BRATOWA POKRZYWDZONEJ UPORCZYWIE NĘKAŁA JĄ SZKALUJĄCYMI LISTAMI - ODPOWIE ZA STALKING

Dodano: 2012-02-29

Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34-letniej kobiecie. Oskarżona w okresie od czerwca do października 2011 r. uporczywie nękała pokrzywdzoną poprzez rozsyłanie szkalujących ja listów, czym istotnie naruszała jej prywatność oraz wzbudziła w niej poczucie zagrożenia.

Jak ustalono, oskarżona od momentu kiedy wyszła za mąż za brata pokrzywdzonej wywołuje w rodzinie konflikty. W czerwcu 2011 r. wysłała list do męża pokrzywdzonej, w którym szkalowała ją, listy były wysyłane ponadto do miejsca pracy pokrzywdzonej, jak również bezpośrednio do jej przełożonych. Listy były kierowane jako anonimy, ale w toku postępowania biegły z zakresu badania pisma stwierdził, iż listy zostały napisane przez podejrzaną.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. /jcz

zobacz także:

- "STALKING I PRZYWŁASZCZENIE TOŻSAMOŚCI" - Artykuł prok. PR Żary C. Kąkola W RZECZPOSPOLITEJ