Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Życzenia uniwersalne

Uprzejmie informujemy, że zarządzeniem Nr 63/20 z dnia
14 lipca 2020 r. Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze
ustalił dni:
14 sierpnia i 24 grudnia 2020 r. dniami wolnymi od pracy
dla pracowników wykonujących obowiązki służbowe
w prokuraturach okręgu zielonogórskiego
w zamian za święta przypadające w sobotę tj. w dniach :
15 sierpnia i 26 grudnia 2020 r.

Neuigkeiten

 • ALKOHOL I ŚMIERTELNE UGODZENIE NOŻEM

  Żary

  Prokuratura Rejonowa w Żarach prowadzi śledztwo w sprawie śmiertelnego ugodzenia nożem męża przez Elżbietę C. Zdarzenie miało miejsce w jednej z miejscowości powiatu żarskiego 3 listopada 2004 r. Państwo C. pozostawali w związku małżeńskim od 1984 r. Od początku małżeństwa Zbigniew C. nadużywał alkoholu, pod wpływem którego wielokrotnie bił żonę, groził jej pozbawieniem życia przy użyciu noża, wyganiał kobietę z domu. Dwukrotnie zgłaszano interwencję na Komendzie Policji w Żarach, jednak z uwagi na stan zdrowia mężczyzny - cukrzycę - lekarz nie wyrażał zgody na umieszczenie go w Izbie Zatrzymań.

  Dodano dnia: 2004-11-15 [ID : 269]

  » Lesen Sie mehr

 • CENTRUM BIZNESU - ŚLEDZTWO PODJĘTE NA NOWO

  Zielona Góra

  W nawiązaniu do informacji podanej w aktualnościach z dnia 3 listopada tego roku, w której podaliśmy że Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze w ramach nadzoru zbada sprawę CENTRUM BIZNESU , Prokurator Okręgowy w dniu 9 listopada 2004 r. polecił Prokuratorowi Rejonowemu w Zielonej Górze podjęcie umorzonego śledztwa i kontynuowanie go w kierunku wskazanym przez Prokuratora Okręgowego. Prokurator Okręgowy badając sprawę w ramach nadzoru uznał, że postanowienie o umorzeniu śledztwa zapadło przedwcześnie. W trakcie postępowania nie wyjaśniono wszystkich istotnych i mających wpływ na końcowe rozstrzygnięcie okoliczności sprawy .

  Dodano dnia: 2004-11-10 [ID : 268]

  » Lesen Sie mehr

 • KOLEJNE WYŁUDZENIA - TYM RAZEM SPRZĘT RTV

  Zielona Góra

  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 8 mężczyznom w wieku od 27 do 44 lat i dwóm kobietom w wieku 21 lat. Oskarżeni w wielu sklepach RTV na terenie Zielonej Góry wyłudzali na podstawie fałszywych zaświadczeń o zatrudnieniu i osiąganych dochodach, w systemie sprzedaży ratalnej sprzęt drogich marek.

  Dodano dnia: 2004-11-10 [ID : 267]

  » Lesen Sie mehr

 • KALECTWO SKUTKIEM NADMIERNEJ PRĘDKOŚCI

  Nowa Sól

  Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26 letniemu bezrobotnemu Robertowi R. Oskarżony w dniu 5 września 2004 r. na drodze krajowej nr 3 pomiędzy Miłakowem a Nowym Miasteczkiem, jako kierujący z niebezpieczną prędkością samochodem osobowym marki Ford, umyślnie podjął manewr wyprzedzania poprzedzającego go samochodu ciężarowego na prawidłowo oznaczonym zakręcie, po czym utracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku tego uderzenia pasażerka pojazdu odniosła obrażenia w postaci ciężkiego kalectwa.

  Dodano dnia: 2004-11-10 [ID : 266]

  » Lesen Sie mehr

 • NIEUCZCIWA KASJERKA

  Żagań

  Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 28 letniej Bogusławie B. Oskarżona w okresie od czerwca 2003 r. do czerwca 2004 r. w Żaganiu, będąc pracownikiem Agencji PKO BP S.A., działając z góry powziętym zamiarem, w krótkich odstępach czasu, dokonała przywłaszczenia pieniędzy w kwocie 47 407 zł pochodzących z wpłat od osób prywatnych, działając tym samym na szkodę tych 78 osób i 6 pokrzywdzonych firm.

  Dodano dnia: 2004-11-10 [ID : 265]

  » Lesen Sie mehr

 • CHOROBLIWA I GROŹNA ZAZDROŚĆ

  Zielona Góra

  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 58 letniemu żonatemu mężczyźnie, inwalidzie I grupy. Oskarżony w lipcu 2004 r. w Zielonej Górze dwukrotnie pozbawił wolności kobietę w ten sposób, że siłą wrzucił ją do swojego samochodu, przewiózł w okolice Cigacic, gdzie bił ją pięściami po twarzy, głowie oraz dusił grożąc jednocześnie pozbawieniem życia, przy czym groźba ta wzbudziła w zagrożonej obawę spełnienia. Oskarżony nadto włamał się do jej mieszkania, skąd zabrał telefon stacjonarny wartości 40 zł i zdemolował mieszkanie na łączną kwotę 5 000 zł.

  Dodano dnia: 2004-11-09 [ID : 264]

  » Lesen Sie mehr

 • ŚLEDZTWO W SPRAWIE NIEDOPEŁNIENIA OBOWIĄZKÓW

  Świebodzin

  Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie nadzoruje śledztwo wszczęte w dniu 28 października 2004 r. z zawiadomienia matki poszkodowanego ucznia. Postępowanie dotyczy niedopełnienia obowiązków służbowych przez nauczycieli Szkoły Podstawowej w Trzebiechowie i narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia, albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ucznia tej szkoły - Daniela S.

  Dodano dnia: 2004-11-09 [ID : 263]

  » Lesen Sie mehr

 • NIELEGALNE PRZEKROCZENIE GRANICY

  Żary

  Sąd Rejonowy w Żarach na wniosek Prokuratora Rejonowego zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy w stosunku do 23 letniego obywatela Ukrainy zatrzymanego 30 października 2004 r. Podejrzany wielokrotnie dokonywał bezprawnego przekroczenia granicy państwowej z Polski do Niemiec, pokonując rzekę graniczną Nysę Łużycką w bród.

  Dodano dnia: 2004-11-09 [ID : 262]

  » Lesen Sie mehr

 • NIEWYPŁACALNY DŁUŻNIK

  Żagań

  Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29 letniemu, prowadzącemu własną działalność gospodarczą Marcinowi P. Oskarżony od października 2002 r. do końca stycznia 2003 w Żaganiu działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wprowadził w błąd przedstawiciela Spółdzielni Mleczarskiej "Demi" w Górze, co do swej faktycznej sytuacji majątkowej oraz odnośnie zamiaru zapłacenia za pobrane artykuły mleczarskie doprowadzając do strat w wysokości około 73 000 zł na szkodę w/w Spółdzielni.

  Dodano dnia: 2004-11-09 [ID : 261]

  » Lesen Sie mehr

 • ZASKAKUJĄCY ŁUP - DREWNIANE KARNISZE

  Nowa Sól

  Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm bezrobotnym :19 letniemu Krzysztofowi D. i 18 letniemu Jarosławowi Z. Oskarżeni w dniu 3 sierpnia 2004 r. dokonali kradzieży z włamaniem poprzez wywarzenie drzwi wejściowych do jednego z mieszkań w Nowej Soli skąd zabrali w celu przywłaszczenia telewizor marki "Goldstar", drewniane karnisze w ilości 8 sztuk oraz pilota od magnetowidu na szkodę Bożeny M.

  Dodano dnia: 2004-11-08 [ID : 260]

  » Lesen Sie mehr

Neuheite

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa