Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Neuigkeiten

 • UDERZYŁ POLICJANTÓW W TWARZ I KOPAŁ ICH

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27 letniemu mężczyźnie, który  12 stycznia 2017 r. w Żarach znieważył oraz  naruszył nietykalność cielesną umundurowanych funkcjonariuszy policji uderzając ich w twarz oraz kopiąc ich podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych.

  Dodano dnia: 2017-06-01 [ID : 12063]

  » Lesen Sie mehr

 • KOMUNIKAT RZECZNIKA PRASOWEGO

  W dniach 5 - 15 czerwca br. rzecznik prasowy przebywać będzie na urlopie. Informacja o osobie zastępującej i danych kontaktowych do niej na stronie prokuratury w zakładce ..."rzecznik prasowy".

  Dodano dnia: 2017-06-01 [ID : 12062]

  » Lesen Sie mehr

 • KIERUJĄC CIĘŻARÓWKĄ NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA SZYNOBUSOWI I DOPROWADZIŁ DO ZDERZENIA. STRATY TO 688 TYS. ZŁ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 43-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  8 lutego 2016 r. w Bogaczowie, nie zachowując ostrożności sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym zagrażającej życiu i zdrowiu wielu osób  w ten sposób, że kierując samochodem ciężarowym marki Volvo wraz z naczepą, naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że przed oznaczonym przejazdem, kolejowym, nie zastosował się do znaku b-20 STOP , nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pociągowi i mogąc przewidzieć , że może to doprowadzić do wypadku doprowadził do zderzenia  z szynobusem relacji Zielona Góra - Jelenia Góra przewożącym 13 osób, wskutek czego uszkodzone zostało poszycie kabiny pociągu wartości 688 344 zł.

  Dodano dnia: 2017-05-31 [ID : 12061]

  » Lesen Sie mehr

 • NAKŁONIŁA SYNA DO ZACIĄGNIĘCIA POŻYCZKI I OSZUKAŁA FIRMĘ, KTÓRA TEJ POŻYCZKI UDZIELIŁA

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 44 letniej kobiecie, która w sierpniu 2016 r. w Żarach działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, wykorzystując niezdolność swojego syna do należytego pojmowania przedsiębranego działania, poprzez nakłonienie go do podpisania umowy pożyczki w firmie udzielającej pożyczek oraz ustne złożenie nieprawdziwego oświadczenia o zatrudnieniu syna i uzyskiwanych dochodach, doprowadziła do zawarcia pożyczki na dane osobowe syna i tym samym doprowadziła pokrzywdzoną firmę do wypłaty 1500 zł.

  Dodano dnia: 2017-05-31 [ID : 12060]

  » Lesen Sie mehr

 • POTRĄCIŁ KOBIETĘ NA OZNACZONYM PRZEJŚCIU - POKRZYWDZONA ZMARŁA W WYNIKU ODNIESIONYCH OBRAŻEŃ

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35 letniemu mężczyźnie, który  3 stycznia 2017 r. kierując na drodze publicznej samochodem osobowym, z letnim ogumieniem i bez sprawnego układu hamulcowego ABS, nieumyślnie naruszył obowiązujące w ruchu lądowym zasady szczególnej ostrożności, w ten sposób, że poruszając się w kierunku Świebodzina, dojeżdżając do oznakowanego przejścia dla pieszych i nie dostosowując prędkości z jaką się poruszał, do panujących trudnych warunków drogowych, nie zareagował skutecznym zmniejszeniem prędkości lub zatrzymaniem się przed przejściem i nie ustąpił pierwszeństwa znajdującej się na przejściu pokrzywdzonej, w następstwie czego oskarżony potrącił kobietę, która w wyniku odniesionych obrażeń ciała zmarła w Szpitalu w Zielonej Górze.

  Dodano dnia: 2017-05-30 [ID : 12059]

  » Lesen Sie mehr

 • TRAGICZNY WYPADEK ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM NA AUTOSTRADZIE A 2

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o tragicznym wypadku drogowym ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w dniu 28.05.2017 r. na autostradzie A2 51 km(teren gminy Łagów).
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że  kierujący samochodem osobowym Opel Astra 38-letni mężczyzna,  jadąc w kierunku Świecka, z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, czym doprowadził do koziołkowania pojazdu i zjechania na pobocze.

  Dodano dnia: 2017-05-30 [ID : 12058]

  » Lesen Sie mehr

 • XIII OGÓLNOPOLSKIE SEMINARIUM KRYMINALISTYCZNE ZIELONA GÓRA - ZBĄSZYŃ, MAJ 2017 POD ZNAKIEM BŁĘDU LECZNICZEGO

  Zielona Góra - Zbąszyń. Organizowane systematycznie od 2005 r. w Drzonkowie, a następnie Jesionce woj. lubuskiego, Ogólnopolskie Seminarium Kryminalistyczne odbyło się tym razem w Zbąszyniu, w Wielkopolsce,  około 50 km od Zielonej Góry.  Ośrodek Konferencyjny  "Navigator" nad Jeziorem Zbąszyńskim zaoferował najkorzystniejsze warunki do przeprowadzenia konferencji naukowej w dniach 24-26 maj 2017 r.  skupiającej niemal sto osób - liczne grono praktyków, biegłych i naukowców zainteresowanych szeroko rozumianą tematyką przestępczości w służbie zdrowia.
  Tytuł seminarium: "Niepowodzenie w leczeniu - błąd w sztuce czy inny czyn karalny?" dobrze oddawał problematykę i zakres przeprowadzonych wykładów i dyskusji, niekiedy bardzo polemicznych. Otwierając spotkanie, Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze - Jarosław Kijowski powitał wszystkich słuchaczy oraz obecnych wykładowców. Poinformował też o objęciu nad nim patronatu honorowego przez Prokuratora Krajowego oraz wsparciu Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury i Prokuratora Regionalnego w Poznaniu.

  Dodano dnia: 2017-05-29 [ID : 12057]

  » Lesen Sie mehr

 • KOMUNIKAT PROKURATORA REJONOWEGO W NOWEJ SOLI DLA POKRZYWDZONYCH DO SPRAWY PR 3 DS. 254.2016 (DOZAMET)

  Nowa Sól. Prokuratora Rejonowa w Nowej Soli informuje wszystkich pokrzywdzonych w sprawie PR 3 DS. 254.2016, że w dniu 24 maja 2017 r. do Sądu Rejonowego w Nowej Soli Wydział II Karny skierowano akt oskarżenia przeciwko Januszowi W. oraz Tadeuszowi K. podejrzanym o to, że pełniąc funkcje prezesów Dolnośląskich Zakładów Metalurgicznych "DOZAMET" uporczywie naruszali prawa pracownicze tj. o czyn z art. 218 par. 1 kk i 218 par. 3 kk w zw. z art. 11 par. 2 kk w zw. z 12 art. kk.

  Dodano dnia: 2017-05-29 [ID : 12056]

  » Lesen Sie mehr

 • KOMUNIKAT RZECZNIKA PRASOWEGO

  W dniach 29 - 30 maja 2017 roku przebywać będę na urlopie. Informacja o osobie zastępującej w tym czasie rzecznika oraz dane kontaktowe tej osoby znajdują się w zakładce "rzecznik prasowy".

  Dodano dnia: 2017-05-26 [ID : 12055]

  » Lesen Sie mehr

 • POMÓWIŁ KOBIETĘ O OTWARCIE NA JEGO NAZWISKO RACHUNKU BANKOWEGO WIEDZĄC, ŻE PRZESTĘPSTWA NIE POPEŁNIONO

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26-letniemu mężczyźnie. Oskarżony 10 grudnia 2015 r. w zawiadomieniu skierowanym do Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze fałszywie oskarżył pokrzywdzoną o popełnienie przestępstwa podrobienia jego podpisu na umowie o otwarcie rachunku bankowego, wiedząc, że przestępstwa tego nie popełniono.

  Dodano dnia: 2017-05-26 [ID : 12054]

  » Lesen Sie mehr

Neuheite

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa