Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Neuigkeiten

 • JESIEŃ W OKRĘGU ZIELONOGÓRSKIM W CIENIU ZAMACHÓW SAMOBÓJCZYCH

  W okresie od 01 września - 08 listopada b.r. na terenie kognicji prokuratur okręgu zielonogórskiego 38 osób odebrało sobie życie. W tym czasie zarejestrowano 65 spraw, które związane są z zagadnieniem zamachu samobójczego. 27 spraw, to te, które dotyczyły nieudanych prób samobójczych, bądź też te, w których podejrzany namawiał inną osobę do targnięcia się na własne życie, lub udzielał jej w tym pomocy.

  Dodano dnia: 2011-11-10 [ID : 7611]

  » Lesen Sie mehr

 • BULWERSUJĄCY WYROK - SĄD II INSTANCJI ODRZUCIŁ APELACJE PROKURATORA, OSKARŻYCIELA POSIŁKOWEGO I OBROŃCY NIETRZEŹWEGO SPRAWCY WYPADKU ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM

  Wschowa. W dniu 28 czerwca Sąd II Instancji utrzymał w mocy zaskarżony przez prokuratora, oskarżycielkę posiłkową i obrońcę oskarżonego wyrok Sądu Rejonowego we Wschowie, z dnia 3 marca 2011 roku wobec 27-letniego mężczyzny w sprawie spowodowania pod wpływem alkoholu wypadku ze skutkiem śmiertelnym, uznając wszystkie apelacje za oczywiście bezzasadne. W zdarzeniu zginęły dwie osoby, a jedna doznała obrażeń stanowiących ciężki uszczerbek na zdrowiu. Sąd uznał kierującego za winnego zarzucanego mu czynu i orzekł karę w wymiarze 5 i pół roku pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 10 lat.

  Dodano dnia: 2011-11-10 [ID : 7609]

  » Lesen Sie mehr

 • SPRAWNE DZIAŁANIE PROKURATORA WOBEC SPRAWCÓW GWAŁTU

  Żary. Prokuratura Rejonowa w Żarach poinformowała o bulwersującym zdarzeniu, do którego doszło w dniu 24 października b.r w Żarach. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że owego dnia 30-letni mężczyzna oraz trzech nieletnich - dwóch w wieku 14 lat oraz 15-latek, przy użyciu przemocy oraz gróźb karalnych, doprowadzili 30-letnią kobietę do obcowania płciowego oraz do poddania się innej czynności seksualnej.

  Dodano dnia: 2011-11-10 [ID : 7608]

  » Lesen Sie mehr

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ, PASIERBICĄ I SYNEM, ZABRANIAŁ KORZYSTANIA Z ŁAZIENKI, PONIŻAŁ I WYZYWAŁ

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 48-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że w okresie od 09 lutego 2011 roku do 11 września 2011 roku w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego znęcał się psychicznie nad żoną, pasierbicą i synem.

  Dodano dnia: 2011-11-10 [ID : 7607]

  » Lesen Sie mehr

 • MATKA PUBLICZNIE UDERZYŁA SWOJE 3-LETNIE DZIECKO W GALERII HANDLOWEJ, A OJCIEC ZAGROZIŁ MU POBICIEM

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu mężczyźnie oraz 32-letniej kobiecie - małżeństwu. Oskarżony w dniu 28 maja 2011 r. w jednej z zielonogórskich galerii handlowych publicznie groził swojemu 3-letniemu synowi pobiciem, przy czym groźba ta wzbudziła w pokrzywdzonym obawę spełnienia.

  Dodano dnia: 2011-11-10 [ID : 7606]

  » Lesen Sie mehr

 • BIŁ POKRZYWDZONEGO KIJEM BASEBALLOWYM PO GŁOWIE

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 21 i 26 lat. Pierwszy z mężczyzn oskarżony został o to, że w dniu w dniu 20 lutego 2011 roku w Żaganiu, działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia, trzykrotne uderzył drewnianą pałka imitującą kij baseballowy w głowę pokrzywdzonego, lecz swojego zamiaru nie zrealizował z uwagi na postawę pokrzywdzonego. Oskarżony swoim działaniem spowodował u pokrzywdzonego obrażenia ciała w postaci: złamania kości czaszki w okolicy czołowo-skroniowej-ciemieniowej po stronie prawej, ostrego rozległego krwiaka nad prawą półkulą mózgu i dwóch ran tłuczonych głowy w okolicy ciemieniowo-skroniowej to jest ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu.

  Dodano dnia: 2011-11-10 [ID : 7603]

  » Lesen Sie mehr

 • 34-LETNIA KOBIETA POTRĄCIŁA NA OZNAKOWANYM PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH 70-LETNIEGO MĘŻCZYZNĘ – BYŁEGO PROKURATORA

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli poinformował o zdarzeniu, do którego doszło w dniu wczorajszym tj. 08.11.2011 r. w Nowej Soli. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 34-letnia kobieta kierująca samochodem osobowym Renault Laguna, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrąciła pieszego 70 - letniego mężczyznę/prokuratora w stanie spoczynku/, który doznał ciężkich obrażeń ciała, zwłaszcza w obrębie głowy, stwarzających bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.

  Dodano dnia: 2011-11-09 [ID : 7602]

  » Lesen Sie mehr

 • PRZEMOC W RODZINIE - 10 MIESIĘCY - 161 SPRAW W PROKURATURZE REJONOWEJ W ŻAGANIU

  Żagań. Rodzina to organizm, którego bycie częścią daje poczucie bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo - to nie tylko jej atrybut, ale podstawa - istota tego, co nazywamy domem. Głośne ostatnio, tragiczne zdarzenia związane z przemocą wobec najbliższych, które miały miejsce na obszarze działania prokuratur okręgu zielonogórskiego sprawiły, że Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze polecił prokuratorom rejonowym zwrócenie szczególnej uwagi na ten problem. Z uwagi na to rozpoczęliśmy nową (kolejną już po blisko 10-miesięcznej akcji na rzecz bezpieczeństwa na drogach okręgu zielonogórskiego) kampanię, której myślą przewodnią będzie edukacja i zapobieżenie przemocy domowej, a przede wszystkim informowanie o zaostrzeniu polityki karnej w stosunku do sprawców przestępstw z tej kategorii. 

  Dodano dnia: 2011-11-09 [ID : 7601]

  » Lesen Sie mehr

 • 23-LETNIA KOBIETA I JEJ 37-LETNI KOLEGA POBILI POKRZYWDZONEGO KULĄ ORTOPEDYCZNĄ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniemu mężczyźnie i 23-letniej kobiecie. Oskarżeni w dniu 20 maja 2011 r. w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu, dokonali dotkliwego pobicia pokrzywdzonego.

  Dodano dnia: 2011-11-09 [ID : 7600]

  » Lesen Sie mehr

 • ARESZT DLA NIETRZEŹWEGO SPRAWCY WYPADKU ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM

  Nowa Sól. W nawiązaniu do poprzedniej informacji z dnia 07 listopada 2011 r. pt: TRAGICZNY WYPADEK W ZAKŁADZIE PRACY W NOWEJ SOLI informujemy, że Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 27-letniego sprawcy wypadku.

  Dodano dnia: 2011-11-09 [ID : 7599]

  » Lesen Sie mehr

Neuheite

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa