Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Kondolencje

Panu Tomaszowi Hołowko
z Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze
wyrazy głębokiego żalu i współczucia
z powodu śmierci Matki składa kierownictwo oraz koleżanki i koledzy
z prokuratur
okręgu zielonogórskiego

Neuigkeiten

 • KIERUJĄCY POD WPŁYWEM ALKOHOLU I ŚRODKÓW ODURZAJĄCYCH MNIEJ ANONIMOWI

  Kierujący na podwójnym gazie są plagą lubuskich dróg. Tę tendencję próbują powstrzymać zarówno funkcjonariusze lubuskiego garnizonu policji, jak i prokuratorzy okręgu zielonogórskiego oraz sędziowie. Pierwsi sukcesywnie organizują akcje przeciwko pijanym kierowcom i zatrzymują prowadzących pod wpływem alkoholu i środków odurzających rozmaite pojazdy, a pozostali korzystając z dostępnych im ustawowych środków dbają o to, aby osoby te odpowiedziały za swoje czyny i poniosły odpowiednią karę.

  Dodano dnia: 2012-04-05 [ID : 8233]

  » Lesen Sie mehr

 • UGODZIŁ KONKUBINĘ NOŻEM– NA WNIOSEK PROKURATORA TRAFIŁ DO ARESZTU

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach poinformował o zdarzeniu, do którego doszło w dniu 30.03.2012 r. w budynku mieszkalnym w jednej z miejscowości powiatu żarskiego. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że ok. godz. 02.00 w nocy wszedł do pokoju, w którym spała jego konkubina. Założył jej na głowę ręcznik, a następnie kilkakrotnie zadał jej ciosy nożem w okolice klatki piersiowej i inne części ciała.

  Dodano dnia: 2012-04-05 [ID : 8232]

  » Lesen Sie mehr

 • ODSPRZEDAŁ KOLEGOM AMFETAMINĘ, KTÓREJ NIE ZDĄŻYŁ ZAŻYĆ

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25 letniemu mężczyźnie. Mężczyzna ten w okresie od października 2011 r. do grudnia 2011 r. w jednej z miejscowości gminy Wschowa, działając wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, udzielił trzem  mężczyznom substancję psychotropową w postaci amfetaminy, w ilości nie mniejszej niż 10 gram za łączną kwotę nie mniejszą niż 300 zł.

  Dodano dnia: 2012-04-05 [ID : 8228]

  » Lesen Sie mehr

 • PRZEZ 20 MIESIĘCY KRADŁ PRĄD NA SZKODĘ WSPÓLNOTY MIESZKANIOWEJ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od czerwca 2010 r. do 8 lutego 2012 r. w Zielonej Górze po uprzednim podłączeniu dodatkowego przewodu do instalacji elektrycznej części wspólnych budynku dokonał kradzieży energii elektrycznej o wartości 1500 zł, czym działał na szkodę wspólnoty mieszkaniowej.

  Dodano dnia: 2012-04-05 [ID : 8227]

  » Lesen Sie mehr

 • OSKARŻENI O PRZEMYT ZNACZNEJ ILOŚCI KOKAINY I HEROINY Z JAMAJKI

  Zielona Góra - Wydział VI. Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 osobom :38-letniemu mężczyźnie oraz 62-letniej kobiecie. Oskarżonemu zarzucono, że w okresie nie później niż od stycznia 2001 r. i nie krócej niż do sierpnia 2001 r. na ternie Zielonej Góry oraz innych miejscowości woj. lubuskiego, działając w strukturze zorganizowanej grupy przestępczej, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i wbrew przepisom ustawy, wspólnie i w porozumieniu z innymi ustalonymi osobami oraz czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu uczestniczył w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych i środków odurzających.

  Dodano dnia: 2012-04-04 [ID : 8226]

  » Lesen Sie mehr

 • PRZYWŁASZCZYŁ POWIERZONY MU SAMOCHÓD. ZOSTAŁ ZATRZYMANY GDY PROWADZIŁ GO W STANIE NIETRZEŹWOŚCI

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 25 lipca 2011 r. do marca 2012 r. w Złotoryi dokonał przywłaszczenia powierzonego mu przez pokrzywdzonego mienia w postaci samochodu osobowego marki Ford Eskort wraz z kluczykami o wartości 5000 zł.

  Dodano dnia: 2012-04-04 [ID : 8225]

  » Lesen Sie mehr

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD RODZICAMI, WYMUSZAŁ PIENIĄDZE NA ALKOHOL, WYZYWAŁ ICH SŁOWAMI WULGARNYMI I OBELŻYWYMI

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenie przeciwko 27 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od października 2010 r. do 13 lutego 2012 r. w Szprotawie znęcał się fizycznie i psychicznie nad rodzicami w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wielokrotnie wszczynał awantury domowe, podczas których, wyzywał rodziców słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne i obelżywe, groził pobiciem i pozbawieniem życia, niszczył przedmioty domowego użytku, wymuszał pieniądze na alkohol, naruszał nietykalność cielesną swojego ojca.

  Dodano dnia: 2012-04-04 [ID : 8224]

  » Lesen Sie mehr

 • KOMUNIKAT PROKURATORA REJONOWEGO W NOWEJ SOLI

  Nowa Sól. Prokuratura Rejonowa w Nowej Soli zawiadamia wszystkich pokrzywdzonych w sprawie 2 Ds. 20/12/D dot. ujawnionego w dniu 29 grudnia 2011roku w Modrzycy nieumyślnego braku zabezpieczenia danych osobowych osób korzystających z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Soli przed ich zabraniem przez osobę nieupoważnioną, że dnia 30 marca 2012 roku przesłano do Sądu Rejonowego Wydział II Karny w Nowej Soli wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego na podstawie art. 336§ 1, 2, 3kpk oraz art. 332§ 1 pkt 1,2,4 i 5 kpk przeciwko Wiolecie S., podejrzanej o czyn z art. 52 Ustawy o Ochronie Danych Osobowych.

  Dodano dnia: 2012-04-04 [ID : 8223]

  » Lesen Sie mehr

 • OŚMIU MĘŻCZYZN OSKARŻONYCH O UDZIAŁ W ZAMIESZKACH ZIELONOGÓRSKICH. PIERWSZE WYROKI

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze w ostatnich dniach skierował do sądu akty oskarżenia przeciwko 8 mężczyznom w wieku od 18 do 51 lat, oskarżonym w sprawie zamieszek, do których doszło w Zielonej Górze w dniu 3 października 2011r. w Zielonej Górze, przy al. Konstytucji 3-go Maja, po imprezie z okazji zdobycia tytułu Mistrza Polski przez klub żużlowy "Falubaz" Zielona Góra w ekstralidze żużlowej.

  Dodano dnia: 2012-04-03 [ID : 8222]

  » Lesen Sie mehr

 • WYNIK OBRAD KOLEGIUM PROKURATORA OKRĘGOWEGO W ZIELONEJ GÓRZE

  Zielona Góra - Żagań - Świebodzin. Uprzejmie informujemy, że w dniu wczorajszym odbyło się Kolegium Prokuratora Okręgowego w Zielonej Górze. Przedmiotem posiedzenia kolegium było zajęcie stanowiska w kwestii wskazania kandydatów na wolne stanowiska prokuratora Prokuratury Rejonowej w Żaganiu i w Świebodzinie. Kolegium rekomendowało na stanowiska prokuratorów Prokuratury Rejonowej w Żaganiu Pana Zbigniewa Sokalskiego oraz Pana Jakuba Dłubacza, a na stanowisko prokuratora Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie Pana Mateusza Wrońskiego (obecnie wszyscy są asesorami Prokuratury Rejonowej w Żaganiu).

  Dodano dnia: 2012-04-03 [ID : 8221]

  » Lesen Sie mehr

Neuheite

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa