Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Życzenia uniwersalne

Informujemy, że od 01.04.2021 roku strona www.zielona-gora.po.gov.pl zawiera tylko treści archiwalne.

Aktualna strona internetowa Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze  znajduje się pod adresem

https://www.gov.pl/web/po-zielona-gora

ZAPRASZAMY

Neuigkeiten

 • NIELEGALNIE WYWOŻONE ZABYTKI

  Żary

  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko małżeństwu z Berlina 44 letniej kobiecie i 45 letniemu mężczyźnie. Oskarżeni 28 maja 2004 r. na przejściu granicznym w Olszynie, wywozili z Polski do Niemiec bez pozwolenia, zabytki w postaci 9 kul armatnich, srebrnego jadu żydowskiego do czytania tory, 2 metalowych skrzynek, 2 kanistrów metalowych na benzynę, skrzynkę drewnianą, i 1 zasobnika na naboje artyleryjskie.

  Dodano dnia: 2004-11-29 [ID : 307]

  » Lesen Sie mehr

 • NIEBEZPIECZNI KLIENCI TAKSÓWKI..

  Zielona Góra

  Przed Sądem Rejonowym w Zielonej Górze odbędzie się proces przeciwko 47 letniemu ojcu. i jego 21 letniemu synowi. Prokurator oskarżył ich o to, że w dniu 18 września 2004 r. w Zielonej Górze uprzednio doprowadzając do stanu bezbronności poprzez pobicie pięściami po całym ciele taksówkarza, usiłowali zabrać mu samochód marki VW Passat. Dzięki silnemu oporowi pokrzywdzonego, oskarżeni nie zdołali zabrać mu auta a jedynie dokonali kradzieży na jego szkodę telefonu komórkowego marki Nokia.

  Dodano dnia: 2004-11-26 [ID : 306]

  » Lesen Sie mehr

 • UKRYTY W CIĘŻARÓWCE WJECHAŁ DO POLSKI

  Krosno Odrzańskie

  Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim na wniosek Prokuratora Rejonowego zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy wobec zatrzymanego 20 listopada 2004 r. obywatela Uzbekistanu Aleksandra S. Obcokrajowiec podejrzany jest o to, że w nocy z 18 na 19 listopada 2004 r. w bliżej nieustalonym miejscu przekroczył wbrew przepisom granicę państwową z Ukrainy do Polski w ten sposób, że będąc we Lwowie na Ukrainie, ukrył się w samochodzie ciężarowym, którym następnie wjechał na teren Polski.

  Dodano dnia: 2004-11-26 [ID : 305]

  » Lesen Sie mehr

 • POMÓGŁ ZŁODZIEJOM ENERGII ELEKTRYCZNEJ

  Nowa Sól

  Prokuratura Rejonowa w Nowej Soli prowadzi śledztwo przeciwko jednemu z pracowników Grupy Energetycznej ENEA S.A. Mężczyzna podejrzany jest o to, że w dniu 17 listopada 2004 r. Borowie Wielkim pełniąc funkcję publiczną jako pracownik w/w firmy, przyjął korzyść majątkową w kwocie 100 złotych od ustalonej kobiety, w zamian za odstąpienie od czynności związanych ujawnieniem nielegalnego poboru energii elektrycznej. Tym samym mężczyna pomógł sprawcom uniknąć odpowiedzialności karnej. Zrobił to w ten sposób, że podciął przewody elektryczne nielegalnego przyłącza oraz zaniechał sporządzenia stosownej dokumentacji.

  Dodano dnia: 2004-11-26 [ID : 304]

  » Lesen Sie mehr

 • WŁAMYWACZE OSKARŻENI

  Świebodzin

  Przed Sądem Rejonowym w Świebodzinie odbędzie się proces przeciwko dwóm bezrobotnym mieszkańcom Łagowa lubuskiego 34 i 41latkowi. Prokurator oskarżył ich o to, że w nocy z 6 na 7 maja 2004 r. w Rogozińcu, działając wspólnie i w porozumieniu, po uprzednim wypchnięciu okna piwnicznego weszli do wnętrza nowo wybudowanego domu jednorodzinnego, skąd zabrali w celu przywłaszczenia markową lodówko - chłodziarko - zamrażarkę a następnie z garażu dwie kosiarki do trawy oraz wysokiej jakości piłę do cięcia drewna. Starszy z oskarżonych czynu tego dopuścił się w ciągu pięciu lat po odbyciu w całości lub części ostatniej kary, czyli w warunkach tzw. recydywy.

  Dodano dnia: 2004-11-25 [ID : 303]

  » Lesen Sie mehr

 • WYRZUCILI NAROKOTYKI POD RADIOWÓZ

  Żary

  KPP w Żarach pod nadzorem Prokuratora Rejonowego prowadzi śledztwo własne w sprawie włamania do kiosku w Żarach. Zdarzenie miało miejsce w dniu 19 listopada 2004 r. około godz. 22. Patrol Policji zatrzymał w pobliżu kiosku 4 mężczyzn. Jeden z nich niósł pod kurtką plastikowy pojemnik, który wyrzucił pod radiowóz. Okazało się, że znajdują się w nim środki odurzające w postaci 31 działek amfetaminy zapakowanych w woreczki oraz pęczek suszu marihuany zawinięty w czarną folię.

  Dodano dnia: 2004-11-25 [ID : 302]

  » Lesen Sie mehr

 • HANDLOWALI DOKUMENTAMI TOŻSAMOŚCI

  Zielona Góra

  Przed Sądem Rejonowym w Zielonej Górze odbędzie się proces przeciwko dwóm bezrobotnym mieszkańcom Sulechowa - 20 i 35latkowi. Prokurator pierwszego z nich oskarżył o to, że maju i czerwcu 2004 r. dwukrotnie namawiał osoby do zbycia swoich dowodów osobistych za kwotę 200 zł od każdego. Nadto oskarżony po nabyciu tych dokumentów posłużył się nimi zawierając umowy kredytowe m.in. na zakup okien drewnianych wartości 6 500 zł i oraz markowego telewizora wartości 2500 zł.

  Dodano dnia: 2004-11-25 [ID : 301]

  » Lesen Sie mehr

 • OJCIEC KAT POWODEM PRÓBY SAMOBÓJCZEJ SYNA

  Krosno Odrzańskie

  Przed Sądem Rejonowym w Krośnie Odrzańskim odbędzie się proces przeciwko 48 letniemu ojcu siedmiorga dzieci. Prokurator oskarżył go o to, że w okresie od 1997 r. do 31 sierpnia 2004 r. w Gubinie znęcał się fizycznie i psychicznie nad konkubiną oraz dziećmi. Mężczyzna będąc w stanie po spożyciu alkoholu wszczynał awantury, w czasie których znieważał ich słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, groził pozbawieniem życia, szarpał za odzież, popychał i rzucał w nich różnymi przedmiotami.

  Dodano dnia: 2004-11-24 [ID : 300]

  » Lesen Sie mehr

 • PRZETWARZALI SŁOMĘ MAKOWĄ

  Nowa Sól

  Przed Sądem Rejonowym w Nowej Soli odbędzie się proces przeciwko dwóm mężczyznom w wieku od 23 do 26 lat. Oskarżeni w okresie od czerwca 2004 r. do 14 lipca 2004 r. w Kożuchowie, działając wspólnie i porozumieniu przetwarzali słomę makową i mleczko makowe produkując narkotyki.

  Dodano dnia: 2004-11-24 [ID : 299]

  » Lesen Sie mehr

 • ŚMIERTELNE POBICIE EMERYTOWANEGO NAUCZYCIELA

  Żary

  KPP w Żarach na polecenie Prokuratora Rejonowego prowadzi śledztwo w sprawie ustalenia sprawców pobicia ze skutkiem śmiertelnym emerytowanego nauczyciela. Do zdarzenia doszło 28 października 2004 r. w Żarach. Mężczyznę leżącego na wersalce z licznymi obrażeniami głowy i nie dającego oznak życia znalazł jego zięć dzień po zdarzeniu. Przybyły lekarz pogotowia stwierdził zgon, a sekcja wykazała, że jego przyczyną był krwotok do mózgu powstały w skutek narastającego krwiaka.

  Dodano dnia: 2004-11-24 [ID : 298]

  » Lesen Sie mehr

Neuheite

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa