ZJECHAŁ NA PRZECIWLEGŁY PAS RUCHU I UDERZYŁ W BETONOWY KRĄG

Dodano: 2009-11-09

Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25-letniemu mężczyźnie. Oskarżony kierując samochodem osobowym pod wpływem alkoholu umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w wyniku czego śmierć ponieśli pasażerowie tego pojazdu.

W toku śledztwa ustalono, że w dniu 4 lipca b.r. na terenie powiatu wschowskiego oskarżony mając 2,2 promila alkoholu we krwi prowadził samochód osobowy. Mężczyzna jadąc tzw. slalomem zjechał na przeciwległy pas ruchu. Doprowadził do bocznego zderzenia z samochodem jadącym z naprzeciwka. Następnie zjechał do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w betonowy krąg . 

W wyniku doznanych obrażeń ciała śmierć na miejscu poniosło dwóch pasażerów tego pojazdu. Kolejny pasażer doznał wstrząśnienia mózgu, licznych złamań i zwichnięć. 

Jak ustalono oskarżony namawiał pokrzywdzonego, aby złożył fałszywe zeznania dotyczące tego, że w chwili wypadku samochodem kierował pasażer, który poniósł śmierć. 

Mężczyzna przesłuchany w charakterze podejrzanego początkowo nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. W trakcie kolejnych  przesłuchań przyznał się do zarzucanych przestępstw. Oskarżony był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji. W dniu zdarzenia także kierował samochodem mimo orzeczonego wobec niego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 12. /mz

zobacz także:
w Ciekawie...nie tylko o prawie
- Wypadek komunikacyjny
- Areszt tymczasowy
- Alkohol