SĄD PRZYCHYLIŁ SIĘ DO WNIOSKU PROKURATORA

Dodano: 2009-10-30

Nowa Sól. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Nowej Soli z dnia 28 października Sąd Rejonowy w Nowej Soli zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 28-letniego mężczyzny, recydywisty, karanemu już w przeszłości za spowodowanie uszkodzenia ciała innej osoby przy użyciu noża.

Podejrzany w nocy z 23 na 24 października na jednym z nowosolskich osiedli zadał trzykrotnie ciosy nożem 24 letniemu mężczyźnie, powodując u niego ciężki uszczerbek na zdrowiu. Jak ustalono, zarzucanego czynu dopuścił się w ciągu pięciu lat po odbyciu przestępstwa. O wydarzeniu pisaliśmy w Aktualnościach z dnia 26 października b. r. 

W dniu 28 października b. r. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli postawił oskarżonemu zarzut usiłowania zabójstwa  i przesłuchał go w charakterze podejrzanego. Nadto złożył wniosek do sądu o jego tymczasowe aresztowanie. W dniu wczorajszym, tj. 29 października b. r. sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec sprawcy czynu areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. 

Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności  na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Wielokierunkowe śledztwo jest kontynuowane. Badania dowodów rzeczowych zlecono Centralnemu Laboratorium Kryminalistycznemu KGP w Warszawie. O istotnych ustaleniach i podejmowanych decyzjach procesowych w tej sprawie będziemy informować czytelników na bieżąco. /mz

zobacz także:
w Ciekawie...nie tylko o prawie
- Areszt tymczasowy
- Recydywa

w Precedensach:

- Zabójstwo/ usiłowanie z zamiarem bezpośrednim/ nieumyślne spowodowanie śmierci