POSŁUŻYŁ SIĘ DANYMI OSOBOWYMI SWOJEGO OJCA

Dodano: 2009-11-12

Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 23-letniemu mężczyźnie. Prokurator oskarżył go o to, że w celu osiągnięcia korzyści majątkowej dokonał kradzieży karty bankomatowej i wprowadził w błąd co do swojej tożsamości pracownika banku, podając się za właściciela tej karty. Nadto dokonał wypłaty pieniędzy z bankomatu, działając na szkodę pokrzywdzonego.

W toku śledztwa ustalono, że w grudniu 2008r. oskarżony, posługując się danymi osobowymi swojego ojca, zadzwonił do banku. W rozmowie z pracownikiem banku, podał dane niezbędne do aktywacji przedmiotowej karty.

W grudniu 2008r. oskarżony przy dwukrotnym użyciu karty pokrzywdzonego, dokonał wypłaty z bankomatów łącznej kwoty w wysokości 1000 złotych oraz dwukrotne przy użyciu tej samej karty bankomatowej usiłował dokonać wypłaty 800 złotych. Z uwagi na podanie m. in. błędnego kodu PIN, zamierzonego celu nie osiągnął.

Mężczyzna przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Oskarżony nie był dotychczas karany. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. /mz

zobacz także:
w Ciekawie...nie tylko o prawie
- Oszustwo
- Kardzież

w Precedensach:
- Kradzież/ przywłaszczenie/ karta bankomatowa
- Oszustwo/ błąd co do własności rzeczy/ przywłaszczenie