Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Neuigkeiten

 • DO PRZESTĘPSTWA ZABORU 125 LITRÓW DIESLA UŻYŁ..SKARDZIONEGO POLONEZA WARTEGO 300 ZŁ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 23 lipca 2011 r. w Czerwieńsku, dokonał kradzieży 125 litrów oleju napędowego o wartości 375 zł na szkodę CTL Expres z siedziba Czerwieńsk - towarowy.

  Dodano dnia: 2011-12-22 [ID : 7799]

  » Lesen Sie mehr

 • ZAATAKOWANA NA MIEJSKIM TARGOWISKU PRZEZ OBYWATELKĘ BUŁGARII

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenie przeciwko 37-letniej obywatelce Bułgarii. Oskarżona w dniu 02 października 2011 roku na targowisku miejskim w Łęknicy, działając publicznie i z  błahego powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego poprzez uderzenie pięścią w twarz, kopanie po całym ciele i szarpanie dokonała uszkodzenia ciała pokrzywdzonej w wyniku czego doznała ona urazów, które naruszyły prawidłowe funkcjonowanie czynności narządów ciała w.w. na okres powyżej 7 dni.

  Dodano dnia: 2011-12-22 [ID : 7798]

  » Lesen Sie mehr

 • ARESZT DLA MĘŻCZYZNY, KTÓRY ZNĘCAŁ SIĘ NAD MATKĄ

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie wobec 43 letniego mężczyzny, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją matką.

  Dodano dnia: 2011-12-22 [ID : 7797]

  » Lesen Sie mehr

 • KOLEJNY DRAMAT NA DRODZE - ZMARŁ 84-LETNI PIESZY

  Zielona Góra. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze poinformowała o tragicznym w skutkach zdarzeniu z udziałem pieszego, do którego doszło w dniu 8 grudnia 2011r. ok. godz. 16.00 na ul. Reja w Zielonej Górze. Z dotychczasowych ustaleń wynika, iż samochód m-ki Fiat Panda z przyczepką, będącą reklamą wizualną, kierowany przez 56-letniego mężczyznę opuszczał przejście dla pieszych w chwili gdy wszedł na nie 84-letni pieszy. 

  Dodano dnia: 2011-12-21 [ID : 7796]

  » Lesen Sie mehr

 • WYPADEK ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM. ROWERZYSTKA ZMARŁA PO PRZEWIEZIENIU DO SZPITALA

  Zielona Góra - Nowogród  Bobrzański. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze poinformowała o zdarzeniu, do którego doszło w dniu 26 listopada 2011r. w Nowogrodzie Bobrzańskim. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierująca rowerem, nie ustąpiła pierwszeństwa kierującej samochodem marki Fiat Fabia, poruszającej się po drodze z pierwszeństwem przejazdu, 28-letniej kobiecie.

  Dodano dnia: 2011-12-21 [ID : 7795]

  » Lesen Sie mehr

 • JESIEŃ W CIENIU 44 SAMOBÓJSTW - PODSUMOWANIE

  Dramatyczna śmiertelna jesienna tendencja. Taki wniosek nasuwa się po podsumowaniu wyników analizy zleconej przez Prokuraturę Okręgową w przedmiocie zamachów samobójczych zaistniałych na obszarze okręgu zielonogórskiego w okresie od 01 września do 19 grudnia. Zwiększona ilość samobójstw dokonywanych w naszym okręgu nie jest zjawiskiem charakterystycznym jedynie dla województwa lubuskiego. Na terenie całego kraju odnotowuje się bowiem wzrost zamachów na własne życie.

  Dodano dnia: 2011-12-21 [ID : 7794]

  » Lesen Sie mehr

 • RADNY KIEROWAŁ SAMOCHODEM PO DRODZE PUBLICZNEJ BĘDĄC W STANIE NIETRZEŹWOŚCI

  Krosno Odrzańskie - Gubin. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował w ostatnim czasie do sądu akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu radnemu. Oskarżonemu zarzucono, że w dniu 15 października 2011 roku w miejscowości Gubin na jednej z ulic, jechał jako kierujący w ruchu lądowym samochodem osobowym znajdując się w stanie nietrzeźwości 0,71 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

  Dodano dnia: 2011-12-21 [ID : 7793]

  » Lesen Sie mehr

 • WYŁUDZIŁA POLSKĄ WIZĘ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sadu akt oskarżenia przeciwko 21-letniej Obywatelce Ukrainy. Oskarżona w dniu 18 marca 2011 roku we Lwowie przez podstępne wprowadzenie w błąd funkcjonariusza publicznego Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej polegające na przedstawieniu "Zaproszenia do współpracy handlowej" wystawionego przez nieustalony podmiot gospodarczy, wyłudziła poświadczenie nieprawdy w postaci polskiej wizy krajowej wydawanej w celu prowadzenia działalności gospodarczej na terenie Polski, wiedząc o tym, że takiej działalności nie podejmie, a następnie czterokrotnie legitymowała się przed funkcjonariuszami Straży Granicznej własnym autentycznym ukraińskim paszportem wraz z zamieszczoną w nim uprzednio wyłudzoną wizą.

  Dodano dnia: 2011-12-21 [ID : 7791]

  » Lesen Sie mehr

 • KOLEŻEŃSKA PRZYSŁUGA ZAKOŃCZONA SPORYM DŁUGIEM..

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 55 i 42 lat. Oskarżonym zarzucono, że w dniu 06 lipca 2009 r. w Zielonej Górze, wspólnie i w porozumieniu, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, po uprzednim wprowadzeniu w błąd co do faktu zatrudnienia w firmie transportowej i wysokości osiąganych dochodów, zamiaru wywiązania się z zawartej umowy pożyczki oraz przedłożeniu stwierdzającego nieprawdę zaświadczenia o zatrudnieniu i dochodach -doprowadzili jeden z banków do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi w kwocie 99.990 zł.

  Dodano dnia: 2011-12-21 [ID : 7790]

  » Lesen Sie mehr

 • CHCIELI SKIEROWAĆ POSTĘPOWANIE KARNE PRZECIWKO INNEJ OSOBIE

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm osobom, mężczyźnie w wieku 24 lat i kobietcie w wieku 18 lat. Oskarżonemu prokurator zarzucił, iż w dniu 4 września 2011r. w podżagańskiej miejscowości dokonał podstępnego zabiegu polegającego na rozerwaniu odzieży współoskarzonej kobiety w celu skierowania postępowania karnego przeciwko innej osobie.

  Dodano dnia: 2011-12-21 [ID : 7789]

  » Lesen Sie mehr

Neuheite

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa