Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Życzenia uniwersalne

Informujemy, że od 01.04.2021 roku strona www.zielona-gora.po.gov.pl zawiera tylko treści archiwalne.

Aktualna strona internetowa Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze  znajduje się pod adresem

https://www.gov.pl/web/po-zielona-gora

ZAPRASZAMY

Neuigkeiten

 • PRÓBOWAŁ UCIEC PODCZAS KONWOJU

  Żary

  Sąd Rejonowy w Żarach na wniosek Prokuratora Rejonowego w Żarach postanowieniem z dnia 4 listopada 2004 r. zastosował tymczasowe aresztowanie w stosunku do 19 letniego obywatela Ukrainy zatrzymanego w dniu 30 października 2004 r. Podejrzany w nieustalonym miejscu i nieustalonym czasie wspólnie z innymi osobami dokonał bezprawnego przekroczenia granicy państwowej do Polski.

  Dodano dnia: 2004-11-08 [ID : 257]

  » Lesen Sie mehr

 • WIZYTA ZASTĘPCY PROKURATORA GENERALNEGO

  Zielona Góra

  W dniu dzisiejszym, z krótką roboczą wizytą w prokuraturach okręgu zielonogórskiego przebywa Zastępca Prokuratora Generalnego prokurator Kazimierz Olejnik. Prokurator Generalny zapoznaje się z warunkami pracy w prokuraturach Okręgowej i Rejonowej w Zielonej Górze, stanem aktualnie prowadzonych spraw i stopniem przygotowania jednostek organizacyjnych prokuratury do wdrożenia nowoczesnych systemów informatycznych oraz jakością obsługi interesantów.

  Dodano dnia: 2004-11-05 [ID : 256]

  » Lesen Sie mehr

 • PRZEMYCALI PAPIEROSY

  Krosno Odrzańskie

  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm braciom :34 letniemu Andrzejowi W. i 29 letniemu Tomaszowi W. Oskarżeni w dniu 21 maja 2004 r. w Gubinie wspólnie i w porozumieniu nabyli papierosy pochodzenia zagranicznego różnych marek bez polskich znaków akcyzy, wartości celnej 12 093 zł. Papierosy zostały przywiezione z zagranicy bez przedstawienia organowi celnemu, przez co nastąpiło uszczuplenie należności celnej w kwocie 6 968 zł, podatku akcyzowego na kwotę 60 242 zł oraz podatku VAT w kwocie 17 452 zł.

  Dodano dnia: 2004-11-05 [ID : 255]

  » Lesen Sie mehr

 • WANDAL OSKARŻONY

  Nowa Sól

  Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20 letniemu uczniowi technikum Robertowi S. Oskarżony 14 sierpnia 2004 działając umyślnie dokonał uszkodzenia 204 krzesełek dla kibiców poprzez porysowanie ich powierzchni ostrym narzędziem czym spowodował straty materialne z łącznej kwocie 6 900 zł na szkodę Miejskiego Ośrodka Sportu w nowej Soli. O sprawie pisaliśmy w aktualnościach z 27 sierpnia 2004 r.

  Dodano dnia: 2004-11-05 [ID : 254]

  » Lesen Sie mehr

 • ALUMINIOWĄ RURKĄ PO KLATCE PIERSIOWEJ

  Zielona Góra

  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 58 letniemu wcześniej karanemu monterowi Tadeuszowi W. Oskarżony w dniu 17 sierpnia 2004 r. w Zielonej Górze, co najmniej sześciokrotnie uderzył Mariana S. aluminiową rurką od odkurzacza w klatkę piersiową i głowę powodując u pokrzywdzonego rozległe obrażenia ciała w postaci złamań kości czaszki, żeber, pęknięcia i stłuczenia płuc, które to obrażenia spowodowały krwawienie wewnętrzne i w konsekwencji zgon pokrzywdzonego wyniku zachłyśnięcia się krwią. O sprawie pisaliśmy w aktualnościach z 18 sierpnia 2004 r.

  Dodano dnia: 2004-11-04 [ID : 253]

  » Lesen Sie mehr

 • DOKONALI KRADZIEŻY I USZKODZENIA FIATA

  Krosno Odrzańskie

  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem osiemnastolatkom. Oskarżeni w nocy na 19 sierpnia 2004 r. w Krośnie Odrzańskim, po uprzednim wybiciu szyby dostali się do wnętrza samochodu osobowego marki Fiat 126 wartości 2000 zł a następnie pokonując blokadę kierownicy dokonali zaboru w celu przywłaszczenia na szkodę Bolesława G.

  Dodano dnia: 2004-11-04 [ID : 252]

  » Lesen Sie mehr

 • POBILI I OKRADLI BEZDOMNEGO

  Świebodzin

  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 18 letnim uczniom: Arkadiuszowi C. i Jackowi S. Oskarżeni w nieustalonym dniu i miesiącu 2003 r. w Świebodzinie działając wspólnie i w porozumieniu wraz z dwoma innymi osobami po uprzednim doprowadzeniu do stanu bezbronności bezdomnego poprzez przytrzymywanie go za ręce i tułów oraz zadawanie ciosów pięściami w twarz i i kijem w plecy, dokonali zaboru portfela z łańcuszkiem, jednego wina i paczki papierosów "Fajranty".

  Dodano dnia: 2004-11-04 [ID : 251]

  » Lesen Sie mehr

 • NIEPRAWIDŁOWOŚCI W SPÓŁCE BUDOWLANEJ

  Zielona Góra

  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 51 letniemu Jackowi G. Oskarżony w okresie od października 2001 r. do lipca 2003 r. pełniąc wysokie stanowisko w spółce LIMEX w Zielonej Górze doprowadził do tego, że na koniec 2002 r. w spółce powstały zobowiązania na łączną kwotę 2 milionów 280 tysięcy złotych a tym samym wystąpił brak majątku na spłatę powstałych długów.

  Dodano dnia: 2004-11-04 [ID : 250]

  » Lesen Sie mehr

 • ZAPROSZENIE NA KONFERNECJĘ PRASOWĄ

  Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Kazimierz Rubaszewski uprzejmie zaprasza przedstawicieli redakcji na konferencję prasową, która odbędzie się w sali konferencyjnej Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze przy ul. Partyzantów 42, w dniu 8 listopada 2004 r. o godz. 12.00. Konferencja poświęcona będzie zakończeniu modernizacji siedzib prokuratur Rejonowej i Okręgowej.

  Dodano dnia: 2004-11-03 [ID : 249]

  » Lesen Sie mehr

 • WJECHALI...DO SKLEPU JUBILERSKIEGO

  Krosno Odrzańskie

  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25 letniemu pracującemu dorywczo Sebastianowi J. oraz 20 letniemu renciście Damianowi P. Oskarżeni w nocy 27 maja 2004 r. w dwóch niemieckich miejscowościach Garell i Bad Zwischenahn, poprzez uszkodzenie zamka w drzwiach dokonali kradzieży z w łamaniem do samochodu marki Audi a następnie staranowali nim witrynę sklepu jubilerskiego, skąd zabrali zegarki różnych marek wartości 18 tysięcy euro a następnie dokonali kradzieży drugiego samochodu tej samej marki.

  Dodano dnia: 2004-11-03 [ID : 248]

  » Lesen Sie mehr

Neuheite

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa