DWAJ KOLEDZY UKRADLI Z DROGERII KOSMETYKI DO MAKIJAŻU WARTE PONAD 800 ZŁ

Dodano: 2012-03-02

Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 29 lat. Oskarżeni w dniu 21 listopada 2011 r. w drogerii w Żarach działając wspólnie i w porozumieniu ukradli cienie do powiek Loreal, 15 sztuk podkładów do makijażu Loreal, pudru sypkiego Loreal, 7 sztuk tuszy do rzęs Loreal oraz róży do policzków Loreal o łącznej wartości 862,72 zł.

W toku przeprowadzonego postępowania ustalono, że w/w dniu oskarżeni wspólnie spożywali alkohol w okolicy parku w Żarach. Podczas spotkania zdecydowali, że dokonają kradzieży kosmetyków z pobliskiej drogerii. Oskarżeni udali się do wskazanego sklepu, a następnie kilkukrotnie podchodzili do regału z artykułami firmy Loreal. Za każdym razem pierwszy z oskarżonych wskazywał kosmetyki, które drugi ściągał z półki i chował do kieszeni spodni.

Zachowanie oskarżonych wzbudziło uwagę pracownicy sklepu, po której interwencji oskarżeni w pośpiechu opuścili drogerię nie płacąc za towar.

Mienia nie odzyskano. Oskarżeni po dokonaniu kradzieży w sklepie sprzedali przypadkowo spotkanym osobom kosmetyki, uzyskując w ten sposób kwotę 70 zł., którą w całości przeznaczyli na alkohol.

Pierwszemu z oskarżonych grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Drugi z mężczyzn działał w ramach powrotu do przestępstwa w związku z tym grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 7,5 roku./AP