Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Neuigkeiten

 • ZOSTAŁA ŚMIERTELNIE PORAŻONA PRĄDEM PODCZAS PRACY PRZY MASZYNIE, POMIMO ŻE ZGŁOSIŁA WCZEŚNIEJ JEJ AWARIĘ...

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 59 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 22 sierpnia 2011 r. do 24 sierpnia 2011 r. w podświebodzińskiej miejscowości w zakładzie produkcyjnym, będąc zatrudnionym na stanowisku mechanika zakładowego, po uzyskaniu w dniu 22 sierpnia 2011r. od pracownicy tego zakładu-pokrzywdzonej informacji o awarii obsługiwanej przez nią maszyny i porażeniu jej prądem elektrycznym, nie powiadomił o tym fakcie swoich przełożonych. Tym samym oskarżony naraził pokrzywdzoną na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia poprzez możliwość śmiertelnego porażenia prądem elektrycznym.

  Dodano dnia: 2012-01-20 [ID : 7919]

  » Lesen Sie mehr

 • UDERZAŁ POKRZYWDZONEGO NOGĄ PO GŁOWIE, ŻEBY UKRAŚĆ...PĘTO KASZANKI, BUŁKĘ I ALKOHOL

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował w ostatnim czasie do sądu akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 3 września 2011 r. w Zielonej Górze w okolicach dworca PKP, po uprzednim zastosowaniu przemocy, poprzez uderzanie pięścią i nogą po głowie, doprowadził do stanu bezbronności pokrzywdzonego, a następnie ukradł mu pęto kaszanki, bułkę, napoczętą butelkę alkoholu w postaci nalewki. O sprawie pisaliśmy na początku września 2011 r., gdy sąd na wniosek prokuratora tymczasowo aresztował sprawcę rozboju.

  Dodano dnia: 2012-01-20 [ID : 7918]

  » Lesen Sie mehr

 • ZAATAKOWAŁA POKRZYWDZONĄ PRZED KOŚCIOŁEM

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 21-letniej kobiecie, której zarzucił, że w dniu 24 czerwca 2011 r. w Lubsku, przez uderzenie pięścią w twarz oraz drapanie paznokciami i szarpanie za włosy pokrzywdzonej spowodowała uszkodzenie jej ciała m. in. w postaci urazu głowy, otarcia naskórka oraz rumienia policzka i szyi naruszające czynności narządów ciała na okres poniżej 7 dni.  

  Dodano dnia: 2012-01-20 [ID : 7917]

  » Lesen Sie mehr

 • WYCHOWAWCA ZATRZYMANY W HOTELU Z 12- LETNIM WYCHOWANKIEM

  Zielona Góra. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze prowadzi śledztwo przeciwko wychowawcy z ośrodka wychowawczego mieszczącego się na terenie Żar. Mężczyzna ten został zatrzymany przez zielonogórską policję w nocy z 13/14 stycznia 2012 roku w jednym z zielonogórskich hoteli, w którym zameldował się ze swoim wychowankiem w wieku poniżej 15 lat.  

  Dodano dnia: 2012-01-19 [ID : 7916]

  » Lesen Sie mehr

 • AKT OSKARŻENIA WOBEC KOBIETY, KTÓRA NA ZŁOŚĆ MĘŻOWI PRÓBOWAŁA UTOPIĆ 8 SZCZENIĄT

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sadu akt oskarżenia przeciwko 57-letniej kobiecie, której zarzucił, że w dniu 02 grudnia 2011 roku w Żarach, mając ograniczoną w stopniu znacznym zdolność do pokierowania swoim postępowaniem, znęcała się nad 8 szczeniętami psów rasy mieszanej usiłując je uśmiercić w ten sposób, że włożyła je do wiaderka wypełnionego wodą, po czym przykryła je talerzem kuchennym, a następnie porzuciła szczenięta w kontenerze śmietnikowym. Oskarżona zamierzonego celu nie osiągnęła z uwagi na fakt, że wiadro przeciekało oraz interwencję przechodnia i Straży Miejskiej. O sprawie informowaliśmy w art. pt. "Próbowała uśmiercić 8 szczeniąt"  

  Dodano dnia: 2012-01-19 [ID : 7914]

  » Lesen Sie mehr

 • WYCIĄGNĄŁ ATRAPĘ PISTOLETU I WYMIERZYŁ JĄ W KIERUNKU EKSPEDIENTKI W SKLEPIE ŻĄDAJĄC WYDANIA PIENIĘDZY

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 31 lipca 2011 r. w Zielonej Górze na Osiedlu Pomorskim, w jednym ze sklepów, doprowadził pokrzywdzoną do stanu bezbronności używając przedmiotu przypominającego swoim wyglądem pistolet, a następnie zabrał papierosy i napój energetyczny o łącznej wartości 15zł. O sprawie pisaliśmy w dniu 1 września 2011 r. gdy sąd na wniosek prokuratora aresztował 23-latka.

  Dodano dnia: 2012-01-19 [ID : 7912]

  » Lesen Sie mehr

 • NAPASTNICY WSPÓLNIE POBILI TRZECH POKRZYWDZONYCH, KOPIĄC I BIJĄC RĘKOMA PO CAŁYM CIELE

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom w wieku 21, 18 i 19 lat, którzy w dniu 05 listopada 2011r. w podżagańskiej miejscowości, działając wspólnie i w porozumieniu pobili pokrzywdzonego, poprzez kopanie go po całym ciele, narażając go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.

  Dodano dnia: 2012-01-19 [ID : 7911]

  » Lesen Sie mehr

 • USIŁOWALI WYŁUDZIĆ OD BANKU 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko kobiecie i mężczyźnie w wieku 25 lat, którzy w dniu 9 sierpnia 2011 r. we Wschowie w placówce Banku PKO S.A. działając wspólnie i w porozumieniu ze sobą w celu uzyskania pożyczki gotówkowej w wysokości 10.000 zł. przedłożyli jako autentyczne, uprzednio sfałszowane przez siebie zaświadczenie o zatrudnieniu i dochodach stwierdzające nieprawdę, dot. zatrudnienia w/w mężczyzny w przedsiębiorstwie wielobranżowym we Wrocławiu, gdzie w rzeczywistości oskarżony nie pracował.

  Dodano dnia: 2012-01-19 [ID : 7910]

  » Lesen Sie mehr

 • KOPIĄC I UDERZAJĄC ŁOKCIEM UMYŚLNIE ZNISZCZYŁ SAMOCHÓD POKRZYWDZONEGO

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39 letniemu mężczyźnie, który w dniu 23 września 2011r. w podżagańskiej miejscowości na terenie stacji paliw, kopiąc i uderzając łokciem, umyślnie uszkodził samochód marki Fiat Marea Weekend powodując stratę w wysokości 800 zł, działając w ten sposób na szkodę pokrzywdzonego, przy czym czynu tego dokonał w warunkach tzw. recydywy.

  Dodano dnia: 2012-01-18 [ID : 7909]

  » Lesen Sie mehr

 • UKRADŁA ALKOHOL, BY NASTĘPNIE SPRZEDAĆ GO W PROWADZONYM PRZEZ ZNAJOMEGO LOMBARDZIE

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia wobec 34-letniej kobiecie i 31-letniemu mężczyźnie. Prokurator zarzucił kobiecie, że w dniu 19 sierpnia 2011 roku dwukrotnie udała się do jednego z żarskich marketów, skąd ukradła alkohol oraz towary spożywcze o łącznej wartości 701,87 zł.

  Dodano dnia: 2012-01-18 [ID : 7908]

  » Lesen Sie mehr

Neuheite

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa