WYNIÓSŁ TELEWIZOR I DVD Z HOTELOWEGO PENSJONATU

Dodano: 2009-11-04

Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 19 maja do 22 maja 2009 r. z pokoju hotelowego jednego z pensjonatów w Sławie, działając wspólnie i w porozumieniu z nieustaloną osobą, dokonał zaboru w celu przywłaszczenia telewizora LCD m-ki Samsung oraz odtwarzacza DVD, czym działał na szkodę pensjonatu.

Jak ustalono oskarżony i jego kolega zameldowali się w pensjonacie w dniu 19 maja 2009 r. Mężczyźni tego dnia skorzystali z usług restauracji pensjonatu. Od dnia 21 maja na drzwiach ich pokoju widniała zawieszka "nie przeszkadzać". Z uwagi na nie pojawianie się mężczyzn w kolejnych dniach kierownictwo pensjonatu postanowiło za pomocą zapasowego klucza wejść do pokoju i sprawdzić co jest powodem nieobecności mężczyzn. Po wejściu do środka okazało się, że nikogo w nim nie ma a ponadto brakuje sprzętu RTV - telewizora i dvd. 

Oskarżony, z racji tego, że na jego nazwisko wynajęty był pokój został zlokalizowany i rozpoznany przez recepcjonistkę. W toku postępowania nie udało się ustalić mężczyzny towarzyszącego oskarżonemu. Materiały w tym zakresie zostały wyłączone do odrębnego postępowania. Oskarżony odmówił składania wyjaśnień. Obecnie przebywa w areszcie śledczym do innej sprawy. Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. /jcz

zobacz także:
- w Precedensach - Kradzież/ przywłaszczenie/ zamiar zatrzymania rzeczy