UKRYŁ W MIESZKANIU SWOJEJ DZIEWCZYNY KIELISZEK Z AMFETAMINĄ

Dodano: 2012-03-02

Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 19 lipca 2011 r. w Zielonej Górze , wbrew przepisom ustawy posiadał substancje psychotropowe w postaci amfetaminy o wadze 52,61 gram brutto.

Jak ustalono trakcie przeszukania mieszkania zajmowanego przez dziewczynę oskarżonego, ujawniono w nim kieliszek z zawartością białego proszku. Po zbadaniu okazało się, że jest to amfetamina. Kobieta przyznała , że znaleziony środek psychotropowy jest własnością jej chłopaka, który z nią mieszkał.

W trakcie postępowania okazało, że 24-latek jest osobą uzależniona od narkotyków. Był uprzednio kilkakrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. Przebywa obecnie w areszcie śledczym do innej sprawy.

Grozi mu kara od roku do lat 10 pozbawienia wolności. /jcz

zobacz także:
-w Ciekawie...nie tylko o prawie:

Narkotyki - karanie, leczenie? -
Aspekty normatywne. Nikt rozsądny nie ma chyba wątpliwości, że zawsze lepiej jest zapobiegać niż karać. Podobnie lepiej leczyć niż karać. Te szczytne postulaty niestety nie zawsze są możliwe. Najlepsza profilaktyka nie jest czasem w stanie zabezpieczyć nas przed najgorszym nawet przestępstwem, a kara może w niektórych sytuacjach okazać się jedynym rozsądnym i sprawiedliwym sposobem potraktowania narkomana za popełnione przez niego przestępstwo. czytaj wiecej..