Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Neuigkeiten

 • KOLEJNY ŚMIERTELNY WYPADEK NA DRODZE

  Żary. Prokuratura Rejonowa w Żarach poinformowała, że w dniu dzisiejszym tj. 23.02.2012 r. o godz.5.10 rano doszło do wypadku drogowego na trasie Olszyna - Wrocław, około 10 km za Olszyną. Na zaparkowany z powodu awarii na lewym pasie ruchu samochód ciężarowy marki Mercedes wjechał autobus jadący z Amsterdamu do Iłowy Żagańskiej.W wyniku obrażeń odniesionych w wypadku zmarł w żarskim szpitalu kierowca autobusu.Wielu spośród 16 pasażerów odniosło obrażenia. Zostali oni przewiezieni do szpitali w Żarach i Żaganiu , gdzie udzielono im pomocy.

  Dodano dnia: 2012-02-23 [ID : 8053]

  » Lesen Sie mehr

 • KOMUNIKAT PROKURATORA REJONOWEGO W NOWEJ SOLI

  Nowa Sól. Prokuratura Rejonowa w Nowej Soli zawiadamia wszystkich pokrzywdzonych w sprawie 2 Ds. 20/12/D dot. ujawnionego w dniu 29 grudnia 2011roku w Modrzycy nieumyślnego braku zabezpieczenia danych osobowych osób korzystających z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Soli przed ich zabraniem przez osobę nieupoważnioną, że dnia 03 stycznia 2012 roku wydano postanowienie o  wszczęciu dochodzenia o przestępstwo określone w art. 52 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych z późniejszymi zmianami oraz dnia 16 stycznia 2012 roku wydano postanowienie w przedmiocie dowodów rzeczowych.

  Dodano dnia: 2012-02-23 [ID : 8052]

  » Lesen Sie mehr

 • PODCZAS 6 AKCJI DOKONALI KRADZIEŻY 3430 M KABLA TELEKOMUNIKACYJNEGO WARTOŚCI PONAD 56 TYS. ZŁ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 19 lat. Oskarżeni w okresie od 21 września do 27 października 2011 r. na drodze w pobliżu miejscowości Niwiska, działając wspólnie i w porozumieniu, co najmniej 6 razy dokonali kradzieży kabla telekomunikacyjnego o długości łącznej 3 430 metrów i wartości ponad 56 900 zł, powodując uszkodzenie nadziemnej linii telekomunikacyjnej.

  Dodano dnia: 2012-02-23 [ID : 8051]

  » Lesen Sie mehr

 • KOPAŁ ZNAJOMEGO PO TWARZY ŻEBY ZABRAĆ MU 2 TELEFONY

  Krosno Odrzańskie - Gubin. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 19 - letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 05 czerwca 2011r., w Gubinie, bijąc i kopiąc po twarzy pokrzywdzonego oraz grożąc pobiciem, dokonał kradzieży  dwóch markowych telefonów o łącznej wartości 900 zł.

  Dodano dnia: 2012-02-23 [ID : 8049]

  » Lesen Sie mehr

 • ZEZNAWAŁA NIEPRAWDĘ W PROWADZONYM POSTĘPOWANIU PODAJĄC NOWE OKOLICZNOŚCI ODMIENNE OD WCZEŚNIEJSZYCH

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 19 letniej kobiecie, podejrzanej o składanie fałszywych zeznań, jako świadek w postępowaniu karnym. Młoda kobieta była przesłuchiwana w innej sprawie dotyczącej posiadania środków odurzających. Podczas przesłuchania w listopadzie 2011 roku, będąc uprzednio pouczoną o odpowiedzialności karnej, zeznała jako świadek nieprawdę, podając okoliczności odmienne od ustalonych wcześniej i mające znaczenie w prowadzonym postępowaniu.

  Dodano dnia: 2012-02-23 [ID : 8048]

  » Lesen Sie mehr

 • BĘDĄC WŁAŚCICIELEM 9 PSÓW, UTRZYMYWAŁ JE W NIEWŁAŚCIWYCH WARUNKACH BYTOWANIA I STANIE RAŻĄCEGO NIECHLUJSTWA

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko w nieustalonym dokładnie okresie w 2011 roku do dnia 14 września 2011 roku, w jednej z miejscowości gm. Gubin, będąc właścicielem dziewięciu psów, utrzymywał je w niewłaściwych warunkach bytowania i stanie rażącego niechlujstwa, poprzez niezapewnienie im pokarmu, wody, bud i legowisk, używanie tasiemek jako obroży dla szczeniąt, które to powodowały ich zbędny ból oraz urazy i uszkodzenie ciała, przy czym zarzucanego mu czynu dopuścił się mając ograniczoną w stopniu znacznym zdolność pokierowania swoim postępowaniem.

  Dodano dnia: 2012-02-22 [ID : 8047]

  » Lesen Sie mehr

 • WBIŁ NÓŻ W PLECY KOLEDZE, Z KTÓRYM MIESZKAŁ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34-letniemu mężczyźnie. Oskarżony we wrześniu 2011 r. w Zielonej Górze, w jedynym z mieszkań, ugodził pokrzywdzonego nożem kuchennym w plecy. W wyniku tego zdarzenia spowodował u pokrzywdzonego obrażenia ciała, w które stanowiły ciężki uszczerbek na zdrowiu - chorobę realnie zagrażającą życiu i naraził go tym samym na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

  Dodano dnia: 2012-02-22 [ID : 8046]

  » Lesen Sie mehr

 • PODCZAS ZATRZYMANIA ZNIEWAŻYŁ POLICJANTA I GROZIŁ POZBAWIENIEM ŻYCIA

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26 letniemu mężczyźnie. Oskarżony o to że, od ponad roku znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoimi rodzicami w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, używał wobec rodziców słów wulgarnych, groził im pozbawieniem życia, niszczył sprzęty domowego użytku i wymuszał pieniądze na alkohol znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoimi rodzicami. W czasie zatrzymania pijany mężczyzna znieważył policjanta i groził mu pozbawieniem życia.

  Dodano dnia: 2012-02-22 [ID : 8044]

  » Lesen Sie mehr

 • TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW - DYŻURY PROKURATORÓW I KONFERENCJA NT. KOMPENSATA PAŃSTWOWA DLA OFIAR PRZESTĘPSTW W POLSCE – TERAŹNIEJSZOŚĆ I PRZYSZŁOŚĆ

  Przypominamy o odbywających się w związku Tygodniem Pomocy Ofiarom Przestępstw dodatkowych dyżurach prokuratorów w siedzibach prokuratur okręgu zielonogórskiego. Do końca tygodnia prokuratorzy udzielać będą porad telefonicznie i osobiście w zakresie praw pokrzywdzonych. Numery telefonów, pod które można dzwonić podajemy poniżej.

  Dodano dnia: 2012-02-21 [ID : 8043]

  » Lesen Sie mehr

 • ZARZUTY NIELEGALNEGO WYTWARZANIA WYROBÓW TYTONIOWYCH O WARTOŚCI 545 000 ZŁ DLA 3 SPRAWCÓW

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach poinformował o ujawnieniu w dniu 16.02.2012 r. w jednej z miejscowości powiatu żarskiego na ternie jednej z posesji 950 kg tytoniu wraz z maszynami służącymi do wytwarzania wyrobów tytoniowych. Zatrzymano 3 osoby w wieku 24, 24 i 36 lat. Prokurator przedstawił im zarzuty nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych o wartości rynkowej 545.000 zł.

  Dodano dnia: 2012-02-21 [ID : 8042]

  » Lesen Sie mehr

Neuheite

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa