 złotych oraz zegarka damskiego o wartości 20 złotych, powodując łączne straty w kwocie 320 złotych.  

  Dodano dnia: 2012-02-21 [ID : 8039]

  » Lesen Sie mehr

 • PRZYWŁASZCZYŁA ZNALEZIONY PORTFEL, KTÓRY KLIENT ZOSTAWIŁ NA SKLEPOWEJ LADZIE

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniej kobiecie, która w dniu 07 listopada 2011 roku w jednym ze sklepów w Żarach, zabrała w celu przywłaszczenia portfel wraz z zawartością pieniędzy w kwocie 280 złotych, 100 euro, dowodu osobistego i karty bankomatowej IMG Holandia oraz usunęła dowód rejestracyjny samochodu osobowego Peugeot 406 i prawo jazdy.  

  Dodano dnia: 2012-02-21 [ID : 8038]

  » Lesen Sie mehr

 • ALKOHOL, BRAWURA I ŚMIERĆ STANDARDEM LUBUSKICH DRÓG?

  Prokurator Okręgowy podejmując na łamach swoich stron internetowych kwestie bezpieczeństwa na drogach kieruje się jedynie troską o życie i zdrowie uczestników ruchu drogowego. Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze poprzez publikowane apele i politykę karną, przyłącza się do prowadzonej przez Policję, media i podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo na drogach kampanii, której efektem ma być zmniejszenie liczby wypadków.

  Dodano dnia: 2012-02-20 [ID : 8037]

  » Lesen Sie mehr

 • BIŁ PSA PO GŁOWIE ŁOPATĄ DO ODŚNIEŻANIA

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach poinformował o zdarzeniu, do którego doszło w jednej z miejscowości gminy Żary w dniu 14 lutego 2012 r. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że dwaj mieszkańcy pobliskiej miejscowości przechodzili obok posesji, gdzie przy budzie znajdował się pies rasy haski. Jeden z tych mężczyzn zaczął bez powodu bić tego psa po głowie, a drugi z nich wziął łopatę do odśnieżania i zaczął bić tego psa po głowie i ciele. Obserwujący to zdarzenie świadek podjął interwencję w skutek czego został dotkliwie pobity przez jednego z tych mężczyzn i z powodu odniesionych obrażeń umieszczony w szpitalu.

  Dodano dnia: 2012-02-20 [ID : 8036]

  » Lesen Sie mehr

Neuheite

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa