Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Życzenia uniwersalne

Informujemy, że od 01.04.2021 roku strona www.zielona-gora.po.gov.pl zawiera tylko treści archiwalne.

Aktualna strona internetowa Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze  znajduje się pod adresem

https://www.gov.pl/web/po-zielona-gora

ZAPRASZAMY

Neuigkeiten

 • PRZEMYCAŁ PAPIEROSY

  Krosno Odrzańskie

  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39 letniemu obywatelowi Niemec Frankowi M. Oskarżony w dniu 24 maja tego roku na przejściu granicznym w Gubinku przewoził papierosy różnych marek, bez polskich znaków akcyzy w ilości 1800 paczek, wartości szacunkowej 9 000 zł, w wyniku czego dochody Skarbu Państwa uszczuplone zostały w podatku akcyzowym na kwotę 9 270 zł.

  Dodano dnia: 2004-10-01 [ID : 186]

  » Lesen Sie mehr

 • INFORMACJA DLA APLIKANTÓW

  Uprzejmie informujemy, że aplikanci prokuratorscy I roku aplikacji z okręgu Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze rozpoczynają zajęcia seminaryjne w dniu 4 października tego roku o godz. 8.00 w siedzibie Prokuratury Rejonowej Poznań Nowe Miasto, przy ul. Słowackiego 8 (sala konferencyjna na IV piętrze). Pociąg z Zielonej Góry godz. 5.38 Poznań godz. 7.40

  Dodano dnia: 2004-10-01 [ID : 185]

  » Lesen Sie mehr

 • WNIOSEK O ARESZTOWANIE

  Krosno Odrzańskie

  W dniu wczorajszym Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim wystąpił z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie Marka J. Podejrzany w nocy z 18 na 19 września tego roku w miejscowości Strużka, poprzez uderzenie pięścią w twarz Andrzeja B. spowodował u niego obrażenia w postaci krwiaka podtwardówkowego i śródmózgowego, stanowiące ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci długotrwałej choroby realnie zagrażającej życiu.

  Dodano dnia: 2004-10-01 [ID : 184]

  » Lesen Sie mehr

 • "LEWE" INTERESY FUNKCJONARIUSZA

  Zielona Góra

  Prokurator Rejonowy ze Świebodzina skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32 letniemu policjantowi, mieszkańcowi Zielonej Góry. Oskarżonemu prokurator przedstawił 25 zarzutów. Dotyczyły one głównie przekroczenia przez funkcjonariusza uprawnień w postaci odstąpienia od ukarania za wykroczenia drogowe i przyjęcie z tego tytułu korzyści majątkowych, jak również w sprawie nabycia przez tego funkcjonariusza przedmiotów, pochodzących z przestępstwa oraz innych.

  Dodano dnia: 2004-09-30 [ID : 183]

  » Lesen Sie mehr

 • ODESŁAŁ PACJENTA DO DOMU

  Świebodzin

  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 48 letniemu lekarzowi medycyny Krzysztofowi S. Oskarżony 28 października 2003 r. w Świebodzinie, pomimo konieczności dalszej hospitalizacji odesłał do domu, po wręczeniu uprzednio przez siebie wypisanego zwolnienia lekarskiego, pacjenta który został przekazany na oddział wewnętrzny szpitala w Świebodzinie ze szpitala w Nowej Soli, czym naraził go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.

  Dodano dnia: 2004-09-30 [ID : 182]

  » Lesen Sie mehr

 • BIEGLI BADAJĄ BROŃ

  Zielona Góra

  Wydział VI do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze kontynuuje śledztwo w sprawie śmiertelnego postrzelenia w dniu 29 kwietnia 2004 r. w Poznaniu na ul. Bałtyckiej przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, kierującego samochodem osobowym marki "ROVER" Łukasza T. i spowodowania ciężkich obrażeń ciała Dawida L.

  Dodano dnia: 2004-09-29 [ID : 181]

  » Lesen Sie mehr

 • GROŹBY PODPALACZA

  Krosno Odrzańskie

  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 48 letniemu bezrobotnemu Zenonowi W. Oskarżony jedenastokrotnie w okresie od marca do maja 2004 r. w okolicach miejscowości Chlebowo gm. Gubin usiłował sprowadzać pożary zagrażające mieniu w znacznych rozmiarach na szkodę Skarbu Państwa. Oskarżony rozniecał ogień w lesie, lecz zamierzonego celu nie osiągał na skutek podejmowanych akcji gaśniczych.

  Dodano dnia: 2004-09-29 [ID : 180]

  » Lesen Sie mehr

 • WARUNKOWO UMORZONO POSTĘPOWANIE

  Świebodzin

  W aktualnościach z dnia 16 sierpnia tego roku pisalismy o sprawie burmistrza ze Świebodzina, 42 letniego Dariusza B. Podejrzany w nocy z 6/7 sierpnia 2004 r. podczas festynu z okazji Święta Policji w Kupieninie uderzył pięścią w plecy i w twarz byłego policjanta Andrzeja L. Do zdarzenia doszło z powodu zadawnionego konfliktu z przeszłości. Po zakończonym postępowaniu prokurator wystąpił z wnioskiem Sądu Rejonowego w Świebodzinie o umorzenie postepowania karnego w sprawie w/w.

  Dodano dnia: 2004-09-28 [ID : 179]

  » Lesen Sie mehr

 • MIĘDZYNARODOWA POMOC PRAWNA

  Zielona Góra

  W ostatnich dniach Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze realizowała wniosek Sędziego Śledczego przy Sądzie I Instancji w Antwerpii o udzielenie międzynarodowej pomocy prawnej w sprawie prowadzonej przez stronę belgijską i przeciwko obywatelom polskim, mieszkańcom Krosna Odrzańskiego, podejrzanym o dokonanie na terenie Belgii szeregu poważnych przestepstw, takich jak m.in. kradzieże z włamaniami, w tym również tak zwane "taranowe" do sklepów jubilerskich oraz posługiwanie się sfałszowanymi paszportami.

  Dodano dnia: 2004-09-28 [ID : 178]

  » Lesen Sie mehr

 • ARESZTOWANIE PAKISTAŃCZYKA

  Żary

  W dniu wczorajszym tj. 27 września 2004 r. Sąd Rejonowy w Żarach zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy w stosunku do 30 letniego obywatela Pakistanu Qaisera N. zatrzymanego w dniu 21 września tego roku . Podejrzany w okresie od 5 września 2004 do 19 września w Warszawie, wspólnie i w porozumieniu z Edytą M. i innymi osobami zorganizował bezprawne przekroczenie granicy państwowej z Polski do Niemiec co najmniej 2 cudzoziemcom - obywatelom Pakistanu i Indii.

  Dodano dnia: 2004-09-28 [ID : 177]

  » Lesen Sie mehr

Neuheite

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa