WYKONAŁ W KIERUNKU FUNKCJONARIUSZY WULGARNY GEST, A W CZASIE LEGITYMOWANIA UBLIŻAŁ IM I GROZIŁ ZABÓJSTWEM

Dodano: 2012-02-27

Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 13 stycznia 2012 roku, znieważył funkcjonariuszy podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych, w ten sposób, że użył w stosunku do nich słów powszechnie uznanych za obelżywe oraz groził im zabójstwem, przy czym groźba ta wzbudziła w zagrożonych uzasadnioną obawę, że będzie spełniona.  

W toku postępowania ustalono, że w dniu 13 stycznia 2012 roku w godzinach nocnych funkcjonariusze KPP w Żarach, zauważyli jadący motorower, którego pasażer wykonał wobec funkcjonariuszy obraźliwy gest polegający na wyciągnięciu w ich kierunku środkowego palca dłoni. Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że pasażerem jest 29-letni oskarżony, który początkowo odmawiał podania swoich personaliów, a następnie zaczął znieważać policjantów oraz grozić im zabójstwem.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia zgodne z ustalonym stanem faktycznym. Prokurator wniósł o skazanie oskarżonego bez przeprowadzenia rozprawy, na uzgodnioną z nim karę grzywny. /APa