Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Neuigkeiten

 • ŚMIERĆ ROWERZYSTY POTRĄCONEGO PRZEZ MOTOCYKLISTĘ – MIMO TEGO SIERPIEŃ NA DROGACH OKRĘGU ZIELONOGÓRSKIEGO WYJĄTKOWO BEZPIECZNY

  Nowa Sól. Prokuratura Rejonowa w Nowej Soli poinformowała o zdarzeniu, do którego doszło w dniu 29 sierpnia b.r. ok. godziny 18 na drodze Nowa Sól - Kożuchów - niedaleko miejscowości Wrociszów. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem marki Suzuki 41-letni mężczyzna uderzył w zmieniającego pas ruchu 34-letniego rowerzystę.  

  Dodano dnia: 2011-08-31 [ID : 7319]

  » Lesen Sie mehr

 • PRACOWNICA POCZTY POLSKIEJ POMOGŁA W KRADZIEŻY PIENIĘDZY

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 56 letniej kobiecie, która w dniu 1 lipca 2010 r. w Sulechowie będąc pracownikiem Poczty Polskiej SA, pomogła nieustalonej osobie w przywłaszczeniu pieniędzy w kwocie 3105 zł. w ten sposób, że wypłaciła pieniądze w tej kwocie przesłane pokrzywdzonemu przez ZUS Oddział w Zielonej Górze przekazem pocztowym - osobie, która zgłosiła się z awizem i odebrała powyższą kwotę, a następnie nie przekazała jej pokrzywdzonemu, działając w ten sposób na szkodę Poczty Polskiej S.A. oraz pokrzywdzonego.

  Dodano dnia: 2011-08-31 [ID : 7318]

  » Lesen Sie mehr

 • PRZEDŁOŻYŁA FAŁSZYWE OŚWIADCZENIE O DOCHODACH

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34-letniej kobiecie, którą oskarżył o to, ze w dniu 20 czerwca 2007 roku w Nowej Soli, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadziła bank do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 1999 złotych poprzez wprowadzenie w błąd pracowników, co do zamiaru wywiązania się z przyjętych zobowiązań wynikających z umowy kredytowej zawartej na zakup Noetbooka Amilo o wartości 2499 zł i poprzez podanie nieprawdziwych danych dotyczących zatrudnienia i osiąganych dochodów.  

  Dodano dnia: 2011-08-31 [ID : 7317]

  » Lesen Sie mehr

 • 3-MIESIĘCZNE PRAKTYKI ABSOLWENCKIE W PROKURATURACH OKRĘGU ZIELONOGÓRSKIEGO

  Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze przypomina o możliwości odbycia przez absolwentów 3-miesięcznych praktyk w celu zdobycia praktycznych umiejętności zawodowych z zakresu prac administracyjno-biurowych w jednostkach organizacyjnych prokuratur okręgu zielonogórskiego (w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze oraz w Prokuraturach Rejonowych: w Krośnie Odrzańskim, Nowej Soli, Świebodzinie, Wschowie, Zielonej Górze, Żaganiu i Żarach).

  Dodano dnia: 2011-08-30 [ID : 7316]

  » Lesen Sie mehr

 • OZNACZYŁ MATERIAŁY BUDOWLANE CERTYFIKATEM „CE” BEZ PRZEPROWADZENIA BADAŃ LABORATORYJNYCH

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 51-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 10 marca 2011 r. w Zielonej Górze, jako właściciel jednego z przedsiębiorstw produkcyjno - handlowych z siedzibą w Zielonej Górze, umieścił znak "CE" na wyrobach budowlanych wyprodukowanych przez jego przedsiębiorstwo, w postaci belek nadprożowych, nie posiadając wstępnych badań dla tego wyrobu wykonanych przez laboratorium notyfikowane. Sprawca tym samym naruszył przepisy Ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych.

  Dodano dnia: 2011-08-30 [ID : 7315]

  » Lesen Sie mehr

 • CHCIAŁ UNIKNĄĆ NAJECHANIA NA STOJĄCE POJAZDY - ZDERZYŁ SIĘ CZOŁOWO Z PRAWIDŁOWO JADĄCYM BUSEM – 3 OSOBY STRACIŁY ŻYCIE

  Krosno Odrzańskie- Dąbie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował w ostatnim czasie do sądu akt oskarżenia przeciwko 55-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że w dniu 12 kwietnia 2011r. w miejscowości Dąbie, na drodze krajowej nr 32, kierując samochodem ciężarowym z przyczepą, umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym prowadząc pojazd z prędkością 90 km/h, tj. przekraczając prędkość administracyjne dopuszczalną, oraz nie obserwując należycie drogi, w celu uniknięcia najechania na stojące na tym samym pasie ruchu pojazdy, z uwagi na wykonywanie manewru skrętu w lewo pierwszego z nich, zjechał na lewy pas drogi, doprowadzając do zderzenia z samochodem Fiat Scudo.

  Dodano dnia: 2011-08-30 [ID : 7314]

  » Lesen Sie mehr

 • UDERZYŁ KONKUBINĘ W TYŁ GŁOWY, GROZIŁ POZBAWIENIEM ŻYCIA

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu mężczyźnie, któremu zarzucił, że w dniu 26 kwietnia 2011roku w jednej z miejscowości powiatu nowosolskiego, groził swojej konkubinie pozbawieniem życia, wzbudzając u niej uzasadnioną obawę, iż groźba będzie spełniona, a następnie naruszył nietykalność cielesną pokrzywdzonej, uderzając ją w tył głowy ręką.

  Dodano dnia: 2011-08-30 [ID : 7310]

  » Lesen Sie mehr

 • NĘKAŁ KOBIETĘ SMSAMI, NACHODZIŁ JĄ W PORACH NOCNYCH

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 06 czerwca 2011 r do 08 lipca 2011 r. w miejscowości w gminie Szprotawa, poprzez wysyłanie smsów, telefonicznie oraz nachodzenie w porach nocnych uporczywie nękał pokrzywdzoną co wzbudziło w niej poczucie zagrożenia oraz naruszyło jej prywatność.

  Dodano dnia: 2011-08-30 [ID : 7309]

  » Lesen Sie mehr

 • ZGŁOSIŁ KRADZIEŻ SAMOCHODU, KTÓRYM UCIEKAŁ PRZED POLICJĄ

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 28 kwietnia 2011 r. w Nowej Soli, będąc uprzednio pouczonym o odpowiedzialności karnej grożącej za składanie fałszywych zeznań i za zawiadomienie organu powołanego do ścigania sprawców przestępstw o nie popełnionym przestępstwie, dwukrotnie złożył fałszywe zeznania - informując, że owego dnia dokonano kradzieży jego samochodu marki Mercedes, gdy w rzeczywistości, takie zdarzenie nie miało miejsca.  

  Dodano dnia: 2011-08-30 [ID : 7308]

  » Lesen Sie mehr

 • ARESZT TYMCZASOWY WOBEC 3 SPRAWCÓW NAPADU

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec trzech mężczyzn w wieku od 42 do 48 lat,. Prokurator zarzuca im, ze w dniu w dniu 24 sierpnia 2011 r. w Żarach, działając wspólnie i w porozumieniu, użyli przemocy wobec pokrzywdzonego poprzez przewrócenie go na plecy i przytrzymywanie, a następnie ukradli mu portfel wraz z zawartością w postaci pieniędzy w łącznej kwocie 290 zł, dowodu osobistego pokrzywdzonego oraz papierośnicy o wartości 10 zł.

  Dodano dnia: 2011-08-29 [ID : 7307]

  » Lesen Sie mehr

Neuheite

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa