WYCIĄGNĄŁ KOBIETĘ Z SAMOCHODU A POTEM ZABRAŁ JEJ TOREBKĘ Z PIENIĘDZMI

Dodano: 2009-11-13

Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26-letniemu mężczyźnie. Oskarżony używając przemocy wobec pokrzywdzonej, wyciągnął ją z samochodu, po czym wyjął z jej torebki i zabrał w celu przywłaszczenia pieniądze.

W toku śledztwa ustalono, że oskarżony i pokrzywdzona do grudnia 2008r. tworzyli związek. W lipcu 2009r., w Żarach kobieta była u znajomych. Po północy wyszła z ich mieszkania i ruszyła w stronę swojego domu. Zobaczyła w lusterkach jadący za nią samochód, którym kierował oskarżony. Kobieta zatrzymała samochód. Wówczas mężczyzna próbował nakłonić ją, żeby z nim porozmawiała. 

Następnie oskarżony próbował zabrać pokrzywdzonej leżącą na siedzeniu torebkę. W tym celu złapał ją za lewe ramię i zaczął wyciągać z samochodu. Mężczyzna ponownie rzucił się na pokrzywdzoną i zabrał jej torebkę wraz z portfelem, w którym było 3600 złotych.

Dwudziestosześciolatek przesłuchany w charakterze podejrzanego częściowo przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Natomiast podczas kolejnego przesłuchania nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego i dozoru policji. Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12. /mz

zobacz także:
w Ciekawie...nie tylko o prawie
- Dozór Policji
- Poręczenie majątkowe, kaucja
- Rozbój

w Precedensach:
- Rozbój / zmuszanie / cel działania