Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Życzenia uniwersalne

Informujemy, że od 01.04.2021 roku strona www.zielona-gora.po.gov.pl zawiera tylko treści archiwalne.

Aktualna strona internetowa Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze  znajduje się pod adresem

https://www.gov.pl/web/po-zielona-gora

ZAPRASZAMY

Neuigkeiten

 • NAPAD NA SKLEP W JORDANOWIE

  Świebodzin

  Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie prowadzi śledztwo w sprawie napadu rabunkowego z użyciem broni i groźby pozbawienia życia w celu kradzieży 600 zł i 3 piw w jednym ze sklepów w Jordanowie. Zdarzenie miało miejsce 20 listopada 2004 r. Podejrzani po wejściu do sklepu spożywczego, mając na głowie kominiarki i grożąc pistoletem zażądali od sprzedawczyni wydania utargu i kart telefonicznych. Sprawcy najprawdopodobniej oddalili się z miejsca zdarzenia samochodem osobowym marki Volkswagen Golf.

  Dodano dnia: 2004-11-24 [ID : 297]

  » Lesen Sie mehr

 • PRZYSTAWIŁ DZIECKU PISTOLET DO GŁOWY..

  Zielona Góra

  Wydział VI ds. Przestępczości Zorganizowanej w Zielonej Górze skierował do Sądu Okręgowego w Legnicy akt oskarżenia przeciwko 4 mężczyznom, w tym 1 Ukraińcowi i dwóm kobietom działającym w zorganizowanej grupie przestępczej, którym zarzucono dokonanie szeregu przestępstw przeciwko mieniu i fałszowaniu dokumentów. Sprawcy oskarżeni zostali również o posiadanie i rozprowadzanie środków odurzających w postaci marihuany i ekstazy.

  Dodano dnia: 2004-11-23 [ID : 296]

  » Lesen Sie mehr

 • PRĘDKOŚĆ PONAD 200 KM/H I...ŚMIERĆ PASAŻERA

  Żary

  Prokuratura Rejonowa w Żarach prowadzi śledztwo w sprawie wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w dniu 15 listopada 2004 r. około godz. 21.00 na trasie Zasieki - Marianka. Ze wstepnych ustaleń postępowania wynika, że kierujący samochodem marki Volkswagen Golf 3 o pojemności silnika 2,81 dwudziestopięciolatek, nie dostosował prędkości pojazdu do trudnych warunków drogowych (mrok, opady atmosferyczne, łuk drogi), co więcej, bezpośrednio przed uderzeniem w przydrożne drzewa rozwinął prędkość ponad 200 km/h.

  Dodano dnia: 2004-11-23 [ID : 295]

  » Lesen Sie mehr

 • UPRAWIALI KONOPIE W MIESZKANIU

  Żagań

  Prokuratura Rejonowa w Żaganiu nadzoruje dochodzenie przeciwko 41 letniemu Ryszardowi K. oraz 47 letniej Annie S. podejrzanym o to, że w dniu 1 sierpnia 2004 r. w Żaganiu, działając wspólnie i w porozumieniu posiadali środki odurzające w postaci 1,7 g marihuany oraz uprawiali w mieszkaniu 18 szt. sadzonek konopi. Za powyższy czyn zgodnie z art. 48 ust. 1 i art. 49 ust. 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

  Dodano dnia: 2004-11-23 [ID : 294]

  » Lesen Sie mehr

 • ZŁODZIEJ RECYDYWISTA

  Świebodzin

  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 48 letniemu, wcześniej karanemu Piotrowi I. Oskarżony 25 lipca 2004 r. w jednej z należących do gminy Łagów miejscowości, zabrał w celu przywłaszczenia pieniądze w kwocie 6 800 zł oraz zegarek i biżuterię wartości 3000 zł. Czynu tego dopuścił się przed upływem 5 lat od odbycia co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności za umyślne przestępstwo podobne, czyli w warunkach tzw. recydywy.

  Dodano dnia: 2004-11-22 [ID : 293]

  » Lesen Sie mehr

 • MANDATY - AKT OSKARŻENIA W DRODZE DO SĄDU

  Zielona Góra

  Wydział VI do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze pod koniec listopada skieruje do Sądu Rejonowego w Nowej Soli akt oskarżenia przeciwko 23 osobom - w tym 22 funkcjonariuszom i byłym funkcjonariuszom KPP w Nowej Soli podejrzanym o przerabianie mandatów karnych kredytowanych po zakończonym postępowaniu mandatowym.

  Dodano dnia: 2004-11-22 [ID : 292]

  » Lesen Sie mehr

 • DO 5 LAT DLA KOMPUTEROWEGO PIRATA

  Zielona Góra

  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37 letniemu Marcinowi L. Oskarżony 15 lipca 2004 r. został przyłapany na tym, że posiadał w swoim domu na dysku twardym komputera oraz na płytach CD - R nielegalnie zwielokrotnione programy komputerowe uzyskane za pomocą czynu zabronionego. Oskarżony tym samym działał na szkodę 13 znanych firm komputerowych narażając je na straty w wysokości 38 200 zł.

  Dodano dnia: 2004-11-22 [ID : 291]

  » Lesen Sie mehr

 • BRAK TESTAMENTU I 12 CHĘTNYCH DO DZIEDZICZENIA

  Żary

  Prokurator Rejonowy w Żarach wszczął i prowadzi śledztwo w sprawie przywłaszczenia pieniędzy i samochodów z masy spadkowej po zmarłym w roku 2003 księdzu jednej z Parafii w Żarach. Zmarły nie pozostawił testamentu, a uprawnionych do dziedziczenia ustawowego jest 12 dzieci jego nieżyjącego rodzeństwa. Jedna ze spadkobierczyń wniosła odwołanie, że majątek spadkowy jest uszczuplany przez kilku spadkobierców, którzy pobrali pieniądze z kont księdza już po jego śmierci oraz zabrali należące do spadku 2 samochody.

  Dodano dnia: 2004-11-22 [ID : 290]

  » Lesen Sie mehr

 • NOWOSOLSKI HORROR...

  Nowa Sól

  Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36 letniemu kierowcy Januszowi F. Oskarżony w dniu 16 maja 2004 r. w Nowej Soli, działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, uderzył kijem baseballowym ustalonego mężczynę w głowę a następnie wrzucił go do bagażnika samochodu. W ten sposób ofiara została przewieziona do miejscowości Stany nad rzeką Odrą. Tam z kolei została ponownie pobita kijem i skopana po całym ciele. Oskarżony żądał od mężczyzny, będącego jego szwagrem, wydania pieniędzy w kwocie 2 000 euro.

  Dodano dnia: 2004-11-20 [ID : 289]

  » Lesen Sie mehr

 • KOLEJNY PEDOFIL ARESZTOWANY I OSKARŻONY

  Krosno Odrzańskie

  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 40 letniemu wcześniej karanemu bezrobotnemu mężczyźnie. Oskarżonemu przedstawiono 4 zarzuty. M.in. o to, że w okresie od 2001 r do czerwca 2004 r. kilkakrotnie doprowadzał kobiety do stanu bezbronności a następnie poddania się innej czynności seksualnej. W grudniu 2002 r. w Gubinie doprowadził 13 letnią dziewczynkę do poddania się innej czynności seksualnej w ten sposób, że popchnął pokrzywdzoną na siatkę ogrodzeniową i unieruchamiając ją jedną ręką, drugą dotykał przez ubranie okolic narządów płciowych małoletniej. W 2004 r. podobne zdarzenie miało miejsce w stosunku do innej małoletniej.

  Dodano dnia: 2004-11-19 [ID : 288]

  » Lesen Sie mehr

Neuheite

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa