OBYWATEL NIEMIEC ZJECHAŁ Z DROGI, PRZEJECHAŁ PAS ZIELENI I UDERZYŁ W ŚCIANĘ BUDYNKU – ZGINĄŁ NA MIEJSCU

Dodano: 2012-03-02

Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim poinformował o wypadku drogowym, do którego doszło w dniu wczorajszym tj. 01.03.2012 w Krosno Odrzańskim. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 65-letni kierowca Volkswagena Transportera - obywatel Niemiec zjechał z drogi , przejechał przez pas zieleni, chodnik a następnie uderzył samochodem w ścianę budynku. Mężczyzna zginął na miejscu.

Prawdopodobna przyczyna zdarzenia to utrata panowania nad pojazdem w wyniku zasłabnięcia bądź zawału.

Aktualnie przeprowadzono oględziny na miejscu zdarzenia, zabezpieczono pojazd, zabezpieczono ciało do sekcji , przesłuchano świadków zdarzenia.

O kolejnych ustaleniach w sprawie będziemy informowali w odrębnych komunikatach. /jcz

zobacz takze:
- w Ciekawie...nie tylko o prawie:

Wypadek komunikacyjny - W rozumieniu kodeksu karnego, spowodowanie wypadku w komunikacji to zdarzenie wynikające z naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, w następstwie którego inna niż sprawca naruszenia osoba doznała obrażeń ciała lub poniosła śmierć [art. 177 § 1-2 k.k.].czytaj więcej..

- Sekcja zwłok - Właściwiej należałoby powiedzieć sądowo-lekarska sekcja zwłok, albowiem do tego rodzaju badania zwłok ludzkich odnoszą się przytoczone tu uwagi. Proponowane przez różnych autorów definicje można podsumować następująco: sądowo-lekarska sekcja zwłok to otwarcie i zbadanie co najmniej trzech jam ciała tj. czaszki, klatki piersiowej i szyi oraz jamy brzusznej w celu ustalenia przyczyny śmierci, jej charakteru i związku przyczynowego z działaniem innych osób.czytaj więcej..