Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Neuigkeiten

 • KOMUNIKAT W SPRAWIE ŚLEDZTWA DOTYCZĄCEGO DPS W ZIELONEJ GÓRZE

  Zielona Góra.W związku z ukazanymi dzisiaj (przyp. 20.10. br.) w lokalnych mediach (Gazeta Lubuska, Gazeta Wyborcza - oddział Zielona Góra i innych) relacjami dziennikarzy z konferencji przeprowadzonej w szpitalu w Gorzowie Wlkp. nt. stwierdzonego stanu zdrowia pacjentów DPS i udostępnionymi dziennikarzom w jej trakcie fotografiami obrazującymi ujawnione przez lekarzy w Gorzowie Wlkp.  obrażenia tych pacjentów, a także w związku z wypowiedzią na tej konferencji Prezesa tego Szpitala - Pana Jerzego Ostroucha mówiącą o braku jakiegokolwiek wystąpienia zielonogórskiej prokuratury do tej placówki o zabezpieczenie dokumentacji medycznej pacjentów z DPS -  informuję, że zielonogórska prokuratura trzykrotnie  - pismami z 7 października, 14 października i 16 października  br. zwracała się do wszystkich placówek leczniczych do których ewakuowani byli pensjonariusze DPS, w tym do Szpitala w Gorzowie Wlkp.

  Dodano dnia: 2020-10-20 [ID : 12795]

  » Lesen Sie mehr

 • KOMUNIKAT DOTYCZĄCY ŚLEDZTWA W SPRAWIE PODEJRZENIA NIEPRAWIDŁOWOŚCI W DPS W ZIELONEJ GÓRZE

  Zielona Góra.  Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze podjął dzisiaj tj. 12.10.2020 r. decyzję o przejęciu śledztwa dot. podejrzenia nieprawidłowości w sprawowaniu opieki nad pensjonariuszami DPS w Zielonej Górze oraz spowodowania zgonów dwojga pensjonariuszy tego ośrodka przez Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

  Dodano dnia: 2020-10-12 [ID : 12794]

  » Lesen Sie mehr

 • KOMUNIKAT W SPRAWIE ŚLEDZTWA DOT. DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

  Zielona Góra. W związku z ukazanymi w "Gazecie Lubuskiej", telewizji Polsat - wydanie "Wydarzeń"  i innych mediach informacjami o alarmującym piśmie Dyrektora Szpitala w Gorzowie Wlkp. skierowanym do Wojewody Lubuskiego wskazującym na zły stan zdrowia pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Zielonej Górze, którzy decyzją Wojewody Lubuskiego ewakuowani zostali m.in. do tej placówki leczniczej informuję, że Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze zwrócił się do Kierownictwa Szpitala w Gorzowie Wlkp. o daleko idącą pomoc w zabezpieczeniu materiału dowodowego dotyczącego zgłoszonych w piśmie Dyrektora tego Szpitala nieprawidłowości , a będących przedmiotem  śledztwa prowadzonego przez zielonogórską prokuraturę.

  Dodano dnia: 2020-10-08 [ID : 12793]

  » Lesen Sie mehr

 • ZARZUTY DLA 22-LATKI ZA SPOWODOWANIE WYPADKU DROGOWEGO ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie poinformował o zdarzeniu, do którego doszło  22.09.2020 r. w m. Tylewice.
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że tego dnia na drodze wojewódzkiej nr 278, 22-letnia kobieta kierując samochodem osobowym m-ki VW Golf, nie zachowała należytej ostrożności podczas podjętej próby wyprzedzenia pojazdu m-ki VW Polo kierowanego przez 59-latkę. Nie upewniwszy się o możliwości bezpiecznego wykonania tego manewru, zjechała na lewy pas jezdni,  z uwagi jednak na nadjeżdżający z naprzeciwka samochód osobowy m-ki BMW, w celu uniknięcia zderzenia z nim, podjęła próbę powrotu na swój pas jezdni, w trakcie którego uderzyła w tylną część poprzedzającego pojazdu m-ki VW Polo.

  Dodano dnia: 2020-09-24 [ID : 12791]

  » Lesen Sie mehr

 • 3 LATA POZBAWIENIA WOLNOŚCI ZA UGODZENIE KONKUBENTA NOŻEM

  Zielona Góra. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze skazał  52 letnią kobietę na karę 3 lat pozbawienia wolności.

  W skierowanym w kwietniu br do sądu akcie oskarżenia prokurator zarzucił jej, że  12 stycznia 2020 roku w Zielonej Górze usiłowała spowodować ciężki uszczerbek na zdrowiu konkubenta w postaci choroby realnie zagrażającej życiu w ten sposób, że ugodziła pokrzywdzonego nożem kuchennym w klatkę piersiową powodując obrażenia w postaci rany kłutej okolicy ciała z krwiakiem ściany klatki piersiowej, które to obrażenie naruszało  prawidłowe funkcjonowanie narządów ciała na okres powyżej dni siedmiu.

  Dodano dnia: 2020-09-22 [ID : 12790]

  » Lesen Sie mehr

 • Zawiadomienie dla osób pokrzywdzonych w sprawie PO II Ds. 10.2018 Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze

  Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze zawiadamia pokrzywdzonych w sprawie PO II Ds.10.2018 o tym, że w dniu 18  września 2020 r.  skierowano do Sądu Okręgowego Wydział II Karny w Zielonej Górze akt oskarżenia przeciwko Zbigniewowi Zarychcie oskarżonemu o to, że w okresie od 17 lutego 2017 r. do 24 stycznia 2018 r. w Żaganiu woj. lubuskiego, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, w krótkich odstępach czasu i w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, pełniąc funkcję Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Żaganiu, jako  funkcjonariusz publiczny nie dopełnił swoich obowiązków w ten sposób, iż  wbrew przepisom Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o komornikach sądowych i egzekucji, pomimo wyegzekwowania w ramach postępowań egzekucyjnych i po zaksięgowaniu jako należnych wierzycielom środków pieniężnych, przywłaszczył powierzone mu środki stanowiące wpłaty dłużników i zaliczki pobrane na poczet prowadzonych postępowań egzekucyjnych  w łącznej kwocie  2.290.456,83 zł.. to jest w stosunku do mienia znacznej wartości oraz w ustawowym terminie  4 dni wynikającym z art. 22 w/w Ustawy nie przelał pobranych należności na rachunki bankowe wierzycieli, czym działał na szkodę poszczególnych wierzycieli oraz na szkodę interesu publicznego tj. o    przestępstwo z art. z art. 231 § 2 kk i z art. 284 § 2 kk w zw. z art. 294 § 1 kk  w zw. z art. 11 § 2 kk. w zw z art.12 §1 k.k.

  Dodano dnia: 2020-09-18 [ID : 12788]

  » Lesen Sie mehr

 • Zawiadomienie o rozstrzygnięciu konkursu na stanowisko urzędnika stażysty - docelowo na stanowisko inspektora ds. obronnych w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze (sygn. PO IV WOS 1111.3.2020)

  Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze informuje, że Komisja po III etapie konkursu (rozmowa kwalifikacyjna) w dniu 17 września 2020 roku zakwalifikowała do przyjęcia na stanowisko urzędnika stażysty - docelowo na stanowisko inspektora ds. obronnych w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze Panią:
  1)    Paulinę Sitek         -     15 pkt 

  Dodano dnia: 2020-09-18 [ID : 12787]

  » Lesen Sie mehr

 • KOPAŁ FUNKCJONARIUSZY POLICJI W NOGI, ZNIEWAŻAŁ ICH SŁOWAMI OBELŻYWYMI

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22- letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że 12 czerwca 2020 roku w jednej z miejscowości powiatu żarskiego, stosując przemoc w postaci kopania w nogi, naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy policji podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych, w celu zmuszenia ich do zaniechania prawnej czynności służbowych, jednocześnie znieważając ich słowami powszechnie uznanymi za obelżywe.

  Dodano dnia: 2020-09-17 [ID : 12786]

  » Lesen Sie mehr

 • INFORMACJA O ŚLEDZTWIE DOT. DPS W ZIELONEJ GÓRZE

  Zielona Góra. Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze w dniu dzisiejszym podjął decyzję o objęciu śledztwa dotyczącego ewentualnych nieprawidłowości w DPS w Zielonej Górze nadzorem służbowym.

  Zbigniew Fąfera - rzecznik prasowy PO

  Dodano dnia: 2020-09-11 [ID : 12785]

  » Lesen Sie mehr

 • POZOSTAWIŁ PSA W NASŁONECZNIONYM AUCIE BEZ OPIEKI, WODY I POŻYWIENIA - ZAPŁACI GRZYWNĘ I NAWIĄZKĘ NA RZECZ STOWARZYSZENIA OCHRONY ZWIERZĄT

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do Sądu Rejonowego wniosek o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzenia rozprawy wobec 26-letniego mężczyzny.

  Oskarżonemu zarzucono, że w dniu 4 lipca 2020 roku w Żarach, znęcał się nad psem rasy mieszanej typu York w ten sposób, że pozostawił go w nasłonecznionym pojeździe z lekko uchylonymi szybami w sposób uniemożliwiający odpowiednią wentylację powietrza, przy panującej temperaturze zewnętrznej 31 stopni Celsjusza, pozostawiając psa bez żadnej opieki oraz dostępu do wody i pożywienia czym naraził go na utratę życia lub zdrowia.

  Dodano dnia: 2020-09-11 [ID : 12784]

  » Lesen Sie mehr

Neuheite

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa