Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Neuigkeiten

 • OSKARŻONY O PRZYWŁASZCZENIE WARSTWY GRAFICZNO – TEKSTOWEJ STRONY INTERNETOWEJ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 38 i 35 lat. Starszemu z oskarżonych zarzucono, że w okresie od 23 czerwca 2009 r. do kwietnia 2011 r. w Zielonej Górze, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, w krótkich odstępach czasu, przywłaszczył sobie autorstwo warstwy słowno - tekstowej strony internetowej jednej ze szkół nauki jazdy z Wrocławia.

  Dodano dnia: 2012-03-28 [ID : 8197]

  » Lesen Sie mehr

 • POBIŁ POKRZYWDZONEGO, UMIEŚCIŁ GO W BAGAŻNIKU SAMOCHODU I WYWIÓZŁ DO LASU

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 23 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 16 sierpnia 2011 r. w podświebodzińskiej miejscowości, działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, używając przemocy, poprzez siłowe przytrzymywanie, zadawanie pokrzywdzonemu cisów po całym ciele i głowie, kopanie go po całym ciele i głowie, doprowadził w ten sposób pokrzywdzonego do stanu bezbronności oraz spowodował obrażenia ciała w postaci krwiaków twarzy i głowy, a następnie w dalszym ciągu stosując przemoc umieścił mężczyznę w bagażniku samochodu marki Skoda, a następnie wywiózł go do lasu i tam pozostawił.

  Dodano dnia: 2012-03-28 [ID : 8196]

  » Lesen Sie mehr

 • 43-LETNI SYN ZNĘCAŁ SIĘ NAD MATKĄ

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 43-letniemu mężczyźnie, który w okresie od 01 stycznia 2012 r. do dnia 24 lutego 2012 r. w Nowej Soli, znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją matką w ten sposób, że systematycznie wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał pokrzywdzoną słowami obelżywymi, naruszającymi jej godność osobistą, wymuszał od niej pieniądze na alkohol, a także naruszał jej nietykalność cielesną poprzez wykręcanie rąk, szarpanie i duszenie.  

  Dodano dnia: 2012-03-28 [ID : 8195]

  » Lesen Sie mehr

 • UDERZYŁ SWOJĄ GŁOWĄ W GŁOWĘ FUNKCJONARIUSZA POLICJI

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 18-letniemu mężczyźnie, który w dniu 25 lutego 2012 roku w Jasieniu województwa lubuskiego działając publicznie umyślnie bez powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego, naruszył nietykalność cielesną umundurowanego funkcjonariusza policji, w ten sposób, że uderzył go głową w głowę i szarpał za kurtkę podczas pełnienia obowiązków służbowych.  

  Dodano dnia: 2012-03-28 [ID : 8194]

  » Lesen Sie mehr

 • PLANTACJA KONOPI INDYJSKIEJ ZLIKWIDOWANA

  Zielona Góra. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze prowadzi śledztwo w sprawie posiadania znacznej ilości środków odurzających w celu wprowadzenia ich do obrotu. W toku tego postępowania zielonogórscy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową wraz z funkcjonariuszami Wydziału CBŚ KGP w Bielsko-Białej zatrzymali pięć osób. Zlikwidowali także dużą plantację konopi indyjskich. Na wniosek Prokuratora dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane.

  Dodano dnia: 2012-03-27 [ID : 8192]

  » Lesen Sie mehr

 • "DACHOWAŁ" NA RONDZIE W ŻARACH, MIAŁ 4,61 PROMILA ALKOHOLU WE KRWI

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 47 letniemu mężczyźnie, będącego funkcjonariuszem Policji. Mężczyzna w dniu 20 listopada 2011 r. w Żarach w ruchu lądowym prowadził samochód osobowy marki Fiat Bravo znajdując się w stanie nietrzeźwości z wynikiem 4,61 promila alkoholu we krwi.

  Dodano dnia: 2012-03-27 [ID : 8191]

  » Lesen Sie mehr

 • PRZEROBIŁ LEGITYMACJĘ HONOROWEGO DAWCY KRWI, ŻEBY NIE PŁACIĆ ZA BILETY MZK

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 55-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w 2010 r. w Zielonej Górze , w celu użycia za autentyczną podrobił, poprzez wyklejenie swojego zdjęcia, legitymację MZK honorowego dawcy krwi, wydaną ustalonemu mężczyźnie przez MZK Zielona Góra.

  Dodano dnia: 2012-03-27 [ID : 8190]

  » Lesen Sie mehr

 • ZADAŁ KILKANAŚCIE CIOSÓW DREWNIANYM KOŁKIEM PO GŁOWIE POKRZYWDZONEGO

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31 letniemu mężczyźnie, który w dniu 3 stycznia 2012 r. w godzinach wieczornych w podświebodzińskiej miejscowości w trakcie spożywania alkoholu z pokrzywdzonym wielokrotnie uderzył drewnianą kantówką w głowę pokrzywdzonego powodując obrażenia ciała w postaci rozległego stłuczenia głowy w następstwie czego nastąpił nagły i gwałtowny zgon pokrzywdzonego, przy czym czynu tego dopuścił się w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności za umyślne przestępstwo podobne.

  Dodano dnia: 2012-03-27 [ID : 8189]

  » Lesen Sie mehr

 • POBRAŁ BROŃ SŁUŻBOWĄ W INNYM DNIU NIŻ WYKAZAŁ TO W KSIĄŻCE WYDANIA BRONI

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 41-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 26 października 2010 roku w jednej z komend powiatowych policji okręgu zielonogórskiego jako funkcjonariusz publiczny, poświadczył nieprawdę, co do okoliczności mającej znaczenie prawne, w książce wydania broni z pododdziału Sekcji Ruchu Drogowego, własnoręcznie wpisując, iż w dnia 22 października 2010 roku pobrał broń służbową z magazynu, gdy w rzeczywistości broń służbową pobrał w dniu 26 października 2010 roku.

  Dodano dnia: 2012-03-27 [ID : 8188]

  » Lesen Sie mehr

 • PODROBIŁ DOWÓD REJESTRACYJNY SAMOCHODU I OKAZAŁ GO PODCZAS KONTROLI DROGOWEJ

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mężczyźnie, który w nieustalonym dniu grudnia 2011 roku w Bytomiu Odrzańskim dokonał podrobienia dowodu rejestracyjnego samochodu WV Polo wydanego przez Starostę Głogowskiego, poprzez wymazanie z druku dowodu rejestracyjnego zapisu "2010" data przeprowadzonych badań technicznych wpisując "2011" oraz wymazanie "2011" terminu badania technicznego wpisując "2012", a następnie tak przerobiony dokument okazał funkcjonariuszom Policji podczas kontroli drogowej.  

  Dodano dnia: 2012-03-27 [ID : 8187]

  » Lesen Sie mehr

Neuheite

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa