ZADAŁ CIOSY OSTRYM NARZĘDZIEM I ZRANIŁ DWÓCH POKRZYWDZONYCH

Dodano: 2012-02-17

Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 41 letniemu mężczyźnie. Mężczyzna podejrzany jest o to, że w dniu 01 października 2011 r. w Żaganiu, zadając ciosy rękami i ostrym narzędziem spowodował obrażenia u dwóch pokrzywdzonych.

W toku przeprowadzonego śledztwa ustalono, że w dniu w dniu 1 października 2011r. w Żaganiu na terenie parkingu przy jednym z marketów podejrzany zadając ciosy rękami i narzędziem ostrokończystym naraził pokrzywdzonego na niebezpieczeństwo nastąpienia ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i spowodował obrażenia ciała w postaci rany twarzy - głębokiego otarcia lewego policzka oraz drobnej rany kłutej okolicy lewej łopatki, które to obrażenia spowodowały lekkie naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia na okres poniżej 7 dni.

Jednocześnie podejrzany w tym samym czasie i miejscu zadawał ciosy i usiłował zadać cios tym samym narzędziem w szyję drugiemu pokrzywdzonemu powodując obrażenia ciała w postaci stłuczenia twarzy i stłuczenia szyi w okolicy lewego ucha.

Prokurator kierując sprawę do Sądu wystąpił też z pozwem cywilnym o zadośćuczynienie na rzecz pokrzywdzonych za doznane krzywdy.

Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat./AP