Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Neuigkeiten

 • SĄD WYDAŁ WYROKI W SPRAWACH O ZABÓJSTWO I USIŁOWANIE ZABÓJSTWA

  Nowa Sól. W dniu  24 listopada 2011 r. Sąd Okręgowy w Zielonej Górze wydał wyrok w dwóch sprawach prowadzonych przez Prokuraturę Rejonową w Nowej Soli o największym ciężarze gatunkowym. Pierwsza z nich dotyczyła zabójstwa matki o której pisaliśmy w dniu 24 marca 2010 r. NOWA SÓL- SYN ZABIŁ MATKĘ- PROKURATOR WSZCZĄŁ ŚLEDZTWO.

  Dodano dnia: 2011-11-25 [ID : 7675]

  » Lesen Sie mehr

 • NIECODZIENNY ŁUP ZŁODZIEJA - UKRADŁ 2 LAMPY NAFTOWE I 3... RĘCZNE MŁYNKI DO KAWY

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 28 lipca 201 1 roku z pomieszczenia kuchni, jednego z mieszkań w Krośnie Odrzańskim działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej dokonał zaboru 2 sztuk lamp naftowych w, 3 sztuk ręcznych młynków do kawy, o łącznej wartości 400 zł., czym działał na szkodę właściciela mieszkania.

  Dodano dnia: 2011-11-25 [ID : 7674]

  » Lesen Sie mehr

 • POWYBIJAŁ MŁOTKIEM SZYBY W DRZWIACH W URZĘDZIE MIASTA W ŁĘKNICY

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 53 letniemu mężczyźnie, który w Łęknicy będąc pod wpływem alkoholu, będąc uprzednio karanym za przestępstwo podobne, przed upływem 5 lat od odbycia co najmniej 6 miesięcy pozbawienia wolności działając publicznie i bez powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego, poprzez uderzanie młotkiem szyb drzwi wejściowych do budynku Urzędu Miasta w Łęknicy dokonał ich uszkodzenia powodując straty materialne w kwocie 3000 zł. na szkodę Urzędu Miasta w Łęknicy.

  Dodano dnia: 2011-11-25 [ID : 7673]

  » Lesen Sie mehr

 • I KOLEJNY TRAGICZNY WYPADEK..ZGINĄŁ 23-LETNI PASAŻER BMW, KTÓRE UDERZYŁO W BUDYNEK MIESZKALNY

  Nowa Sól - Kożuchów. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli poinformował o tragicznym w skutkach wypadku komunikacyjnym, do którego doszło w dniu wczorajszym tj. 23.11.2011 r. w Kożuchowie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 19 letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki BMW serii 5 kombi, uderzył w budynek mieszkalny najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości. Na skutek wypadku śmierć poniósł jego 23-letni pasażer.

  Dodano dnia: 2011-11-24 [ID : 7672]

  » Lesen Sie mehr

 • BURMISTRZ OSKARŻONY O POPEŁNIENIE SZEREGU PRZESTĘPSTW Z USTAWY PRAWO BUDOWLANE

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 56 letniemu mężczyźnie - Burmistrzowi Miasta i Gminy z jednej z lubuskich miejscowości, zarzucając mu  dokonanie szeregu przestępstw z Ustawy Prawo Budowlane.

  Dodano dnia: 2011-11-24 [ID : 7671]

  » Lesen Sie mehr

 • 32-LATEK OSKARŻONY O WYMUSZENIA ROZBÓJNICZE I ZNĘCANIE SIĘ NAD MATKĄ I BYŁĄ ŻONĄ – POSTAWIONO MU 19 ZARZUTÓW

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono popełnienie w okresie od września 2010 r. do 27 lutego 2011 r. szeregu przestępstw tj. kierowanie w warunkach recydywy do kilku pokrzywdzonych gróźb karalnych pozbawienia życia, naruszenie nietykalność cielesnej byłej żony, grożenie matce przy użyciu noża celem wydania mu pieniędzy, znęcania się i innych. Prokurator przedstawił mu 19 zarzutów. O sprawie pisaliśmy w dniu 3 marca b.r., gdy sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie.

  Dodano dnia: 2011-11-24 [ID : 7670]

  » Lesen Sie mehr

 • NADMIERNA PRĘDKOŚĆ I NIEUWAGA PRZYCZYNĄ WYPADKU I POTRĄCENIA MAŁOLETNIEGO NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29 letniej kobiecie. Oskarżona w dniu 15.09.2011 r. w Żaganiu, nieumyślnie naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym powodując nieumyślnie wypadek drogowy w ten sposób, iż kierując samochodem osobowym m-ki VW Golf, nie zachowała zasady szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych, poruszając się z nadmierną prędkością przed zasłoniętym przejściem dla pieszych i nie ustąpiła pierwszeństwa przemieszczającemu się na przejściu dla pieszych małoletniemu czym doprowadziła do jego potrącenia.  W wyniku wypadkumałoletni  doznał urazu czaszkowo - mózgowego złamania kości potylicznej, ciemieniowej i skroniowej lewej, złamania piramidy kości skroniowej po stronie lewej, stłuczenia i drobnych krwiaków śródmózgowych płata skroniowego prawego oraz płata ciemieniowego i czołowego lewego, stłuczenia klatki piersiowej, które to obrażenia spowodowały ciężki uszczerbek na jego zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu.

  Dodano dnia: 2011-11-24 [ID : 7669]

  » Lesen Sie mehr

 • OCHRONA RODZINY PRZED PRZEMOCĄ - NAKAZ OPUSZCZENIA LOKALU

  Krosno Odrzańskie. Kwestia ochrony rodziny, pomocy ofiarom przestępstw na jej szkodę, kształtowanie świadomości i praw członków rodziny, a także - co wydaje się dla opinii publicznej najbardziej oczywiste - dążenie do ukarania sprawcy przemocy w rodzinie są dla prokuratorów okręgu zielonogórskiego niezwykle ważne.  

  Dodano dnia: 2011-11-23 [ID : 7667]

  » Lesen Sie mehr

 • ŚLEDZTWO PROKURATURY W SPRAWIE POLICJANTA KIERUJĄCEGO SAMOCHODEM POD WPŁYWEM ALKOHOLU

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach przedstawił zarzuty funkcjonariuszowi policji, który w dniu 20 listopada 2011 roku na ulicy Moniuszki w Żarach, prowadził samochód osobowy marki Fiat, znajdując się w stanie nietrzeźwości.  

  Dodano dnia: 2011-11-23 [ID : 7666]

  » Lesen Sie mehr

 • PO ŚWIĘTOWANIU 17 URODZIN KOLEGI, WRACAJAC DO DOMU POBILI PRZYPADKOWEGO PRZECHODNIA I ZABRALI MU GITARĘ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 17 lat. Oskarżonym zarzucono, że w nocy 16 czerwca 2011 r. w Zielonej Górze brali udział w pobiciu pokrzywdzonego - przypadkowego przechodnia, narażając go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

  Dodano dnia: 2011-11-23 [ID : 7664]

  » Lesen Sie mehr

Neuheite

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa