Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Neuigkeiten

 • ZACIĄGNĘŁA POŻYCZKI GOTÓWKOWE NIE MAJĄC MOŻLIWOŚCI ICH SPŁAT

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm kobietom w wieku 35 i 29 lat. Pierwsza oskarżona jest o to, że w dniu 6 lipca 2007 roku w Żaganiu działając w celu uzyskania pożyczki gotówkowej w kwocie 10.014,59 zł zawarła umowę na nazwisko konkubenta i złożyła pisemne oświadczenie podając, iż pracuje on na czas nieokreślony w firmie i zarabia 800 zł, podczas gdy w rzeczywistości nie był tam zatrudniony w tym okresie i nie osiągał wykazanych dochodów, a na zawartej umowie podrobiła podpis konkubenta wprowadzając tym samym w błąd co do osoby zawierającej pożyczkę, swojej sytuacji materialnej oraz zamiaru wywiązania się z postanowień umowy o pożyczkę gotówkową, a zaprzestając spłaty rat kredytu doprowadziła do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 4.493,19 zł na szkodę jednego z banków we Wrocławiu i na szkodę pokrzywdzonego.

  Dodano dnia: 2011-09-29 [ID : 7439]

  » Lesen Sie mehr

 • KIEROWAŁ NA PODWÓJNYM GAZIE POMIMO ZAKAZU PROWADZENIA POJAZDÓW MECHANICZNYCH

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia w stosunku do 45-letniego Obywatela Armenii, któremu zarzuca, że w dniu 2 sierpnia 2011 r. o godz.18.15 na trasie Wicina-Roztoki, kierował samochodem osobowym Hyundai Lantra, znajdując się w stanie nietrzeźwości, czym naruszył zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, wydany przez Sąd Rejonowy w Żarach.

  Dodano dnia: 2011-09-29 [ID : 7438]

  » Lesen Sie mehr

 • ZNIEWAŻYŁ FUNCJONARIUSZY POLICJI, GROZIŁ I OPLUŁ JEDNEGO Z NICH

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26 letniemu mężczyźnie, który w dniu 10 lipca 2011 r. w podżagańskich miejscowościach, w krótkich odstępach czasu, używając słów powszechnie uznanych za wulgarne i obraźliwe, wielokrotnie znieważył funkcjonariuszy Policji. Oskarżony usiłował zmusić ich do zaprzestania czynności prawnej, grożąc im pozbawieniem życia a także wielokrotnie opluł jednego z pokrzywdzonych.

  Dodano dnia: 2011-09-29 [ID : 7437]

  » Lesen Sie mehr

 • GROZIŁ, ŻE KOPNIE W BRZUCH CIĘŻARNĄ NARZECZONĄ POKRZYWDZONEGO I SPOWODUJE PORONIENIE

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 23- letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że  w okresie od 25 do 27 maja 2011 roku, działając w krótkich odstępach czasu groził w czasie rozmów telefonicznych  pokrzywdzonemu spowodowaniem obrażeń ciała, pozbawieniem życia  oraz kopnięciem w brzuch jego ciężarnej narzeczonej i spowodowaniem poronienia, które to groźby wzbudziły w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będą spełnione.

  Dodano dnia: 2011-09-28 [ID : 7436]

  » Lesen Sie mehr

 • WNIOSEK PROKURATORA O WARUNKOWE UMORZENIE POSTĘPOWANIA

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego w stosunku do 49-letniej kobiety. Podejrzana w kwietniu 2011 r. w Zielonej Górze, jako brygadzista w jednej ze spółek, nie dopełniła ciążącego na niej obowiązku i dopuściła jedną z pracownic do pracy na stanowisku mieszalnika farszu bez przeprowadzenia instruktażu stanowiskowego i zapoznania się z instrukcją mycia maszyny. W konsekwencji nieumyślnie spowodowała u pokrzywdzonej powstanie obrażeń ciała w postaci urazowej amputacji paliczka palca ręki prawej.

  Dodano dnia: 2011-09-28 [ID : 7435]

  » Lesen Sie mehr

 • PODROBIŁ NA UMOWIE POŻYCZKI PODPISY ŻONY JAKO PORĘCZYCIELA, A ZACIĄGNIĘTEGO KREDYTU NIE SPŁACIŁ

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 53- letniemu mężczyźnie. Oskarżony we wrześniu 2010 roku - przed dniem 24 września 2010 roku w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego, z mieszkania zajmowanego pomimo separacji wspólnie ze swoją żoną, usunął należący do niej dokument, którym nie miał prawa wyłącznie rozporządzać, w postaci druku ustalenia wysokości renty po waloryzacji przyznanej przez ZUS.

  Dodano dnia: 2011-09-28 [ID : 7434]

  » Lesen Sie mehr

 • 23-LATKA PODPISAŁA ZA OJCA UMOWĘ – GROZI JEJ DO 5 LAT WIĘZIENIA

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia w stosunku do 23-letniej kobiety, którą oskarżył o to, że w dniu 16 grudnia 2010 r. w Żarach, podrobiła podpis swojego ojca podpisując się jego imieniem i nazwiskiem na dokumencie - umowie o świadczenie usług telekomunikacyjnych.  

  Dodano dnia: 2011-09-28 [ID : 7430]

  » Lesen Sie mehr

 • USZKODZILI 4 WYSTAWOWE BANERY NARODOWEGO BANKU POLSKIEGO

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 3 mężczyznom w wieku od 27 do 33 lat. Oskarżeni w dniu 13 sierpnia 2011 r. w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu z czwartym nieustalonym mężczyzną dokonali uszkodzenia mienia w postaci czterech banerów wystawowych Narodowego Banku Polskiego poprzez zarysowanie trzech z nich oraz przebicie czwartego.

  Dodano dnia: 2011-09-27 [ID : 7429]

  » Lesen Sie mehr

 • KIEROWAŁ PO PIJANEMU POMIMO ORZECZONYCH PRZEZ SĄD DWÓCH ZAKAZÓW PROWADZENIA POJAZDÓW

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 10 lipca 2011 roku w miejscowości Gubin kierował samochodem osobowym marki Opel Kadet znajdując w stanie nietrzeźwości 1,32 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, będąc wcześniej dwukrotnie prawomocnie skazanym za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości.

  Dodano dnia: 2011-09-27 [ID : 7428]

  » Lesen Sie mehr

 • 30 GODZIN PRAC SPOŁECZNYCH ZA ODEPCHNĘCIE FUNKCJONARIUSZA

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26 letniemu mężczyźnie. Prokurator zarzuca mu, że w dniu 15 sierpnia 2011r. w Nowej Soli, woj. lubuskiego, na klatce schodowej, naruszył nietykalność cielesną wykonującego obowiązki służbowe podjęte w związku ze zgłoszoną interwencją domową, funkcjonariusza policji, poprzez odepchnięcie go rękoma.

  Dodano dnia: 2011-09-27 [ID : 7424]

  » Lesen Sie mehr

Neuheite

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa