Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Neuigkeiten

 • UKRYŁ SIĘ W CZĘŚCI ŁADUNKOWEJ CIĘŻARÓWKI I NIELEGALNIE PRZEKROCZYŁ GRANICĘ DO POLSKI

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 21-letniemu obywatelowi Mołdawii. Oskarżonemu zarzucono, że na początku lipca 2011r. w nieustalonym miejscu we współdziałaniu z innymi nieustalonymi osobami, przekroczył wbrew przepisom ustawy granicę do Polski.

  Dodano dnia: 2011-09-09 [ID : 7356]

  » Lesen Sie mehr

 • UGODZIŁ NOŻEM ŻONĘ BO... WYRZUCAŁA Z SZAFY JEGO RZECZY

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 62-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 19 sierpnia 2011 r. w Zielonej Górze, poprzez ugodzenie swojej żony nożem, spowodował u niej obrażenia ciała w postaci rany kłutej, wymagającej przetaczania krwi, które to obrażenia stanowiły uszczerbek na zdrowiu w postaci tzw. choroby realnie zagrażającej życiu pokrzywdzonej.

  Dodano dnia: 2011-09-09 [ID : 7355]

  » Lesen Sie mehr

 • POBILI I KOPALI POKRZYWDZONEGO - TERAZ GROZI IM ZA TO DO 3 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 27 i 21 lat, którzy w dniu 22 czerwca 2011 roku w pożarskiej miejscowości działając wspólnie i w  porozumieniu, pobili pokrzywdzonego, w ten sposób, że pierwszy z napastników uderzył go w tył głowy powodując upadek na ulicę, a następnie kopał go i uderzał go ręka w twarz a drugi z oskarżonych kopnął pokrzywdzonego, powodując obrażenia w postaci wstrząśnienia mózgu i stłuczenia głowy, przez co narazili pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowie lub życia.

  Dodano dnia: 2011-09-09 [ID : 7353]

  » Lesen Sie mehr

 • KOMUNIKAT - POSZUKUJE SIĘ EWENTUALNYCH ŚWIADKÓW WCZORAJSZEGO ŚMIERTELNEGO WYPADKU DROGOWEGO POD ŚWIEBODZINEM

  Świebodzin. Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie prowadzi śledztwo w sprawie wypadku drogowego do którego doszło w dniu 07 września 2011 r. około godziny 4.40 rano na drodze E-30 (Poznań - Świecko) pomiędzy miejscowościami Wilkowo - Mostki, w pobliżu miejscowości Janisławiec - stacji paliw BP, w którym śmierć poniosły cztery osoby jadące samochodem m-ki Peugeot 306, a dwie z samochodu m-ki Opel Vectra doznały obrażeń ciała.

  Dodano dnia: 2011-09-08 [ID : 7352]

  » Lesen Sie mehr

 • POMIMO ORZECZONYCH 5 ZAKAZÓW KIEROWANIA POJAZDAMI - 54-LATEK NADAL JEŹDZIŁ SAMOCHODEM W STANIE NIETRZEŹWOŚCI

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 54-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 9 czerwca 2011 r. W Starym Kisielinie, kierował samochodem m-ki Fiat Cinquecento, mając 1,23 promila alkoholu we krwi. Kierowca tym samym naruszył 5 zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonych prawomocnymi wyrokami Sądu Rejonowego w Zielonej Górze.

  Dodano dnia: 2011-09-08 [ID : 7351]

  » Lesen Sie mehr

 • PRZEDSTAWICIELKA FIRMY UDZIELAJĄCEJ POŻYCZEK PODROBIŁA ZAŚWIADCZENIE O ZATRUDNIENIU I SPORZĄDZIŁA FIKCYJNĄ UMOWĘ

  Krosno Odrzańskie - Gubin. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował  w ostatnim czasie  do sądu akt oskarżenia przeciwko dwom kobietom wieku 31 i 32 lat. Młodszej z oskarżonych zarzucił, że w dniu 24 kwietnia 2008 roku, w Gubinie, będąc zatrudnioną na stanowisku przedstawiciela spółki finansowej, jako osoba uprawniona do sporządzania w imieniu tej spółki umów pożyczek pieniężnych, poświadczyła nieprawdę co do faktycznego zamiaru zaciągnięcia zobowiązania i okoliczności sporządzenia umowy jednej z pożyczek.

  Dodano dnia: 2011-09-08 [ID : 7350]

  » Lesen Sie mehr

 • WŁAMALI SIĘ I WYNIEŚLI Z HALI PRODUKCYJNEJ NARZĘDZIA O WARTOŚCI PRAWIE 9 000 ZŁ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm 17 letnim mężczyznom, którzy w okresie od 8 do 16 sierpnia 2011 r. w Jasieniu działając wspólnie po uprzednim wyważeniu drzwi warsztatu oraz zerwaniu kłódki na drzwiach hali produkcyjnej dostali się do wnętrza tych pomieszczeń skąd ukradli narzędzia, maszyny i przewody elektryczne o łącznej wartości 8 990 zł na szkodę Przedsiębiorstwa Budowlanego w Jasieniu.

  Dodano dnia: 2011-09-08 [ID : 7349]

  » Lesen Sie mehr

 • BEZPIECZNY SIERPIEŃ - TRAGICZNY POCZATEK WRZEŚNIA NA DROGACH WOJ. LUBUSKIEGO – 4 KOLEJNE OFIARY NA DRODZE

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o kolejnym wypadku ze skutkiem śmiertelnym, w którym zginęły 4 osoby. Do zdarzenia doszło w dniu dzisiejszym tj. 07.09.2011 r.  nad ranem, na trasie E-30 między miejscowościami Wilkowo oraz Mostki w powiecie świebodzińskim.

  Dodano dnia: 2011-09-07 [ID : 7347]

  » Lesen Sie mehr

 • UDERZAŁ POKRZYWDZONEGO NOGĄ PO GŁOWIE, ŻEBY UKRAŚĆ …PĘTO KASZANKI, BUŁKĘ I ALKOHOL – NA WNIOSEK PROKURATORA TRAFIŁ DO ARESZTU

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 27-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w dniu 03 września 2011r w Zielonej Górze, w okolicach dworca PKP, po uprzednim zastosowaniu przemocy, poprzez uderzanie pięścią i nogą po głowie, doprowadził do stanu bezbronności pokrzywdzonego, a następnie ukradł mu pęto kaszanki, bułkę, napoczętą butelkę alkoholu w postaci nalewki.

  Dodano dnia: 2011-09-07 [ID : 7346]

  » Lesen Sie mehr

 • ZŁOŻYŁA FAŁSZYWE POŚWIADCZENIE I WYŁUDZIŁA POLSKĄ WIZĘ POBYTOWĄ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27 letniej kobiecie obywatelce Ukrainy, która w dniu 28 lipca 2011 r. wprowadziła w błąd funkcjonariusza Konsulatu Generalnego Rzeczpospolitej Polskiej w ten sposób, że przedstawiła oświadczenie o zamiarze powierzenia pracy obywatelowi Ukrainy wydanego przez spółkę z Wrocławia i wyłudziła w ten sposób poświadczenie nieprawdy w postaci polskiej wizy, wiedząc, że tej pracy nie podejmie.

  Dodano dnia: 2011-09-07 [ID : 7344]

  » Lesen Sie mehr

Neuheite

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa