Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Neuigkeiten

 • KOLEJNY WYPADEK NA DRODZE.. 30-LETNI ROWERZYSTA WJECHAŁ POD SAMOCHÓD OSOBOWY

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim poinformował o zdarzeniu, do którego doszło w dniu 10.12.2011 na obwodnicy Krosna Odrzańskiego droga K 32. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 30-letni mężczyzna, kierując rowerem nie zachował należytej ostrożności podczas zjazdu z drogi krajowej nr 32 ( podporządkowana ) wjechał pod jadący w kierunku miejscowości Dąbie samochód osobowy Opel Kadett.

  Dodano dnia: 2011-12-12 [ID : 7756]

  » Lesen Sie mehr

 • DRAMATYCZNY FINAŁ WYCIECZKI NA GRZYBY

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35-letniej kobiecie, która w dniu 09 sierpnia 2011 r. na drodze Lubsko - Brody wykonując manewr zawracania na jezdni pojazdem Peugeot 106, nie zachowała należytej ostrożności, wjechała na lewy pas jezdni bezpośrednio przed nadjeżdżający prawidłowo swoim pasem jezdni pojazd VW Polo, doprowadzając do uderzenia przez VW w prawą przednią część pojazdu Peugeot 106. W wyniku wypadku małoletni pasażer pojazdu Peugeot 106 doznał obrażeń ciała, które stanowiły ciężki uszczerbek na zdrowiu - stan realnie zagrażający życiu.

  Dodano dnia: 2011-12-12 [ID : 7755]

  » Lesen Sie mehr

 • UNIEWAŻNIENIE UMÓW KREDYTOWYCH POMIĘDZY BANKAMI A OSOBĄ CAŁKOWICIE UBEZWŁASNOWOLNIONĄ

    Żary. Prokuratura Rejonowa w Żarach prowadziła postępowania cywilne w sprawach dotyczących unieważnienia umów kredytowych zawartych w 2008 roku  w Żarach, pomiędzy dwoma bankami a osobą, która została  całkowicie ubezwłasnowolniona.

  Dodano dnia: 2011-12-12 [ID : 7754]

  » Lesen Sie mehr

 • NIELEGALNA PRODUKCJA TYTONIU

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od połowy września 2011 r. do 21 października 2011 r. w Zielonej Górze, bez przeprowadzenia urzędowego sprawdzenia podjął i prowadził czynności bezpośrednio związane z produkcją wyrobów tytoniowych.

  Dodano dnia: 2011-12-12 [ID : 7753]

  » Lesen Sie mehr

 • OSTRZEGŁ, ŻE POPEŁNI SAMOBÓJSTWO, A NASTĘPNIE GROZIŁ PRZYBYŁYM PRACOWNIKOM OPIEKI SPOŁECZNEJ UŻYCIEM BRONI PNEUMATYCZNEJ

  Żary - Lubsko. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 48-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu w dniu 16 sierpnia 2011 r. w Lubsku, mając ograniczoną w stopniu znacznym zdolność pokierowania swoim postępowaniem, w swoim mieszkaniu groził pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej pozbawieniem życia w ten sposób, że skierował w ich stronę broń pneumatyczną, przy czym groźba ta wzbudziła w zagrożonych uzasadnioną obawę, że zostanie spełniona,

  Dodano dnia: 2011-12-12 [ID : 7752]

  » Lesen Sie mehr

 • INFORMACJA

  Zielona Góra. Uprzejmie informujemy, że w dniach od 12.12.2011 r. do 13.12.2011 r. Rzecznik Prasowy przebywać będzie na urlopie. W tym czasie zastępować go będzie prok. Jacek Buśko tel. 68 32 91 717, tel. kom. 502700808

  Dodano dnia: 2011-12-12 [ID : 7751]

  » Lesen Sie mehr

 • REFLEKSJE Z OKAZJI DZIEWIĘCIOMILIONOWEJ ODSŁONY INTERNETOWEJ STRONY ZIELONOGÓRSKIEJ PROKURATURY

  Zielona Góra.  Oficjalnie za dzień uruchomienia strony Internetowej zielonogórskich prokuratur uznajemy 1 sierpnia 2004 roku. Tego dnia bowiem inaugurowała strona w zbliżonej do obecnej szacie graficznej. Pierwsze, bardzo krótkie, komunikaty dotyczące bulwersujących wówczas spraw mają jednak daty kilka dni wcześniejsze, co związane było z prowadzonymi testami.

  Dodano dnia: 2011-12-09 [ID : 7750]

  » Lesen Sie mehr

 • PORWANIA DLA OKUPU – NAGRODA PTK DLA PROKURATORA OKRĘGOWEGO DR ALFREDA STASZAKA

  Warszawa. W dniu dzisiejszym w siedzibie Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego w Warszawie, odbyła się uroczystość wręczenia nagród w Konkursie im. prof. Tadeusza Hanauska Na Pracę Roku z Dziedziny Kryminalistyki. Nagrody PTK, przyznawane są od 12 lat, za najlepsze prace o tematyce kryminalistycznej napisane przez polskich autorów. Wśród laureatów znalazł się również Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze. Jury XII Edycji Konkursu, nagrodziło dr Alfreda Staszaka za książkę pt. "Porwanie w celu wymuszenia okupu. Studium kryminalistyczne" - tytułując ją monografią roku z dziedziny kryminalistyki.

  Dodano dnia: 2011-12-09 [ID : 7749]

  » Lesen Sie mehr

 • ZAPRZĘG KONNY BEZ OŚWIETLENIA POWODEM WYPADKU DROGOWEGO

    Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 21 letniemu mężczyźnie, który w dniu 28 sierpnia 2011 r. na drodze krajowej w Żarach, powożąc zaprzęgiem konnym naruszył zasady bezpieczeństwa. Oskarżony w warunkach ograniczonej widoczności, bez wymaganego oświetlenia, doprowadził do sytuacji, że jadący za nim kierowca Nissana, nie mogąc zauważyć jadącej przed nim bryczki doprowadził do zderzenia z nim.

  Dodano dnia: 2011-12-09 [ID : 7744]

  » Lesen Sie mehr

 • WŁAŚCICIEL KOMISU WPROWADZIŁ W BŁĄD NABYWCĘ AUTA CO DO FAKTYCZNEGO STANU LICZNIKA

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko jednemu z właścicieli autokomisu w Zielonej Górze. Oskarżonemu zarzucono, że w dniu 2 czerwca 2009 r. w Zielonej Górze, na terenie autokomisu samochodowego, celem osiągnięcia korzyści majątkowej przy sprzedaży samochodu osobowego m-ki Ford wprowadził w błąd kupującego co do faktycznego stanu licznika.

  Dodano dnia: 2011-12-09 [ID : 7742]

  » Lesen Sie mehr

Neuheite

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa