Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Neuigkeiten

 • ZAATAKOWALI POKRZYWDZONEGO NA ULICY I KOPALI GO PO TWARZY

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 30 i 23 lat. Oskarżonym zarzucono, że w nocy na 30 lipca 2011 roku w Krośnie Odrzańskim, działając wspólnie i w porozumieniu, uderzając pięściami w głowę, kopiąc nogą w twarz, spowodowali u pokrzywdzonego obrażenia głowy.

  Dodano dnia: 2011-10-27 [ID : 7551]

  » Lesen Sie mehr

 • WYMIENIŁA OKNO NA DRZWI BEZ ZEZWOLENIA – NIE ZGŁOSIŁA TEGO FAKTU DO ODPOWIEDNIEGO ORGANU

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34-letniej kobiecie. Oskarżona w okresie do dnia 27 października 2010 r. w jednej z miejscowości gminy Świdnica, w lokalu mieszkalnym prowadziła roboty budowlane w postaci wymiany okna na piętrze budynku na drzwi balkonowe, wraz z powiększeniem otworu, bez wymaganego przepisami zgłoszenia do właściwego organu.

  Dodano dnia: 2011-10-27 [ID : 7550]

  » Lesen Sie mehr

 • GROZIŁ POKRZYWDZONEMU, ŻE SPALI JEGO DOBYTEK

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34 letniemu mężczyźnie, który w dniu 06 września 2011r. w Żaganiu kierował groźby pozbawienia życia oraz spalenia dobytku wobec pokrzywdzonego, przy czym groźby te wzbudziły u pokrzywdzonego obawę spełnienia.

  Dodano dnia: 2011-10-27 [ID : 7549]

  » Lesen Sie mehr

 • UPRAWIAŁ TRZY ROŚLINY KONOPII, Z KTÓRYCH MIAŁ ZEBRAĆ PONAD 176 GRAM MARIHUANY

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26-letniemu mężczyźnie. Prokurator zarzuca mu, że w dniu 2 sierpnia 2011 r. w Lubsku, wbrew przepisom ustawy posiadał środki odurzające w postaci konopi innych niż włókniste (marihuany) w ilości 176,39 grama netto, co stanowi znaczną ilość środka odurzającego.  

  Dodano dnia: 2011-10-27 [ID : 7548]

  » Lesen Sie mehr

 • NIE POINFORMOWAŁ ZUSU O REZYGNACJI Z NAUKI I NIENALEŻNIE POBIERAŁ RENTĘ RODZINNĄ

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 23 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 01 września 2009r. do 31 stycznia 2010r. w Gozdnicy i w Żarach działając w krótkich odstępach czasu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, wprowadził w błąd pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Zielonej Górze, nie informując o rezygnacji z nauki w Policealnym Studium w Zielonej Górze, Zaocznej Policealnej Szkole Informatyki oraz Policealnym Studium Techniki w Żarach i doprowadził ZUS do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi w kwocie łącznej 14928,12 zł. nienależnych świadczeń z tytułu renty rodzinnej.

  Dodano dnia: 2011-10-26 [ID : 7547]

  » Lesen Sie mehr

 • UKRYWALI W WARSZTACIE SAMOCHODOWYM DROGIE AUTA POCHODZĄCE Z KRADZIEŻY

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli poinformował o zdarzeniu, do którego doszło w dniu 20.10.2011r. w Nowej Soli. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że mężczyzna w wieku 34 lat i 26-letnia kobieta udzielali pomocy w ukryciu pochodzących z kradzieży samochodów m-ki VW Bora i Audi A6, na szkodę obywateli Niemiec oraz ciągnika rolniczego na szkodę Centrum Ogrodniczego w Kruszynie.

  Dodano dnia: 2011-10-26 [ID : 7546]

  » Lesen Sie mehr

 • ŚWIDNICA – PODCZAS POŻARU ZGINĘŁO ROCZNE DZIECKO

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o zdarzeniu, do którego doszło w dniu wczorajszym tj. 25.10.2011 r. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w Świdnicy, w jednym z mieszkań doszło do pożaru. W mieszkaniu przebywało roczne dziecko, które pozostawione było pod opieką 15- letniego wujka.

  Dodano dnia: 2011-10-26 [ID : 7545]

  » Lesen Sie mehr

 • DOKONALI KRADZIEŻY. UCIEKAJĄC PRZYSTAWILI MĘŻCZYŹNIE NÓŻ DO BRZUCHA

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec dwóch mężczyzn w wieku 37 i 50 lat. Prokurator zarzuca im, że w dniu 21 października 2011 roku w Żarach dokonali kradzieży wózka, piecyka, węglarki, baterii do telefonu komórkowego marki Nokia, kłódki stalowej z kompletem kluczy oraz zegarek damski z bransoletą stalową o łącznej wartości 225 zł, a następnie w celu utrzymania się w posiadaniu w/w rzeczy przykładając nóż do brzucha pokrzywdzonego grozili mu pozbawieniem życia.

  Dodano dnia: 2011-10-26 [ID : 7544]

  » Lesen Sie mehr

 • "PORWANIE W CELU WYMUSZENIA OKUPU. STUDIUM KRYMINALISTYCZNE" DR ALFREDA STASZAKA PRACĄ ROKU Z DZIEDZINY KRYMINALISTYKI

  Miło nam poinformować, że Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze dr Alfred Staszak decyzją Jury Konkursu im. prof. Tadeusza Hanauska na pracę roku z dziedziny kryminalistyki otrzymał wyróżnienie nagrodą Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego w kategorii - prace monograficzne za książkę pt. "Porwanie w celu wymuszenia okupu. Studium kryminalistyczne"

  Dodano dnia: 2011-10-25 [ID : 7543]

  » Lesen Sie mehr

 • SAMOCHÓD KIEROWANY PRZEZ 37-LATKA WBIŁ SIĘ W DRZEWO - KOLEJNY TRAGICZNY WYPADEK NA DROGACH WOJ. LUBUSKIEGO

  Świebodzin - Borek. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o wypadku drogowym, do którego doszło w dniu wczorajszym tj. 24.10.2011 w miejscowości Borek gm. Trzebiechów. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Renault 19 mężczyzna w wieku lat 37, na łuku drogi nie opanował pojazdu zjechał częściowo na nieutwardzone trawiaste pobocze drogi, stracił panowanie nad samochodem i uderzył w drzewo rosnące na poboczu po lewej stronie drogi.

  Dodano dnia: 2011-10-25 [ID : 7542]

  » Lesen Sie mehr

Neuheite

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa