Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Neuigkeiten

 • UKRADŁA PORTFEL Z TOREBKI KLIENTKI SKLEPU

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżeni przeciwko 43-letniej kobiecie. Oskarżona w dniu 15. listopada 2011 roku w Żarach, ukradła portfel o wartości 20 złotych wraz z zawartością pieniędzy w kwocie 300 zł.  

  Dodano dnia: 2011-12-27 [ID : 7814]

  » Lesen Sie mehr

 • PRZEZ PONAD 4 LATA NIE PŁACIŁ ALIMENTÓW

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30-letniemu mężczyźnie, któremu zarzuca, że w okresie od grudnia 2005 r. do lutego 2010 r. w jednej z miejscowości powiatu żarskiego, uporczywie uchylał się od wykonania ciążącego na nim obowiązku opieki, przez nie łożenie rat alimentacyjnych na utrzymanie małoletniej córki, przez co naraził ją na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych.

  Dodano dnia: 2011-12-27 [ID : 7813]

  » Lesen Sie mehr

 • "RECYDYWISTA" POBIŁ I SKOPAŁ POKRZYWDZONEGO

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który w dniu 16 maja 2011r. w jednej z miejscowości gminy Świebodzin, w miejscu zamieszkania pokrzywdzonego, uderzał go pięścią w twarz, kopał po głowie, czym spowodował u niego obrażenia ciała w postaci obrzęku twarzy, rany tłuczonej okolicy jarzmowej, złamania bocznej ściany oczodołu oraz złamania szczęki oraz innych obrażeń głowy, co spowodowało rozstrój zdrowia przekraczający 7 dni.

  Dodano dnia: 2011-12-27 [ID : 7812]

  » Lesen Sie mehr

 • ZŁODZIEJ UBRANY W ELEGENCKI GARNITUR UKRADŁ PORSCHE CAYENNE O WARTOŚCI 285 000 ZŁ

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu mężczyźnie - obywatelowi Litwy. Oskarżonemu zarzucono, że w nocy z 22/23 czerwca 2011 roku w Berlinie na terytorium Niemiec, działając wspólnie i w porozumieniu z nieustalonymi osobami, po uprzednim pokonaniu zabezpieczeń elektronicznych i technicznych, przy użyciu nieoryginalnego kluczyka do pojazdu, dokonał kradzieży samochodu osobowego marki PORSCHE CAYENNE o wartości nie mniejszej niż 285 000 zł, czym działał na szkodę obywatelki Niemiec, a następnie kierując tym samochodem wjechał na terytorium RP gdzie został zatrzymany przez policje podczas podjętej próby ucieczki tym pojazdem.

  Dodano dnia: 2011-12-23 [ID : 7811]

  » Lesen Sie mehr

 • 39-LATEK ZGINĄŁ PO ZDERZENIU KIEROWANEGO PRZEZ NIEGO AUTA OSOBOWEGO Z CIĘŻAROWKĄ

  Zielona Góra - Nowogród Bobrzański. W nawiązaniu do wczorajszego artykułu pt. "Grudzień na drogach", w którym informowaliśmy m.in. o śmiertelnym zdarzeniu, do którego doszło w dniu 22 grudnia 2011r. ok. godz. 13.30 na drodze K-27, informujemy, że z dotychczasowych ustaleń wynika, ze kierujący samochodem m-ki Renault Laguna (lat 39) jadąc od strony Nowogrodu Bobrzańskiego w kierunku Zielonej Góry na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na prawą stroną jezdni i prawym bokiem zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem ciężarowym m-ki MAN. Do zderzenia doszło pomimo manewrów obronnych podjętych przez kierowcę ciężarówki.

  Dodano dnia: 2011-12-23 [ID : 7810]

  » Lesen Sie mehr

 • 3 MIESIĄCE ARESZTU WOBEC 2 MĘŻCZYZN PODEJRZANYCH O ZNĘCANIE SIĘ NAD NAJBLIŻSZYMI

  Żagań. Prokuratura Rejonowa w Żaganiu poinformowała o zatrzymaniu dwóch mężczyzn podejrzanych o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad najbliższymi. Sąd na wniosek prokuratora w dniu 21 grudnia b.r. zastosował wobec sprawców przemocy domowej najostrzejszy środek zapobiegawczy - areszt tymczasowy.

  Dodano dnia: 2011-12-23 [ID : 7809]

  » Lesen Sie mehr

 • OSTRA NIEWYDOLNOŚĆ NEREK I INNE POWAŻNE OBRAŻENIA U POKRZYWDZONEGO W WYPADKU DROGOWYM

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 17 listopada 2010 r. na drodze ekspresowej S 3 Zielona Góra - Sulechów na 279 krn naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując samochodem osobowym m-ki VW Transporter, na prostym odcinku drogi wykonując manewr wyprzedzania pojazdu członowego złożonego z ciągnika siodłowego m-ki Renault Magnum i naczepy jechał częściowo lewą połową jezdni, gdzie zderzył się z samochodem Ford Mondeo, który jechał w przeciwnym kierunku.

  Dodano dnia: 2011-12-23 [ID : 7808]

  » Lesen Sie mehr

 • DOKONAŁ WYRĘBU SOSNY

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 2 listopada 2011 roku około godziny 14:00 w kompleksie leśnym w rejonie miejscowości Jamno, dokonał wyrębu drzewa iglastego sosnowego typu S2b w ilości jednego metra sześciennego a następnie dokonał jego przywłaszczenia powodując straty w wysokości 358 zł.

  Dodano dnia: 2011-12-23 [ID : 7807]

  » Lesen Sie mehr

 • ZŁODZIEJ RECYDYWISTA ZŁAPANY

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu mężczyźnie, oskarżając go o dokonanie szeregu kradzieży - m.in. w okresie od 23 do 24 lipca 20111 r. w Jasieniu, z terenu budowanej oczyszczalni ścieków zabrał w celu przywłaszczenia rury nierdzewne oraz przedłużacz łącznej wartości 2.536 zł.  

  Dodano dnia: 2011-12-23 [ID : 7806]

  » Lesen Sie mehr

 • GRUDZIEŃ NA DROGACH

  Od dłuższego czasu prowadzimy działania propagujące bezpieczeństwo na drogach okręgu zielonogórskiego. Publikacje artykułów związanych z tym zagadnieniem są uzasadnione dużą ilością zdarzeń śmiertelnych na drogach naszego regionu. Każdy wypadek drogowy, w wyniku którego śmierć poniósł uczestnik ruchu ku przestrodze opisywany jest na naszym portalu.

  Dodano dnia: 2011-12-22 [ID : 7804]

  » Lesen Sie mehr

Neuheite

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa