WYŁUDZIŁ SAMOCHÓD A NASTĘPNIE GO SPRZEDAŁ

Dodano: 2009-10-28

Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34-letniemu mężczyźnie. Prokurator oskarżył go o to, że działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wprowadził w błąd mężczyznę i przyjął od niego do sprzedaży komisowej samochód, a następnie dokonał jego zbycia, nie przekazując uzgodnionej kwoty właścicielce pojazdu.

Jak ustalono w marcu 2009r., w Żarach podejrzany wprowadził mężczyznę w błąd co do faktu prowadzenia działalności Auto Komis. Nadto przyjął od niego do sprzedaży komisowej samochód o wartości 45.000 złotych. Następnie dokonał jego zbycia za kwotę 45.900 złotych, nie przekazując uzgodnionej kwoty pokrzywdzonej. Sprawca czynu pieniądze ze sprzedaży przeznaczył na własne potrzeby. 

Mężczyzna przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa. Oskarżony był uprzednio karany sądownie. Złożył do sądu wniosek o dobrowolne poddanie się karze. W razie odrzucenia wniosku, grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. /mz

zobacz także:
w Ciekawie...nie tylko o prawie
- Oszustwo

w Precedensach:
- Oszustwo/ kierunkowe przestępstwo umyślne/ zamiar ewentualny/ niekaralność